IV Międzynarodowy Konkurs Fryzjerski w Żywcu ZDJĘCIA+WIDEO

  IV Międzynarodowy Konkurs Fryzjerski w Żywcu ZDJĘCIA+WIDEO

  JM

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Międzynarodowy Konkurs Fryzjerski „Wieczorowy zawrót głowy"
  1/41
  przejdź do galerii

  Międzynarodowy Konkurs Fryzjerski „Wieczorowy zawrót głowy" ©Jakub Marcjasz

  W Zespole Szkół Budowlano-Drzewnych im. Armii Krajowej w Żywcu odbył się Międzynarodowy Konkurs Fryzjerski „Wieczorowy zawrót głowy" o statuetkę platynowego warkocza. W szranki stanęło łącznie 79 uczniów z blisko 20 szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjalnych.
  Wśród konkurencji trzy dotyczyły fryzjerstwa, a jedna makijażu. Młodzi adepci sztuki fryzjerskiej przedstawiali swoją inspirację takich tematów jak „mroczna panna młoda", „fryzura wieczorowa z zastosowaniem plecionek", a także - w wypadku uczniów gimnazjum - „cosplay". Tematem makijażu były etniczne inspiracje.


  Konkurs fryzjerski w Zespole Szkół Budowlano-Drzewnych w Żywcu po raz pierwszy odbył się siedem lat. Z czasem zyskał rangę konkursu międzynarodowego.

  - W tym roku gościmy szkołę ze Słowacji, ale w przeszłości byli u nas także reprezentanci z Turcji, Wielkiej Brytanii i Hiszpanii - wspomina Joanna Pyka, wicedyrektor szkoły. - Z jednej strony jest to konkurs, ale z drugiej także zabawa i promowanie naszego zawodu, nie tylko wśród młodzieży szkół fryzjerskich, ale także wśród gimnazjalistów - dodaje pani wicedyrektor.

  Wśród konkurencji jakie przygotowali organizatorzy trzy dotyczyły fryzjerstwa, a jedna makijażu. Młodzi adepci sztuki fryzjerskiej przedstawiali swoją inspirację takich tematów jak "mroczna panna młoda", "fryzura wieczorowa z zastosowaniem plecionek", a także - w wypadku uczniów gimnazjum - "cosplay". Tematem makijażu były etniczne inspiracje.

  - Chciałem zrealizować temat, ale także dodałem stylizację w stylu lat 20-tych XX w. To była wspólna wena twórcza pani opiekun i moja - mówi Bartosz Warzecha z Centrum Kształcenia Praktycznego w Jaworznie, który regularnie bierze udział w takich konkursach. I to z sukcesami. Dwa tygodnie zajął drugie miejsce, w Żywcu był trzeci. - Skąd pomysł na fryzjerstwo? To był impuls, musiałem wybrać jakąś szkołę i mama zachęciła mnie do fryzjerstwa, dziś nie żałuję tej decyzji, jestem zadowolony z wyboru - dodaje nastolatek, który swoją zawodową przyszłość chce związać z fryzjerstwem.

  Wśród jury, które oceniało dzisiejsze fryzury, znalazły się m.in. Sylwia Habdas-Zardoni, która pochodzi z Żywca i jest absolwentkom szkoły, która zorganizowała konkurs, a w swojej karierze pracowała z takimi gwizdami jak Maryla Rodowicz, Halina Mlynkova, Edyta Górniak , Anna Wyszkoni i Małgorzata Rozenek.

  - Przy końcowej ocenie przede wszystkim będę brała stosunek uczestników do włosa, a także kontakt z klientem. Na pewno nie będę oceniał perfekcjonizmu, bo niedoskonałości w dzisiejszych czasach są wręcz zaletą – mówiła nam jeszcze przed ostatecznym rozstrzygnięciem.

  Jakie cechy powinien mieć dobry stylista?
  - Ważna są umiejętności, ale także kontakt z klientem, prawda i prostolinijność, trzeba kochać ten zawód - mówi jurorka konkursu. Przyznaje, że dzisiejsze czas to nie jest łatwy czas dla stylistów fryzur, bo i konkurencja jest spora, nie brakuje zdolnych osób, które mają świadomość najnowszych trendów

  Organizatorem konkursu był Zespół Szkół Budowlano-Drzewnych w Żywcu na czele z nauczycielkami: Joanna Pyką, Małgorzatą Wątrobą, Lucyną Magierą, Barbarą Jaworską i Moniką Kwapień.

  Wyniki konkursu:  Kategoria „Mroczna Panna Młoda"
  • I miejsce Anna Branecka - Sosnowiec
  • II miejsce Barbara Warmuła - Rybnik
  • III miejsce Bartosz Warzecha


  Kategoria „Etniczne Inspiracje"- makijaż
  • I miejsce Paulina Sarna - Maków Podhalański
  • II miejsce Aleksandra Sromek - TEB Bielsko-Biała
  • III miejsce Iwona Żurek - Maków Podhalański


  „Fryzura Wieczorowa z Zastosowaniem Elementów Plecionek"
  • I miejsce Weronika Żurek - Maków Podhalański
  • II miejsce Eva Blahusova - Słowacja
  • III miejsce Agnieszka Dragon - Cieszyn


  „COSPLAY" - gimnazja
  I miejsce Elżbieta Jońca - Gimnazjum z Przyborowa
  II miejsce Alicja Szydlak - Gimnazjum z Przyborowa
  III miejsce Weronika Szerszeń Gimnazjum nr 3 z Żywca.

  ZOBACZCIE FILM:
  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama