Zawody Policyjnych Strongmanów Kłobuck 2015 WIDEO + ZDJĘCIA Siłacze na Rynku

Bartek Romanek
Zawody Policyjnych Strongmanów Kłobuck 2015. Siłacze walczyli na Rynku
Zawody Policyjnych Strongmanów Kłobuck 2015. Siłacze walczyli na Rynku Bartek Romanek/Dziennik Zachodni
Zawody Policyjnych Strongmanów Kłobuck 2015: Na Rynku Jana Pawła II w Kłobucku odbyły się VI Ogólnopolskie Zawody Policyjnych Siłaczy. W zawodach Strong Man udział wzięło ośmiu siłaczy, w tym jeden przedstawiciel Straży Granicznej. Zawody prowadził znany strongman, Grzegorz Kurowski. POZNAJ ZWYCIĘZCÓW

Zawody Policyjnych Strongmanów Kłobuck 2015 wygrał Mateusz Ostaszewski z KPP w Wejherowie, drugie miejsce zajął Adam Antośkiewicz z bydgoskiej Straży Granicznej, a trzecie Mariusz Tałaj z KPP w Kłobucku. Gratulujemy!

ZOBACZCIE ZDJĘCIA I WIDEO Z ZAWODÓW STRONGMAN POLICJI 2015

Siłacze konkurowali w pięciu dyscyplinach:

1. - spacer farmera z walizkami o wadze 100 kg i spacer buszmena z ramą o wadze 240 kg,
  2. - zegar z 4 hostessami,
  3. - uchwyt Herkulesa - utrzymywanie w górze umieszczonego na platformie samochodu KIA Ceed,
  4. - wyciskanie platformy z quadem o wadze 300 kg,
  5. - przeciąganie tira o wadze 8 ton.

Zawody, jak co roku, przyciągnęły mnóstwo widzów, którzy podziwiali siłę policjantów i dopingowali w poszczególnych konkurencjach swoich faworytów. Była to jedyna okazja, aby z bliska zobaczyć najsilniejszych policjantów w Polsce.

Kłobucką komendę reprezentował sierż. szt. Mariusz Tałaj, który od lat trenuje sporty siłowe.

W klasyfikacji ogólnej pierwsze miejsce zajął Mateusz Ostaszewski z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie, drugie miejsce Adam Antośkiewicz – reprezentujący Straż Graniczną, a trzecie Mariusz Tałaj z Komendy Powiatowej Policji w Kłobucku. Reprezentant Komendy Miejskiej Policji w Gdański Dariusz Groth uplasował się na czwartym miejscu, na piątym miejscu Daniel Gołębiowski z Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach. Szóste miejsce zajął Rafał Rybarz z Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim, siódme Szymon Kodzis z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach, natomiast na ósmym miejscu uplasował się Krzysztof Banaś również z katowickiej komendy. Zwycięscy zawodnicy, oprócz pucharów, otrzymali cenne nagrody rzeczowe.