Żywiec: ekolodzy zachęcają, by... łapać wodę [ZDJĘCIA]

  Żywiec: ekolodzy zachęcają, by... łapać wodę [ZDJĘCIA]

  Zdjęcie autora materiału

  Łukasz Klimaniec

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Fundacja Ekologiczna Arka zainaugurowała akcję Łapmy Wodę.
  1/6
  przejdź do galerii

  Fundacja Ekologiczna Arka zainaugurowała akcję Łapmy Wodę. ©materiały Fundacji Arka

  Fundacja Ekologiczna ARKA w czwartek 28 kwietnia na żywieckim Rynku zainaugurowała kampanię ŁAPMY WODĘ. Ekolodzy przez tą akcję chcą mieszkańców województwa do gromadzenia w miarę możliwości wody deszczówki oraz poszanowania zasobów wodnych.
  Ogromna niebieska wstęga, animatorzy na szczudłach i uczniowie żywo włączający się w happening - tak było w czwartek na żywieckim Rynku, gdzie Fundacja Ekologiczna Arka z Bielska-Białej zainaugurowała kampanię ŁAPMY WODĘ.

  - Obserwowany długoletni proces ocieplania klimatu powodują, że musimy wziąć odpowiedzialność za ochronę i poszanowanie naszych zasobów wodnych - mówi Wojciech Owczarz, prezes Fundacji Arka. Przypomina, że ubiegłoroczna susza dotknęła wszystkich - problem mieli zarówno indywidualni odbiorcy jak i przemysł. Dlatego konieczne jest działanie i współdziałanie różnorodnych środowisk.

  W tym celu Fundacja Ekologiczna Arka zamierza prowadzić regionalną kampanię edukacyjną, która będzie nakłaniała mieszkańców województwa śląskiego do gromadzenia w miarę możliwości wody deszczówki oraz poszanowania naszych zasobów wodnych.

  - W ramach kampanii zamierzamy promować program małej retencji, nakłaniać mieszkańców do zakładania instalacji gromadzenia wody deszczówki oraz prowadzić szeroką kampanię edukacyjną w placówkach oświatowych, organizacjach i instytucjach - dodaje Wojciech Owczarz.

  W ramach akcji w trasę ruszy „Wodne MOBILNE CENTRUM EDUKACJI EKOLOGICZNEJ", czyli specjalny samochód wyposażony w ekologiczne atrakcje. Pojazd dotarł już do 5000 uczniów w miastach w woj. śląskim prezentując -ciekawe warsztaty i lekcje przyrody oraz ekologii .

  Zajęcia w niecodziennym Mobilnym Centrum Edukacji Ekologicznej pomyślano tak, by poprzez zabawę uczestnicy mogli uczyć się zasad funkcjonowania nowoczesnych instalacji ekologicznych związanych z gospodarką wodną. Pojazd ma m.in. zamontowane wiatraki i systemy solarne służące do zajęć o pożytkach ze stosowania odnawialnych źródeł, a rowerowe kino wodne – zasilane ze źródeł odnawialnych – prezentuje lokalne problemy gospodarki wodnej oraz sposoby jej poszanowania.

  Podczas wydarzeń gminnych Fundacja Ekologiczna Arka zamierza przygotować stoiska informacyjne dotyczące projektu, na których będą prowadzone gry i warsztat dla dzieci i młodzieży oraz specjalne warsztaty dla kobiet tworzenia barwnych, ekologicznych toreb z logami partnerów, na których będą odbijały sobie symbol „wodnej kropli”.

  *WNIOSKI I DOKUMENTY na 500 zł na dziecko w ramach Programu Rodzina 500 PLUS
  *Matura 2016: Jak pisać, żeby zdać ARKUSZE + ODPOWIEDZI + TESTY
  *Nowy abonament RTV, czyli opłata audiowizualna z rachunkiem za prąd ZASADY, KWOTY, ZWOLNIENIA!
  * Kara za gwałt zbiorowy w Pietrzykowicach za niska! Jest apelacja
  *Pomysły na Majówkę 2016: Ciekawe miejsca i wydarzenia ZOBACZ I SKORZYSTAJ
  *Najlepsze prezenty na Komunię 2016: Dziecko będzie zachwycone

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama