Jan Mela motywował w Żywcu

  Jan Mela motywował w Żywcu

  Jakub Marcjasz

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Jan Mela motywował w Żywcu
  1/2
  przejdź do galerii

  ©Szymon Waluś

  Starajmy się zauważać dobre rzeczy, bo życie jest piękne! - podsumował swoje spotkanie Jan Mela, który był jednym z gości tegorocznej edycji festiwalu Adrenalinium w kinie Janosik w Żywcu.
  W Żywcu opowiadał nie tylko o swoje wyprawie do Azji i podróżach w ogóle, ale także o motywacji w codziennym życiu.

  - Wyboru miejsc, które odwiedzam, bardzo często dokonuję spontanicznie, podyktowane jest to chwilą i emocjami. Takie decyzje są bardzo fajne i często wynika z nich dużo pozytywnych rzeczy. Nie lubię mieć harmonogramu. Wiem, że od tego do tego jestem w tej części świata, a co jest pomiędzy to jest moje - zdradza swój przepis na podróżowanie Jasiek Mela, dla którego ważne jest nie tylko odwiedzanie nowych miejsc.
  - Staram się zachęcać ludzi, aby nie tylko podróżowali, ale też z każdej relacji z drugim człowiekiem zawsze coś dla siebie zabierali - podkreśla Jasiek Mela. A to właśnie ludzie - według niego - najbardziej potrafią motywować.

  - Najbardziej motywują mnie spotkania z moimi podopiecznymi, którzy fizycznie mają trudniej niż ja, a mimo to świetnie dają sobie radą i wszystko mają poukładane w głowie. Jak więc ja mógłbym się załamywać, kiedy ludzie mają trudniej, a mimo to żyją pięknie. Jeśli oni mogą, to ja także mogę! - wielokrotnie takie historie mnie motywowały - tłumaczy założyciel fundacji „Poza Horyzonty”.

  Otwarcie mówi, co myśli o nadmiernym epatowaniu cierpieniem.

  - Nie znoszę, kiedy próbuje bazować się na litości - stwierdza Jasiek Mela, który o swojej niepełnosprawności podczas spotkania zbyt wiele nie mówił. Przyznał jednak, że były sytuacje, że ta mu pomogła. - Sam na co dzień staram się wspierać ludzi aktywnych, którzy wykazują pewną wolę, chęć walki, chociaż jakieś minimalne staranie się o to, żeby pracować i próbować podnosić się z różnych upadków. To jest rzecz szalenie istotna - podkreśla.

  Ma też swojej przemyślenia na temat codziennego życia.

  - Nie warto upodobnić się do aktorów i modelek, tylko akceptować w sobie te ograniczenia, które mamy (fizyczne, finansowe, różne inne) i spróbować polubić siebie takimi jakimi jesteśmy - mówi Jasiek Mela. - Trzeba odnaleźć się w tej rzeczywistości, a nie cały czas żyć amerykańskim snem - przekonuje.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama