Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wodzisław: na co wydać pół miliona złotych w ramach budżetu obywatelskiego?

Arkadiusz Biernat
Arkadiusz Biernat
Na co wydać pół miliona złotych?
Na co wydać pół miliona złotych? UM Wodzisław Śl.
Uwaga mieszkańcy, pół miliona złotych jest do podziału w ramach budżetu obywatelskiego w Wodzisławiu Śląskim. Swoje pomysły można zgłaszać jeszcze przez tydzień.

Wraca Budżet Obywatelski. To mieszkańcy podczas głosowania zdecydują na co przeznaczyć wydzieloną przez władze miasta kwotę. W Wodzisławiu Śląskim do podziału jest pół miliona złotych. Pomysły do realizacji w 2020 roku można zgłaszać do 8 listopada.

Zgłoszenie projektu do Wodzisławskiego Budżetu Obywatelskiego na 2020 rok następuje wyłącznie za pomocą formularza zgłoszeniowego, który można pobrać ze strony Urzędu Miasta (wodzislaw-slaski.pl). Jest on również dostępny w formie papierowej w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miasta Wodzisławia Śląskiego (ul. Bogumińska 4b, pokój 115). Na formularzu zgłoszeniowym należy obowiązkowo uzyskać podpisy 5 osób popierających dany projekt. Do tej grupy nie wlicza się projektodawcy.

Wypełnione formularze zgłoszenia projektu należy złożyć jedną z metod: osobiście w formie papierowej w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miasta Wodzisławia Śląskiego, drogą elektroniczną na adres [email protected] w formie zeskanowanych - oryginalnie podpisanych dokumentów (o zachowaniu terminu decyduje data wpływu do Urzędu Miasta) lub korespondencyjnie na adres: Urząd Miasta Wodzisławia Śląskiego, ul. Bogumińska 4, 44-300 Wodzisław Śląski, z adnotacją na kopercie: „Wodzisławski Budżet Obywatelski na 2020 r.” (decyduje data stempla pocztowego). Podkreślmy, mieszkaniec może zgłosić jeden projekt, ale za to może poprzeć swoim podpisem ich dowolną ilość.

Zobaczcie koniecznie

W ramach Wodzisławskiego Budżetu Obywatelskiego na 2020 rok nie mogą być realizowane następujące projekty: które nie należą do zadań własnych gminy, których realizacja nie jest możliwa w trakcie jednego roku budżetowego, które naruszają obowiązujące przepisy prawa, prawa osób trzecich, w tym prawo własności, których realizacja nie zapewnia swobodnego, nieodpłatnego dostępu dla ogółu mieszkańców, które stoją w sprzeczności z obowiązującymi w mieście planami, politykami i programami (w tym w szczególności miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego), których wymagany budżet całkowity na realizację przekraczałby kwotę 100 tys. zł, które po realizacji generowałyby koszty niewspółmiernie wysokie w stosunku do wartości proponowanego zadania, które zakładają realizację jedynie części zadania, w tym sporządzenie wyłącznie projektu bądź planu przedsięwzięcia lub jedynie środki na wykonanie (bez zabezpieczenia środków na projektowanie), które nie uwzględniają - o ile jest to możliwe - uniwersalnego projektowania umożliwiającego dostęp osobom ze szczególnymi potrzebami (np. z niepełnosprawnościami).

Wodzisławski Budżet Obywatelski wraca po przerwie do naszego miasta. W poprzednich latach mieszkańcy zdecydowali, aby wydzieloną pulę pieniędzy zainwestować w m.in.: rewitalizację stawu w Parku Miejskim, remont ulicy Gawędy (od skrzyżowania z ulicą Kopernika na wysokości posesji nr 93 do pierwszego łuku w prawo), plac zabaw dla dzieci przy PP 15, budowę otwartej siłowni zewnętrznej przy placu zabaw dla mieszkańców dzielnicy Kokoszyce przy ZSP nr 6 (ul. Młodzieżowa 47) czy termomodernizację budynku stanowiącego siedzibę LKS Naprzód 46 Zawada.

Nie przegapcie

od 12 lat
Wideo

Niedzielne uroczystości odpustowe ku czci św. Wojciecha w Gnieźnie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera