Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wniosek o wyprawkę szkolną z programu "Dobry Start" tylko do 30 listopada! Co jeszcze musisz wiedzieć o świadczeniu?

Barbara Romańczuk
Barbara Romańczuk
Co musisz wiedzieć o programie? Zobacz w galerii. Zobacz kolejne plansze. Przesuwaj plansze w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Co musisz wiedzieć o programie? Zobacz w galerii. Zobacz kolejne plansze. Przesuwaj plansze w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE BR
Złożyłeś już wniosek o 300 plus? Masz czas do 30 listopada 2022 roku. Zarówno rodzice jak i opiekunowie wciąż mogą wnioskować o pieniądze na wyprawkę szkolną. Wnioski o wsparcie z programu "Dobry Start 300 plus" na nowy rok szkolny 2022/2023 przyjmowane są wyłącznie elektronicznie, a pieniądze przekazywane na rachunki bankowe. Co jeszcze musisz wiedzieć o programie "Dobry Start 300 plus". Sprawdź i nie przeocz najważniejszych szczegółów!

"Dobry Start", czyli 300 plus to rządowa forma wsparcia rodzin z dziećmi, które rozpoczęły edukację w szkołach. Świadczenie to ma na celu odciążenie domowego budżetu z wydatków związanych z wyprawką szkolną. Do tej pory wypłacono już blisko 1,3 mld zł na wyprawki szkolne dla 4,2 mln uczniów. Choć rozpoczęcie roku świętowaliśmy we wrześniu, to wielu rodziców nadal nie skorzystało z możliwości dofinansowania. Wciąż można to zrobić - wnioski przyjmowane są do 30 listopada.

Dobry Start - dodatkowe 300 zł do budżetu domowego na wyprawkę szkolną

"Dobry Strat", nazywany również 300+ to nic innego, jak dofinansowanie na wyprawkę szkolną dla dziecka rozpoczynającego bądź kontynuującego naukę w szkole w wysokości 300 złotych. Daną kwotę można przeznaczyć na zakup np. podręczników, zeszytów czy innych rzeczy potrzebnych dziecku do szkoły i nauki. Świadczenie wypłacane jest na każde dziecko w wieku od 7 do 20 lat, a w przypadku osób z niepełnosprawnościami – na dziecko do 24 lat, które uczy się w szkole.

Rodzice, którzy do tej pory jeszcze nie złożyli wniosku, mają czas do 30 listopada, jednak wyłącznie drogą elektroniczną- za pomocą Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowości elektronicznej lub portalu Emp@tia. Jeśli dojdzie do sytuacji, w której sprawa będzie wymagała przeprowadzenia postępowania wyjaśniającego, do rodzica zostanie skierowane wezwanie w celu uzupełnienia wniosku, które będzie umieszczone na jego indywidualnym profilu na portalu PUE ZUS. O tym, że wezwanie jest na PUE ZUS, zostanie poinformowany sms-em, który zostanie wysłanym na numer telefonu wskazany we wniosku.

Co jeszcze musisz wiedzieć o 300+? Zobacz w galerii!

Nie przeocz

Zobacz także

Musisz to wiedzieć

od 7 lat
Wideo

Konto Amazon zagrożone? Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera