Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Zajęcia z samoobrony dla najmłodszych. To już kolejna edycja zajęć organizowanych przez miasto Mysłowice

Szymon Kwiatkowski
Szymon Kwiatkowski
Wideo
od 16 lat
W mysłowickich szkołach podstawowych ruszyła kolejna edycja zajęć z samoobrony dla dzieci. Zajęcia prowadzą profesjonalni instruktorzy samoobrony, na co dzień pracujący w Straży Miejskiej w Mysłowicach.

Zajęcia z samoobrony dla najmłodszych

Od 2021 roku w mysłowickich szkołach podstawowych prowadzone są kursy samoobrony dla dzieci, które cieszą się dużą popularnością. Tylko w zeszłym roku szkolnym w zajęciach wzięło udział około 400 uczniów z siedmiu szkół podstawowych. W tegorocznym cyklu zajęć z samoobrony udział weźmie niemalże 700 uczniów.

Powodem rozpoczęcia zajęć była sytuacja, podczas której doszło do porwania 9-letniego chłopca. Zaczęliśmy się zastanawiać, co zrobić, aby w dzieciach wzrosło poczucie bezpieczeństwa. Jeden z pracowników Straży Miejskiej w Mysłowicach, Sebastian Stachoń jest instruktorem samoobrony, to wpadliśmy na pomysł i przeprowadziliśmy takie zajęcia pilotażowe w Szkole Podstawowej nr 10. One zostały super przyjęte, a rodzice zgłaszali się do nas z pozytywnym odzewem. To sprawiło, że jest to już kolejna edycja — tłumaczyła Anna Górny, rzeczniczka prasowa Urzędu Miasta Mysłowice.

Jak wyglądają takie zajęcia?

Uczniowie klas podstawowych (IV-VIII) poznają podstawy obrony koniecznej pod czujnym okiem Strażników Miejskich – Sebastiana Stachonia oraz Karola Cichowskiego. Takie zajęcia pozwalają nie tylko poprawić sprawność fizyczną, uczą dyscypliny, czy samokontroli, ale przede wszystkim pokazują, jak odpowiednio zareagować w sytuacjach stresu.

Akcję koordynuje Wydział Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta w Mysłowicach. Szkoły mogą zgłaszać swoje zainteresowanie w sposób telefoniczny lub mailowy, a pracownicy urzędu zaplanują datę szkoleń odpowiadającą mundurowym.

- Przede wszystkim młodzi ludzie, korzystając z tych zajęć samoobrony, wzmacniają swoje poczucie bezpieczeństwa oraz pewność siebie. W sytuacji zagrożenia możemy się bronić, możemy krzyczeć i tym przestraszyć osobę, która gdzieś tę sferę bezpieczeństwa narusza. To poczucie właśnie siły, która w dzieciaku jest, wydaje mi się najważniejsze — mówiła Anna Górny.

Nie przeocz

Musisz to wiedzieć

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera