Leśna: Ludzie nie chcą domu przedpogrzebowego w centrum wsi....

  Leśna: Ludzie nie chcą domu przedpogrzebowego w centrum wsi. Zbierali podpisy ZDJĘCIA

  Jakub Marcjasz

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  W niedzielę przed kościołem w Leśnej odbyła się zbiórka podpisów przeciw uruchomieniu w centrum miejscowości - pomiędzy domami, a także w niedalekiej odległości od przedszkola i szkoły - domu przedpogrzebowego. - Zmarłym należy się cisza a ich bliskim miejsce godnego pożegnania. Powinno to być przy cmentarzu - mówią ludzie.
  Przed kościołem w Leśnej odbyła się zbiórka podpisów przeciw uruchomieniu w centrum miejscowości domu przedpogrzebowego
  1/27
  przejdź do galerii

  Przed kościołem w Leśnej odbyła się zbiórka podpisów przeciw uruchomieniu w centrum miejscowości domu przedpogrzebowego ©Jakub Marcjasz

  Chociaż informacja o tym, że budynku na Borach, gdzie kiedyś mieścił się sklep spożywczy, ma powstać dom przedpogrzebowy pojawiła się już kilka lat temu, to kiedy ostatnio w tym miejscu zaczął pojawiać się karawan jednego z zakładów pogrzebowych, wjeżdżać "gruszki" z betonem, a także odbywać prace remontowo-budowlane, na ludzi padł blady strach.

  Zobacz galerię

  - Nieuchronnie przeraża nas to, że będziemy mieć kostnicę za płotem, a nie jest powiedziane, że za kilka lat nie zostanie dobudowane miejsce na spalanie zwłok.
  Cmentarz znajduje się kilkaset metrów stąd. I to tam takie miejsce powinno powstać. Znam nawet zainteresowanych tamtą lokalizacją - mówi Paweł Prochot, który wspólnie z Tomaszem Legierskim i Marcinem Błachutem jest organizatorem akcji zbiórki podpisów.

  Ludzie zwracają uwagę, że dom ma powstać zaraz obok ich domów, gdzie w ogrodach bawią się dzieci, niedaleko szkoły i przedszkola.

  - Nie wyobrażam sobie gwaru bawiących się dzieci i równocześnie ceremonii pogrzebowej - mówi Paweł Prochot. - To nie dotyczy tylko naszej parafii, bo tutaj odbywają się raptem trzy pogrzeby w miesiącu, ale obawiam się, że właściciel będzie je organizował dla całej gminy, a może i powiatu. I te pogrzeby będą odbywać się po dwa-trzy razy w ciągu dnia - dodaje mieszkaniec Leśnej.

  Krytycznych głosów jest więcej. - To okrucieństwo w stosunku do mieszkańców. Ciekawe, czy tej osobie byłoby przyjemnie, gdyby w jego otoczeniu taką inwestycję ktoś zrobił. Jakby nie było już gdzie indziej takiej inwestycji robić, jak było go stać na kupno, to też go stać na wybudowanie nowego budynku - mówi Małgorzata Habdas z Leśnej, która również podpisał pod listem protestacyjnym.

  Zaniepokojonych inwestycyjnymi planami ludzie jest więcej. - Już kiedy zaczęło się o tym mówić, to człowiek był w szoku A kiedy widzi się, że zaczyna się to realizować, to wpada w panikę, trzeba więc coś robić - mówi Tomasz Legierski, który wraz żoną, dwiema córkami oraz mamą, mieszka tuż obok miejsca (dzieli ich tylko rów), gdzie ma powstać dom przedpogrzebowy. W tym kierunku wychodzą także okna jego domu.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Nic

   Sceptyk (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Ludzie w Polsce wszystko hejtuja. Cytując " klasyka" najlepiej żeby nie było nic. Przykre to jest, ale cóż zawiść jest ślepa

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama