Czy „starzy” prezydenci w Zabrzu, Gliwicach, Tychach...

  Czy „starzy” prezydenci w Zabrzu, Gliwicach, Tychach utrzymają się po wyborach samorządowych?

  Agata Pustułka

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Agata Pustułka

  Agata Pustułka

  Czy po wyborach samorządowych należy spodziewać się rewolucyjnych zmian w dużych miastach, gdzie od lat zasiadają niemal dożywotni prezydenci w Zabrzu, Gliwicach, Tychach? Na razie nikt jednak do końca nie ujawnia kart. Możemy tylko spekulować, kto wystartuje.
  Agata Pustułka

  Agata Pustułka

  A by spełnić wszystkie oczekiwania znowelizowanego prawa wyborczego, trzeba jeszcze 605 mln zł m.in. na zakup... kamer, które mają czuwać nad prawidłowością przebiegu wyborów. Bez względu jednak na wszystko, wybory odbędą się w listopadzie i mogą przynieść sporą rewolucję w samorządach.

  Dziś wszystkie sondaże dają historyczną wygraną PiS w sejmiku województwa śląskiego. Ekspertka dr Małgorzata Myśliwiec twierdzi wręcz, że partia Jarosława Kaczyńskiego przekroczy 20-proc. poparcie. Pozostaje pytanie, czy będzie miała z kim stworzyć koalicję. Na razie nikt się nie pali, a oczywistym sojusznikiem byłby Kukiz 15.

  Tyle że jak wypadnie w wyborach, trudno dziś przewidzieć. Opozycja musi się wziąć porządnie do pracy. Jak się wydaje, wspólne listy stworzą PO i Nowoczesna, zaś autonomiści pójdą pod szyldem Śląskiej Partii Regionalnej. Czy jednak nie jest już za późno na promocję nowej formacji? Spory ruch trwa na lewicy, ale na razie bez konkretów.

  Czy należy spodziewać się rewolucyjnych zmian w dużych miastach, gdzie od lat zasiadają niemal dożywotni prezydenci w Zabrzu, Gliwicach, Tychach? Na razie nikt jednak do końca nie ujawnia kart. Możemy tylko spekulować, kto wystartuje. W partiach cały czas się kotłuje. Zwłaszcza nerwowo jest w PO, dla której przegrana na Śląsku byłaby najbardziej spektakularną klęską.

  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:




  Magazyn reporterów Dziennika Zachodniego TYDZIEŃ


  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Świony

  Marianos (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  W Świętochłowicach pewniak że zostanie tak ladnie sprzata las.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  DZ poleca

  Wideo