MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Zagłębie Sosnowiec - GKS Tychy 1:2. Tyszanie po raz trzeci ograli sosnowiczan. Zdjęcia kibiców i meczu

Hokeiści Zagłębie Sosnowiec, mimo wsparcia swoich kibiców, przegrali z GKS Tychy  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Hokeiści Zagłębie Sosnowiec, mimo wsparcia swoich kibiców, przegrali z GKS Tychy Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE fot. karina trojok dziennik zachodni polska press
W rozegranym w środę 16 listopada meczu 20. kolejki Polskiej Hokej Ligi Zagłębie Sosnowiec przegrało z GKS Tychy 1:2. Tyszanie po raz trzeci w tym sezonie ograli sosnowiczan, ale tym razem gola na wagę zwycięstwa strzelili dopiero na 5 sekund przed zakończeniem dogrywki. Zobaczcie zdjęcia kibiców i meczu Zagłębie Sosnowiec - GKS Tychy.

Zagłębie Sosnowiec - GKS Tychy 1:2. Tyszanie po raz trzeci ograli sosnowiczan

Hokeiści Zagłębia Sosnowiec i GKS Tychy rywalizowali po raz trzeci w tym sezonie i po raz trzeci w derbowym starciu górą byli tyszanie. Tym razem mecz był bardzo zacięty i jego zwycięzcę wyłoniły dopiero ostatnie sekundy dogrywki.

Goście objęli prowadzenie w 28 minucie. Indywidualną akcją popisał się Kamil Wróbel, który podał krążek do Filipa Komorskiego, a ten strzałem po lodzie zaskoczył czeskiego bramkarza Zagłębia Patrika Spesnego.

W III tercji tyszanie przez 22 sekundy grali pięciu na trzech, lecz nie zdołali tego wykorzystać. Później w podwójnej przewadze przez taki sam okres grali sosnowiczanie, ale i oni nie zdołali strzelić wówczas gola.

Gdy jednak jedna z kar dla gości się skończyła graczom Zagłębia udało się założyć zamek. Uderzenie Michała Naróga odbił Kamil Lewartowski, ale skuteczną dobitką popisał się Patryk Kogut, który wcześniej przez sześć lat grał w Tychach.

Zobaczcie zdjęcia kibiców i meczu Zagłębie Sosnowiec - GKS Tychy

Więcej goli w regulaminowym czasie gry już nie padło, choć jedni i drudzy mieli swoje okazje. Dogrywka toczona w trzyosobowych składach długo nie przynosiła rozstrzygnięcia. Dopiero na 5 sekund przed jej zakończeniem bramkę na wagę zwycięstwa strzelił dla GKS Szwed Alexander Younan.

Sosnowiczanie przegrali piąty mecz z rzędu, ale zdobyli pierwszy punkt w listopadzie. Hokeiści z Tychów odnieśli natomiast trzecie kolejne zwycięstwo w PHL i starają się gonić czołówkę tabeli.

W zespole GKS w meczu z Zagłębiem zadebiutował nowy obrońca August Nillson. 24-letni Szwed został zakontraktowany w trakcie ubiegłotygodniowej przerwy na mecze reprezentacji i odbył z drużyną Andrieja Sidorienki tylko kilka treningów.

W ekipie Zagłębia po raz pierwszy zagrał natomiast Krystof Stuchlik. Czeski napastnik od tygodnia trenował w Sosnowcu, a przed środowym spotkaniem podpisał z klubem próbny kontrakt obowiązujący do końca listopada.

Zagłębie Sosnowiec - GKS Tychy 1:2 po dogrywce (0:0, 0:1, 1:0, d. 0:1)
0:1 Filip Komorski (28), 1:1 Patryk Kogut (46), 1:2 Alexander Younan (65)