WTA FINALS Singapur: Radwańska – Kvitova FINAŁ [LIVE, ONLINE, TRANSMISJA TV]

TOK
W wielkim finale turnieju Masters w Singapurze Agnieszka Radwańska wygrała z Czeszką Petrą Kvitovą 6:2, 4:6, 6:3. Relację LIVE z tego meczu prowadził dziennikzachodni.pl. - To najważniejszy dzień w moim życiu - powiedziała Radwańska.

- Kilka tygodni temu nawet nie byłam pewna, że tu zagram. Nie mogę w to uwierzyć - mówi ze łzami w oczach przed kamerą Radwańska. Polka wygrała turniej WTA Finals 2015!

Zapis relacji live

6:3 - Jest 0:40 przy podaniu Kvitovej. Piłka w siatkę, koniec!!! Aga płacze ze szczęścia!

5:3 - Od stanu 30:30 dwie piłki dla Agnieszki. jest już bardzo blisko!!

4:3 - Radwańska miała 40:30 przy podaniu rywalki, ale Petra wyrównała na 40:40 i wyszła na przewagę. Kvitova zagrała potem w siatkę i była równowaga. Podwójny błąd i znów przewaga Agi. Piłka w siatkę i jest przełamanie!

3:3 - Tym razem Kvitova lepsza przy podaniu Agnieszki. Było 0:40, potem 15:40. Kvitova kończy silnym backhendem.

3:2 - Radwańska przełamała Kvitovą drugi raz z rzędu. Było 40:40. Kvitova przegrała dwie kolejne piłki.

2:2 - Gem serwisowy na sucho. Brawo!

1:2 - Aga miała 40:15 przy podaniu Kvitovej. Wygrała piłkę przy 40:30 i odrobiła stratę przełamania.

0:2 - Radwańska przegrywała 15:30, potem prowadziła 40:30. Następnie mieliśmy 40:40. Kvitova łatwą piłkę posłała w aut. Po świetnej wymianie była równowaga. Czeszka returnem po drugim podaniu zdobyła przewagę i przełamała Polkę.

0:1 - Kvitova przy swoim podaniu przegrywała 0:30. Potem było 30:40 i 40:40. Dwie kolejne piłki dla Petry, która prowadzi w decydującym secie.

W finale w Singapurze mamy 1:1 w setach. Kvitova złapała drugi oddech i choć przegrywała 1:3, wygrała seta 6:4. Gramy dalej!

4:6 - Czeszka miała dwie piłki setowe prowadząc 40:15. Wykorzystała drugą po returnie.

4:5 - Wprawdzie Kvitova miała podwójny błąd serwisowy, ale i tak bez trudu wygrała gema.

4:4 - Radwańskiej przyszedł z pomocą jej serwis. Prowadziła 40:0, a przy 40:15 Kvitova posłała piłkę w aut.

3:4 - Kvitova poszła za ciosem i do zera wygrała swój gem serwisowy.

3:3 - Agnieszka pierwszy raz została przełamana. Przegrywała 0:40 i bez wygranego punktu skończyła tego gema.

3:2 - Kvitova prowadziła 40:0. Było 40:30, ale ostatnie słowo należało do Czeszki.

3:1 - Teraz gem na sucho dla Polki, która ciągle ma tylko jeden niewymuszony błąd.

2:1 - Czeszka wygrała gema przy swoim podaniu bez straty punktu. Jeszcze walczy... Nic nie jest przesądzone.

2:0 - Kvitova prowadziła 30:15. Radwańska nie dała sobie wydrzeć gema serwisowego. Czeszka słabo biega przez kontuzję, a Polka goni ją po korcie.

1:0 - Było 0:30 przy podaniu Kvitovej, potem 40:30 i 40:40. Czeszka wyszła na przewagę i... miała podwójny błąd serwisowy. Następnie przewagę miała "Isia" i znów było równo. Kolejna przewaga Radwańskiej i równowaga. Trzecia szansa na break point została wykorzystana!!!

Pierwszy set niespodziewanie łatwo wygrała Radwańska. Kvitova nie ma pomysłu na grę, popełnia wiele błędów. Widać, że dokucza jej uraz uda.

6:2 - Pierwszy set dla Radwańskiej! Polka prowadziła 40:15. Było 40:30 i Kvitova zakończyła seta autem!

5:2 - Kvitova powalczyła o pozostanie w I secie. Przy 40:30 zakończyła akcję wolejem.

5:1 - Gem na sucho dla Polki zakończony asem. Kvitova ma już 15 niewymuszonych błędów, a Agnieszka tylko jeden.

4:1 - Radwańska miała szansę na drugie przełamanie przy stanie 30:40 i przy przewadze. Kvitova wyrzuciła w aut i jest 4:1 dla Polki!

3:1 - Było 30:30, Aga dobrze serwowała i utrzymuje przewagę.

2:1 - Petra miała 40:0. Aga odrobiła na 40:30, ale Czeszka zakończyła gema asem.

2:0 - Radwańska przegrywała 15:30, ale wygrała kolejne piłki i ma 2:0.

1:0 - Agnieszka przełamała podanie Czeszki i prowadzi.

godz. 11.41 - Zaczynamy, serwuje Kvitova, która zaczęła od podwójnego błędu

godz. 11.35 - Końcówka rozgrzewki, zaraz mecz!

godz. 11.30 - Czekamy na rozpoczęcie meczu Radwańskiej z Kvitovą.

Tenis to dyscyplina piękna, ale zarazem nieprzewidywalna. Obfitująca w wiele zwrotów akcji i niespodziewanych rozstrzygnięć. Wszystkie te elementy ma w sobie kończący sezon tenisowy kobiecy turniej Masters w Singapurze. Mało kto przypuszczał, że o zwycięstwo w całej imprezie powalczą tenisistki, które były już prawie poza turniejem. Mowa o Agnieszce Radwańskiej i Czeszce Petrze Kvitovej. Krakowianka przegrała dwa pierwsze pojedynki w „Grupie Czerwonej” z Marią Szarapową i Flavią Pennettą. W trzecim decydującym meczu z Rumunką Simoną Halep kibice byli jednak świadkami wielkiego „come backu” w wykonaniu polskiej tenisistki. Grająca o pozostanie w turnieju „Isia” w pojedynku z Halep zaprezentowała tenis na najwyższym światowym poziomie. Dzięki temu awansowała do najlepszej czwórki turnieju, gdzie czekała już na nią Hiszpanka Garbine Muguruza. Po stojącym na znakomitym poziomie spotkaniu górą była reprezentantka Polski, zapewniając sobie w ten sposób historyczny finał turnieju Masters.

Taką samą drogę jak Radwańska przeszła jej niedzielna rywalka. Czeszka Petra Kvitova także miała duże problemy, by awansować do półfinału singapurskiego turnieju. Ostatecznie zameldowała się w nim dopiero w ostatniej chwili, po ostatnim pojedynku w „Grupie Białej” z Garbine Muguruzą. Kvitova przegrała wprawdzie ten mecz, ale ostatecznie znalazła się w półfinałach. Stało się tak za sprawą wygranej jej rodaczki, Lucie Safarovej nad Angelique Kerber. Kvitova wykorzystała szansę, że los pomógł jej znaleźć się w półfinale i sprawiła nie lada niespodziankę eliminując pewną faworytkę do zwycięstwa w tej parze Rosjankę Marię Szarapową.

- W ogóle nie spodziewałam się, że awansuje do półfinału. Wiedziałam, że będzie to trudny mecz, bo Maria grała bardzo solidnie. W drugim secie starałam się konsekwentnie realizować to, co sobie założyłam. To się opłaciło. Teraz nie myślę o pojedynku z Radwańską. To na pewno będzie ciekawe spotkanie - powiedziała Kvitova.