Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wnioski o dofinansowanie na wyprawkę szkolną można składać jeszcze do końca listopada. W woj. śląskim wpłynęło ich już 371 tysięcy

Piotr Chrobok
Piotr Chrobok
Programem "Dobry start" objęci są wszyscy uczniowie w wieku od 7 do 20, a w przypadku osób niepełnosprawnych nawet do 24 lat.
Programem "Dobry start" objęci są wszyscy uczniowie w wieku od 7 do 20, a w przypadku osób niepełnosprawnych nawet do 24 lat. arc.
Niespełna pół miliona uczniów w woj. śląskim otrzymało, jak na razie, pieniądze w ramach programu "Dobry start". Wypłacane przez ZUS pieniądze mają jeszcze trafić do co najmniej kilkunastu tysięcy osób. Ta liczba może jeszcze wzrosnąć, gdyż do końca listopada można jeszcze składać wnioski o wypłatę świadczenia.

Wnioski o dofinansowanie na wyprawkę szkolną można składać jeszcze do końca listopada. W woj. śląskim wpłynęło ich już 371 tysięcy

30 listopada upływa termin składania wniosków o dofinansowanie z programu "Dobry start". Świadczenie potocznie zwane "300+" przysługuje uczniom szkół podstawowych i średnich, a także np. policealnych. Jedynym warunkiem dotyczącym jego przyznania jest wiek ucznia, który musi mieścić się w granicach od 7 do 20 lub 24 lat w przypadku osób niepełnosprawnych.

- Pieniądze te można wydać np. na zakup podręczników, zeszytów, sprzętów potrzebnych uczniom - mówi Beata Kopczyńska, rzecznik prasowa Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w woj. śląskim.

Taką możliwość będą mieli jednak tylko ci, którzy zdążą złożyć wniosek o wypłatę pieniędzy w terminie. Jak zaznaczają w odpowiadającym za wypłatę świadczenia ZUS-ie, wnioski, które wpłyną po 30 listopada nie będą rozpatrywane.

- Wniosek wysłany w grudniu spowoduje, że świadczenie nie będzie przyznane i wypłacone - zaznacza Beata Kopczyńska.

Wnioski o "300+" można składać na kilka sposobów.

- Przez bankowość elektroniczną, PUE ZUS i przez portal Emp@tia MRiPS - wylicza rzecznik prasowa ZUS w woj. śląskim.

O pieniądze mogą się z kolei starać rodzice, opiekunowie prawni lub opiekunowie faktyczni dziecka. Nieco inaczej przedstawia się natomiast sprawa w przypadku dzieci w rodzinach zastępczych.

- Wniosek o świadczenie dla dzieci przebywających w pieczy zastępczej składa rodzic zastępczy, osoba prowadząca rodzinny dom dziecka lub dyrektor placówki opiekuńczo-wychowawcze - wyjaśnia Beata Kopczyńska.

Jak dotąd, od 1 lipca, od kiedy przyjmowane są wnioski o wypłatę pieniędzy, w woj. śląskim złożonych zostało 371 tysięcy wniosków na 514 tysięcy świadczeń. Wypłacono ich natomiast niespełna 500 tysięcy. Z kolei w skali kraju liczba złożonych wniosków to 4,6 miliona. Kwota wypłaconych pieniędzy sięgnęła zaś ponad 1,3 miliarda złotych.

Nie przeocz

Zobacz także

Musisz to wiedzieć

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wskaźnik Bogactwa Narodów, wiemy gdzie jest Polska

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera