Nowa stołówka i zmiany w szkole Twardorzeczce w gminie...

  Nowa stołówka i zmiany w szkole Twardorzeczce w gminie Lipowa [ZDJĘCIA]

  JM

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Nowa stołówka i zmiany w szkole Twardorzeczce w gminie Lipowa [ZDJĘCIA]
  1/12
  przejdź do galerii
  W nowym roku szkolnym w Twardorzeczce w gminie Lipowa zaszło sporo zmian. W powstałym zespole szkolno-przedszkolny m.in. wyremontowano i wyposażono sale, stworzono stołówkę z nowoczesnym sprzętem. Uroczyście zostały otwarte również nowe sale przedszkolne.
  1 września rozpoczął swoją działalność Zespół Szkolno-Przedszkolny w Twardorzeczce, w skład którego weszły: Przedszkole w Twardorzeczce, Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Twardorzeczce oraz Gimnazjum im. Jana Pawła II w Twardorzeczce. Dyrektorem placówki w wyniku przeprowadzonego konkursu został Piotr Tlałka. Dziś odbyło się uroczyste otwarcie zmodernizowanych pomieszczeń nowej placówki.

  W czasie wakacji zrealizowano szereg prac adaptacyjnych zwiększających funkcjonalność całego obiektu. Zmiany mały na celu poprawę warunków dla dzieci przedszkolnych oraz umożliwienie dzieciom ze szkoły podstawowej i gimnazjum korzystanie ze stołówki. Wykonano m.in.: łącznik pomiędzy budynkami gimnazjum i dotychczasowego przedszkola, aby dzieci mogły swobodnie przechodzić na blok żywieniowy, dostosowano sale znajdujące się w szkole podstawowej na cele przedszkola, zakupiono wyposażenie oraz pomoce dydaktyczne, zmodernizowano kuchnię, w której do tej pory wydawano posiłki wyłącznie dla dzieci przedszkolnych oraz wyremontowano salę jadalną. Stołówka będzie wydawać ok. 200 obiadów dzienne, czyli skorzysta z niej prawie połowa uczniów.

  Po połączeniu w Zespół sale lekcyjne, sale do zajęć sportowych, stołówka, biblioteka, świetlica czy klasopracownie są wspólnie użytkowane, a co za tym idzie znacząco poprawiły się warunki dydaktyczne dla uczniów i wychowanków.

  - Wiele osób nie wierzyło, że to przedsięwzięcie nam się uda, więc dziś była wielka radość. Bardzo zależy mi na poprawie warunków nauczania naszych dzieci, więc cieszę się z pomieszczenie, które dziś oficjalnie otworzyliśmy. Chcemy zmieniać naszą gmina na lepsze, dzięki konkretnym przemyślanym, działaniom. Myślę, że mieszkańcy to dostrzegają. – mówi wójt gminy Lipowa, Jan Góra.

  *Śląskie jest NAJ... Ciekawe, czy to wiecie ROZWIĄŻCIE QUIZ
  *Tragedia w Częstochowie. Para 18-latków zginęła w wypadku
  *25 lat więzienia dla Krakowiaka, a on stoi z kamienną twarzą ZDJĘCIA
  *Równica bez schroniska? Niestety to koniec
  *Zaginął Akadiusz Burak. Chłopaka szuka detektyw Rutkowski

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   MISTRZOWIE URODY - Głosuj na najlepszych!

   MISTRZOWIE URODY - Głosuj na najlepszych!

   Mistrzostwa Polski Chippendales 2017 w Katowicach: GORĄCE ZDJĘCIA+WIDEO

   Mistrzostwa Polski Chippendales 2017 w Katowicach: GORĄCE ZDJĘCIA+WIDEO

   Jak mieć prąd przez 3 miesiące za darmo?

   Jak mieć prąd przez 3 miesiące za darmo?

   Okna dachowe i rolety zasilane słońcem

   Okna dachowe i rolety zasilane słońcem