Medal dla mieszkanki gminy Milówka od papieża Franciszka

  Medal dla mieszkanki gminy Milówka od papieża Franciszka

  JM

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Papież Franciszek przyznał jedno z najwyższych odznaczeń Stolicy Apostolskiej - medal „Pro Ecclesia et Pontifice”, 77-letniej Elżbiecie Babickiej
  1/6
  przejdź do galerii

  Papież Franciszek przyznał jedno z najwyższych odznaczeń Stolicy Apostolskiej - medal „Pro Ecclesia et Pontifice”, 77-letniej Elżbiecie Babickiej ©Diecezja bielsko-żywiecka

  Papież Franciszek przyznał jedno z najwyższych odznaczeń Stolicy Apostolskiej - medal „Pro Ecclesia et Pontifice”, 77-letniej Elżbiecie Babickiej, od prawie 30 lat opiekunce kaplicy w Szarem koło Milówki - poinformował serwis diecezji bielsko-żywieckiej.
  Medal wręczył w ostatnią niedzielę ks. biskup emeryt Tadeusz Rakoczy podczas uroczystej mszy św. w kaplicy św. Józefa. W uroczystości wziął m.in. syn wyróżnionej, ks. Leszek Babicki, który jest proboszczem w Brzączowicach koło Mysłowic.

  - Można powiedzieć, że jest duszą wioski, aniołem dobra. Nic więc dziwnego, że cieszy się szacunkiem mieszkańców, którzy postrzegają ją jako osobę skromną, pracowitą, pobożną.
  Korzystam z okazji, by podziękować pani Elżbiecie za wielkie serce, wypełnione miłością do Boga i bliźnich. Swoim ofiarnym życiem, a nade wszystko spójnością wyznawanej wiary z codzienną praktyką życia daje Pani piękne świadectwo o Bogu. Tego świadectwa tak bardzo potrzebuje współczesny świat! – powiedział biskup emeryt, który podkreślił, że medal „Pro Ecclesia et Pontifice” dla 77-letniej Elżbiety Babickiej to dowód uznania papieża dla jej zaangażowania w pracę na rzecz Kościoła i społeczeństwa.

  Wyliczając te zasługi, biskup podkreślił, że uhonorowana medalem jest osobą powszechnie znaną i szanowaną, o niekwestionowanym autorytecie.

  - To, co przeżywam, wie tylko jeden Bóg. Dziękuję przede wszystkim Wszechmocnemu Bogu, bo wiem, że to Jego działanie - mówiła uhonorowana w trakcie uroczystości.
  Zobacz galerię
  Elżbieta Babicka urodziła się w 1940 roku w Szarem. Wspólnie z mężem Adamem doczekała się pięcioro dzieci. Najstarszy syn Leszek został w 1988 roku wyświęcony na kapłana (w tym samym roku, kiedy bp Jan Szkodoń z Krakowa poświęcił długo wyczekiwaną przez mieszkańców Szarego miejscową kaplicę).

  Pani Elżbieta przez 30 lat pracowała w PKP w Żywcu, prowadząc jednocześnie wraz z mężem niewielkie gospodarstwo rolne. Gdy nieżyjący już proboszcz w Milówce ks. Józef Woźniak, zainicjował budowę kaplicy dla mieszkańców Szarego, pomagała wraz z innymi w jej budowie. Od 1988 nieustannie opiekuje się tą świątynią jako kościelna. Animuje podczas Mszy, nabożeństw i modlitw. Jest zelatorką Róży Żywego Różańca, odwiedza chorych i należy do parafialnej rady duszpasterskiej. Należy do Koła Gospodyń Wiejskich, pisze wiersze i teksty o wymowie religijnej i społecznej.

  Kamień węgielny pod fundamenty kaplicy w Szarem wmurował w 1984 roku kard. Franciszek Macharski. W świątyni tej ks. Leszek Babicki odprawił swoją pierwszą Mszę św. prymicyjną - czytamy na stronie diecezji bielsko-żywieckiej.  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Za co?

   reality (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   Za naiwność!

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama