Frekwencja wyborcza w powiecie kłobuckim na godzinę 17.00 wyniosła 41,38 proc.
Rządzące do tej pory w Radzie Powiatu PSL zremisowało w tych wyborach z PiS-em. W wyborach w 2014 roku PSL zdobyło 12 mandatów w tym już tylko 8. Henryk Kiepura na pewno ma po swojej stronie Krzysztofa Nowaka z SLD. Wątpliwe, żeby do PSL przyłączyła się Koalicja Samorządowa, która wielokrotnie pokazała, że starosta i PSL są jej nie w smak. Wymagana większość w radzie to minimum 11 radnych. Wystarczy zatem przekonać jeszcze radnych z Unii Samorządowej.
Do rady w tych wyborach dostali się z PSL:. Henryk Kiepura, Maciej Biernacki, Zbigniew Pilśniak, Józef Borecki, Marek Sawicki, Aneta Kiepura, Jerzy Kiepura, Mieczysław Szewczyk, z PiS: Dariusz Wojnowski, Andrzej Kluczny, Renata Tomczyk, Zbigniew Kulej, Maciej Mońka, Teresa Żurawska, Bogdan Adamik, Wojciech Oczkowski, z Koalicji Samorządowej: Bożena Leszczyńska, Olga Skwara, z Unii Samorządowej: Zdzisława Kall, Justyna Strzelczyk, z SLD: Krzysztof Nowak.
Oto nowe rady miejskie: Kliknij w nazwę miejscowości
Listę uzupełniamy sukcesywnie!
CZYTAJCIE TEŻ:
Wstępne wyniki wyborów samorządowych w województwie śląskim. Gdzie będzie II tura?
Okręg 1
Gminy : Opatów, Panki, Przystajń
KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE
- 1 Henryk Kiepura
- 2 Karolina Ewa Kurek
- 3 Jerzy Kiepura
- 4 Tomasz Stanisław Jeziorski
- 5 Longina Kierat
- 6 Magdalena Anna Grzesiak
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW UNIA SAMORZĄDOWA POWIATU KŁOBUCKIEGO
- 1 Jakub Jacek Paturej
- 2 Maria Magdalena Napieraj
- 3 Alina Maria Pietrzak
- 4 Marek Jan Sroka
- 5 Elżbieta Krystyna Szpulak
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM
- 1 Aniela Małgorzata Stopa
- 2 Jarosław Stanisław Kudła
- 3 Grażyna Krystyna Bobińska
- 4 Jadwiga Aniela Paliwoda
- 5 Robert Marcin Włodarski
- 6 Janusz Stanisław Dyła
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
- 1 Renata Tomczyk
- 2 Bogdan Edward Paprotny
- 3 Piotr Sylwester Bujak
- 4 Józef Kiedrzyn
- 5 Urszula Justyna Kierat
KOMITET WYBORCZY KOALICJA SAMORZĄDOWA
- 1 Bożena Zofia Leszczyńska
- 2 Konrad Szczepan Bujak
- 3 Jolanta Mann-Matuszczyk
- 4 Marek Jelonek
- 5 Damian Tomasz Przygoda
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15
- 1 Mariusz Kotas
- 2 Małgorzata Duleba
- 3 Wojciech Go
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SAMORZĄD KOMPETENTNYCH LUDZI
- 1 Wojciech Kamil Kempa
- 2 Adam Henryk Pawelak
- 3 Aneta Jadwiga Knop
- 4 Martyna Daniela Sitek
- 5 Kamil Grzegorz Wiecha
Okręg 2
Gminy : Krzepice, Lipie
KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE
- 1 Zbigniew Adam Pilśniak
- 2 Józef Bronisław Borecki
- 3 Gabriela Mirosława Kluba
- 4 Andrzej Cer
- 5 Elżbieta Biernacka-Pacha
- 6 Jolanta Maria Węzik
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM
- 1 Mariusz Dariusz Palacz
- 2 Dorota Maria Eksner
- 3 Stanisław Ceglarz
- 4 Anna Ewa Makles
- 5 Alojzy Józef Kwiatkowski
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
- 1 Zbigniew Kulej
- 2 Maciej Piotr Mońka
- 3 Mariusz Ligęza
- 4 Daniela Szczepaniak
- 5 Renata Teresa Krawczyk
- 6 Anna Janina Chyrzyńska
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15
- 1 Dawid Sylwester Cieśla
- 2 Bartłomiej Józef Tołpa
- 3 Katarzyna Magdalena Trojak
- 4 Żaneta Kalina Pawelec
- 5 Piotr Paweł Kaniewski
- 6 Michalina Anna Kilan
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SAMORZĄD KOMPETENTNYCH LUDZI
- 1 Dariusz Andrzej Pilśniak
- 2 Marcin Zdzisław Świerczyński
- 3 Katarzyna Anna Mączka
- 4 Krzysztof Waldemar Sobera
Okręg 3
Gminy : Miedźno, Popów
KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE
- 1 Marek Andrzej Sawicki
- 2 Mieczysław Szewczyk
- 3 Ela Anna Michalska
- 4 Marta Kinga Kustalik
- 5 Anna Mikke
- 6 Tomasz Drabik
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW UNIA SAMORZĄDOWA POWIATU KŁOBUCKIEGO
- 1 Elżbieta Lutak-Obersztyn
- 2 Mariusz Dawid Makles
- 3 Artur Stefan Mszyca
- 4 Maria Petrykowska
- 5 Renata Tałajczyk
- 6 Robert Marek Leśnikowski
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM
- 1 Mariola Halina Starzyńska
- 2 Marek Andrzej Noga
- 3 Bożena Teresa Drabek
- 4 Halina Marianna Pawełoszek
- 5 Henryk Owczarek
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
- 1 Andrzej Kluczny
- 2 Agnieszka Wanda Związek
- 3 Teresa Krystyna Żurawska
- 4 Wojciech Tałajczyk
- 5 Mariola Ewa Mandat
- 6 Łukasz Grzegorz Kasztelan
Okręg 4
Gmina Kłobuck
KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE
- 1 Maciej Piotr Biernacki
- 2 Tomasz Majchrowski
- 3 Joanna Foszner
- 4 Krzysztof Michał Wośtak
- 5 Elżbieta Joanna Sławuta
- 6 Jerzy Piotr Szaflik
- 7 Aneta Maria Nocoń
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW UNIA SAMORZĄDOWA POWIATU KŁOBUCKIEGO
- 1 Robert Rajmund Glajzner
- 2 Artur Robert Mszyca
- 3 Karolina Anna Dominik
- 4 Wiesław Adam Myszkowski
- 5 Krystyna Elżbieta Rokosa
- 6 Andrzej Koralewski
- 7 Alicja Maria Stefańska
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM
- 1 Krzysztof Wiesław Nowak
- 2 Roman Bronisław Minkina
- 3 Waldemar Andrzej Robak
- 4 Magdalena Barbara Grądys
- 5 Ryszard Mrowiec
- 6 Beata Katarzyna Szczerbak
- 7 Edyta Ilona Jelonek
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
- 1 Bogdan Zenon Adamik
- 2 Andrzej Feliks Kornobis
- 3 Marek Adam Karoń
- 4 Kamila Anna Heluszka
- 5 Dariusz Ryszard Wojnowski
- 6 Regina Maria Łobodzińska
KOMITET WYBORCZY KOALICJA SAMORZĄDOWA
- 1 Olga Dorota Skwara
- 2 Tomasz Piotr Kasprzyk
- 3 Katarzyna Renata Kurdyś
- 4 Tomasz Czesław Cajler
- 5 Agnieszka Krauze
- 6 Jan Wacław Puchała
- 7 Krzysztof Adam Chamarowski
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA
- 1 Jadwiga Bugaj
- 2 Fryderyk Krzysztof Folcholc
- 3 Katarzyna Zofia Konieczna
- 4 Bartłomiej Daniel Sabat
Okręg 5
Gmina Wręczyca Wielka
KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE
- 1 Aneta Katarzyna Kiepura
- 2 Wacław Kmieć
- 3 Izabela Marta Górniak
- 4 Zdzisław Adam Majchrzak
- 5 Henryk Brzezicha
- 6 Urszula Lisek
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW UNIA SAMORZĄDOWA POWIATU KŁOBUCKIEGO
- 1 Zdzisława Kall
- 2 Katarzyna Pawełkiewicz
- 3 Justyna Janina Strzelczyk
- 4 Krzysztof Andrzej Mika
- 5 Dariusz Sylwester Suchanek
- 6 Marcin Jacek Nowak
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
- 1 Piotr Jakub Nowak
- 2 Wojciech Bolesław Oczkowski
- 3 Sylwia Izabela Ślązak
- 4 Beata Chrzęstek
- 5 Mieczysław Chwałczyk
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA
- 1 Marzena Elżbieta Sabat
- 2 Iwona Józefa Sadek
- 3 Konrad Marek Czechowski
POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
Europejski Kongres MŚP Katowice - FLEXI FORM DAY
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?