Jacek Czaplewski
Piast dokończy mecz z Puszczą. W jaki sposób?
Piast dokończy mecz z Puszczą. W jaki sposób? Lucyna Nenow / Polska Press
We wtorek na nietypowych zasadach zostanie dokończony mecz PKO Ekstraklasy między Piastem Gliwice a Puszczą Niepołomice przerwany w grudniu z powodu ataku zimy. Gry na stadionie przy Okrzei nie rozpoczniemy jednak od środka boiska, a niektórzy piłkarze otrzymali zakaz gry. Ligowa spółka właśnie ogłosiła najważniejsze reguły, które powinni poznać kibice chcący obejrzeć to nietypowe widowisko. Jest nad czym się głowić!

Mecz Piast - Puszcza - zasady dokończenia gry

Z powodu trudnych warunków atmosferycznych mecze zazwyczaj w ogóle nie dochodzą do skutku. Wtedy organizatorzy rozgrywek wybierają nowy termin i gra rozpoczyna się od pierwszego gwizdka. W przypadku spotkania Piast - Puszcza będzie inaczej, ponieważ 2 grudnia sędzia przerwał zawody po kwadransie, gdy murawa była już całkowicie pokryta śniegiem, a opady wcale nie ustawały.

We wtorek 12 marca mecz zostanie wznowiony o godzinie 18:30. W jaki sposób i której minucie? To precyzuje regulamin PKO Ekstraklasy. Wyznaczony arbiter wznowi grę od 14 minuty i 30 sekundy, bo wtedy właśnie przerwał spotkanie z grudnia. Do dogrania będzie zatem nieco ponad 75 minut regulaminowego czasu plus to, co rozjemca doliczy do połów.

Piłkarze standardowo przywitają się przed meczem z rywalami i sędziami. Nie będzie losowania stron. Co w zamian? - Gra zostanie zaś wznowiona wrzutem przez drużynę Piasta z miejsca, gdzie piłka opuściła boisko przed odgwizdaniem przez sędziego przerwania zawodów w 17. kolejce - czytamy na stronie PKO Ekstraklasy.

Piast Gliwice w fatalnej formie. Przegrał z Radomiakiem Radom

Nie wszyscy mogą zagrać w tym meczu. Trenerzy będą mieć ograniczone pole manewru. Nie skorzystają bowiem ani z pauzujących za kartki, ani uprawnionych po 2 grudnia, czyli w zimowym okienku. W Piaście lista obejmuje trzy nazwiska, w Puszczy aż siedem.

Lista piłkarzy Piasta, którzy nie mogą zagrać

• Walerian Gwilia - zbyt późno uprawniony do gry
  • Ariel Mosór - pauza za czerwoną kartkę
  • Fabian Piasecki - zbyt późno uprawniony do gry

- W spotkaniu mogą zagrać wszyscy zawodnicy, którzy mieli ważny kontrakt z Piastem Gliwice lub Puszczą Niepołomice w 17. kolejce. Szkoleniowcy nie są natomiast związani ustawieniem składu w pierwotnym terminie - tłumaczy PKO Ekstraklasa.

Gdzie oglądać mecz Piast - Puszcza?

Transmisję przeprowadzą kanały Canal+ Sport i Canal+ Sport 3. Początek we wtorek 12 marca o godzinie 18:30. Widowisko skomentują Rafał Dębiński i Marcin Baszczyński. Relacja LIVE w GOL24.

Jaka będzie pogoda podczas dokończonego meczu? Tym razem według synoptyków ma padać deszcz. Termometry będą wskazywać około 10 stopni Celsjusza. Wiatr? Na szczęście umiarkowany.