Wypadek pod Pilskiem: 13-letni rowerzysta w poważnym stanie...

  Wypadek pod Pilskiem: 13-letni rowerzysta w poważnym stanie [ZDJĘCIA]

  JM, GOPR Beskidy

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Wypadek pod Pilskiem: 13-letni rowerzysta w poważnym stanie [ZDJĘCIA]
  1/4
  przejdź do galerii

  ©GOPR Beskidy

  Do szpitala w Bielsku-Białej śmigłowiec Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowe przetransportował 13-letniego rowerzysty z urazem stawu kolanowego i podejrzeniem urazu miednicy, który uległ wypadkowi na Hali Szczawiny pod Pilskiem. To jedna z ostatnich akcji goprowców. Tymczasem Ci podsumowali już pierwszy miesiąc wakacji.
  W lipcu Ratownicy Grupy Beskidzkiej GOPR interweniowali 35 razy: głównie w wypadkach turystycznych i rowerowych. Prowadzili także dwie wyprawy ratunkowo – poszukiwawcze.

  Oprócz dyżurów w Centralnej Stacji Ratunkowej w Szczyrku oraz na stacjach Markowe Szczawiny, Hala Miziowa, Leskowiec, Klimczok i Przysłop pod Baranią Górą, ratownicy udali się na ponad trzydzieści pieszych dyżurów patrolowych na terenie działania Grupy.

  Z uwagi na odbywające się w regionie wydarzenia poprzedzające Światowe Dni Młodzieży, na górskich szlakach można było spotkać turystów z różnych stron świata, którzy zwracali się do nas z prośbą o pomoc w zaplanowaniu wycieczki górskiej lub będąc na szlaku, prosili o wskazanie właściwej drogi do celu.

  Do wypadków zostaliśmy zadysponowani m.in. w rejonie: Koziej Góry, Szyndzielni, Łysej Góry, Baraniej Góry, Skrzycznego, Malinowskiej Skały, Hali Skrzyczeńskiej, Hyrcy, Czantorii oraz Żaru, Leskowca, Gancarza, Babiej Góry, Wielkiej Raczy, Hali Lipowskiej, Rysianki i Hali Miziowej. Prowadziliśmy dwie wyprawy ratunkowo – poszukiwawcze w rejonie Szyndzielni i Ujsół – dol. Danielki. Dwa zdarzenia wymagały pilnego transportu poszkodowanego do szpitala, dlatego korzystaliśmy z pomocy załóg: Lotnicze Pogotowie Ratunkowe oraz Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe - TOPR.

  Urazy u poszkodowanych to głównie: utrata przytomności, urazy głowy, stawów barkowych, skokowych i kolanowych, złamania kończyn dolnych oraz górnych, stłuczenia klatki piersiowej, ogólne potłuczenia, otarcia i zranienia, zachorowania (zasłabnięcie, ostre bóle brzucha). Ratownicy podejrzewali uraz mózgowo – czaszkowy oraz urazy kręgosłupa.

  W lipcu braliśmy także udział w zabezpieczeniu medycznym Światowych Dni Młodzieży w Krakowie i Częstochowie, Przystanku Woodstock oraz biegu na Pilsko. W Bielsku-Białej podczas prelekcji mówiliśmy o bezpieczeństwie w górach oraz wsparliśmy akcję „Bezpieczny Las”. Dla ratowników przeprowadziliśmy szkolenie medyczne – praktyczny trening kwalifikowanej pierwszej pomocy na Hali Miziowej oraz szkolenie topograficzno – kondycyjne sekcji rowerowej w rejonie tzw. Worka Raczańskiego. Szkolenie topograficzne odbyli także Ratownicy Seniorzy organizując wyjazd w Beskid Śląsko – Morawski - poinformował GOPR Beskidy na swojej stronie internetowej.
  *Przejmująca historia Macieja Cieśli. To o nim mówił papież Franciszek
  *Ale burza! Samochody zatopione przy M1 w Czeladzi ZDJĘCIA + WIDEO
  *Tylko szaleniec mógłby się rzucić na tego policjanta ZOBACZCIE ZDJĘCIA
  *Sprawdzony i prosty przepis na leczo SPRÓBUJ I SIĘ PRZEKONAJ
  *Najlepsze baseny w województwie śląskim [TOP 10 BASENÓW]
  *W pełni wyposażone mieszkanie w centrum Katowic może być Twoje! Dołącz do graczy loterii "Dziennika Zachodniego"

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama