Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wyniki I naboru wniosków programu „Maluch+” 2022–2029. Gdzie pojawią się nowe żłobki?

Julia Muc
Julia Muc
Wyniki I naboru wniosków programu „Maluch+” 2022–2029
Wyniki I naboru wniosków programu „Maluch+” 2022–2029 Julia Muc
W piątek 15 września o godz. 10:00 wicewojewoda śląski Jan Chrząszcz podpisał umowy z przedstawicielami samorządów na realizację zadań w ramach programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „Maluch+” 2022–2029 (dot. I naboru). Uroczystość odbyła się w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach.

Program „Maluch+” 2022–2029. Wyniki I naboru wniosków

Kolejny etap dotyczący podpisywania umów na stworzenie miejsc dla dzieci w wieku od kilku miesięcy do trzech lat został właśnie zakończony. W piątek 15 września o godz. 10:00 wicewojewoda śląski Jan Chrząszcz podpisał dokumenty z przedstawicielami samorządów gminy Pszczyna, Żywiec, Wilamowice, Czechowice - Dziedzice, Świerklany i Czerwionka - Leszczyny na realizację zadań w ramach programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi.

-Dzięki takim programom jak "Maluch+" jest nam łatwiej pogodzić życie zawodowe z życiem rodzinnym. Bardzo mnie cieszy, że widzę dzisiaj wszystkich przedstawicieli gmin, które zakwalifikowały się do programu. To są gminy, które widać, że mają duży potencjał ale szkoda, że jest nas tylko tyle. Wszystkie wnioski zostały zatwierdzone i chciałoby się więcej - mówił poseł Grzegorz Gaża.

Czym różni się Program MALUCH+ 2022-2029 od wcześniejszych edycji?

Nowa formuła programu MALUCH+ ma na celu wsparcie rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat trzech - żłobków, klubów dziecięcych i dziennych opiekunów. Inicjatywa wspierająca system opieki została przekształcona z programu rocznego w program długofalowy na lata 2022-2029.W ramach Programu dofinansowywane będzie tworzenie i funkcjonowanie miejsc dla najmłodszych dzieci. Budżet nowej edycji Programu wynosi 5,5 mld zł, co zapewni większe wsparcie w utworzeniu i dofinansowaniu funkcjonowania jednego miejsca opieki.

- Program bardzo ważny, program, który pomaga naszym mieszkańcom, młodym kobietom, żeby mogły bezpiecznie ulokować swoje pociechy. Program, który bardzo starliśmy się przez te osiem lat rozwijać i rozwinęliśmy go pięknie - mówił wicewojewoda śląski Jan Chrząszcz.

Od 2016 roku powstało ponad 140 tys. miejsc opieki nad maluchami. Na koniec 2015 roku było niespełna 3 tys. placówek, które oferowały zaledwie 84 tys. miejsc opieki. Dziś funkcjonuje ponad 8 tys. instytucji, w których jest blisko 230 tys. miejsc opieki nad maluchami.

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera