Wisła Kraków – Ruch Chorzów 1:2 LIVE RELACJA NA ŻYWO ONLINE. Kto się przełamie?

W niedzielnym meczu przy Reymonta stawką będzie przełamanie - Ruch i Wisła nie wygrały od trzech kolejek Michal Gaciarz / Polska Press
W niedzielnym meczu 5. kolejki Ekstraklasy Ruch Chorzów zmierzy się na wyjeździe z Wisłą Kraków. Obie drużyny czekają na ligowe zwycięstwo od pierwszej kolejki tego sezonu. Początek spotkania o godz. 18:00, TUTAJ znajdziesz relację LIVE z meczu Wisła Kraków – Ruch Chorzów.

Po pierwszej kolejce wydawało się, że drużyny Ruchu i Wisły są na początku sezonu w niezłej formie – obie wygrały kibice u siebie po 2-1. W następnych trzech meczach „Biała Gwiazda” zaliczyła jednak trzy porażki, a chorzowianie zdołali uciułać zaledwie punkt, dzięki remisowi 2-2 z beniaminkiem, Wisłą Płock (wyrównującego gola z rzutu karnego w doliczonym czasie gry zdobył Rafał Grodzicki).

W Krakowie obejrzymy więc mecz, którego stawką będzie przełamanie w lidze. – W niedzielę musimy się pokazać z jak najlepszej strony. Jak na razie w czterech meczach zdobyliśmy tylko cztery punkty, więc na Wiśle nie wchodzi w grę nic innego jak zwycięstwo – podkreśla obrońca „Niebieskich”, Martin Konczkowski.

Podopieczni Waldemara Fornalika punktowali jak dotąd dzięki bramkom zdobytym w końcówkach meczów z Górnikiem Łęczna i Wisłą Płock. W Krakowie o taki finisz będzie jednak trudno, bo po meczu 1/16 finału Pucharu Polski „Biała Gwiazda” odpoczywała o jeden dzień dłużej, podczas gdy Ruch stoczył 120-minutowy i zakończony rzutami karnymi bój ze Stomilem Olsztyn.

Drużyny z pierwszej ligi rzuciły Ruchowi i Wiśle duże wyzwania, ale obie drużyny z Ekstraklasy awansowały do następnej fazy. Podobnie jak „Niebiescy”, krakowianie potrzebowali dogrywki, by poradzić sobie z Zagłębiem Sosnowiec (4-3). Przerwali tym samym serię trzech kolejnych porażek. - Wracamy po kilku tygodniach na własne boisko, po czterech meczach wyjazdowych zagramy wreszcie u siebie. Wiążemy z meczem z Ruchem duże nadzieje, chcemy zdobyć trzy punkty. To jest dobry moment na to, żeby wrócić na właściwe tory – mówi trener Wisły Kraków, Dariusz Wdowczyk.

Z powodu licznych kontuzji Wisła i Ruch nie zagrają w niedzielę w swoich najlepszych składach. Trener Fornalik nie będzie mógł skorzystać z Łukasza Hanzela, Miłosza Przybeckiego, Adama Pazio i Michała Helika, zaś w szeregach gospodarzy zabraknie Pawła Brożka, Bobana Jovicia, Łukasza Załuski i Michała Buchalika.