Śląski Dzień Zdrowia 2018 w Katowicach PROGRAM + TERMIN...

  Śląski Dzień Zdrowia 2018 w Katowicach PROGRAM + TERMIN Przebadaj się od stóp do głów. Lekarze specjaliści czekają

  aga

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Śląski Dzień Zdrowia w Katowicach już 10 marca. Tego dnia na swoich pacjentów czekają lekarze specjaliści. W czasie Spotkania Medycznych naszym gościem będzie światowej sławy okulista prof. Edward Wylęgała.
  Śląski Dzień Zdrowia
  1/3
  przejdź do galerii

  Śląski Dzień Zdrowia

  Konsultacje medyczne, badania profilaktyczne dla dzieci i dorosłych, porady fizjoterapeuty i dietetyka – w sobotę 10 marca 2018 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbędzie się II Śląski Dzień Zdrowia organizowany przez PTWP.

  Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach i szpitale kliniczne SUM już po raz drugi włączyły się w organizację tego wydarzenia -mówi

  Śląski Dzień Zdrowia PROGRAM  Prorektor ds. Rozwoju i Promocji Uczelni prof. dr hab. n. med. Violetta Skrzypulec-Plinta - To jedyna okazja, by w ciągu paru godzin, w jednym miejscu, skorzystać z porad tak wielu specjalistów z różnych dziedzin medycyny i przebadać się od stóp do głów.
  Na wszystkich chętnych będzie czekać kilkadziesiąt gabinetów lekarskich m.in. kardiologa, neurologa, dermatologa, onkologa czy ortodonty.
  Zobacz galerię
  Warto przyjść także z najmłodszymi członkami rodziny. O atrakcje dla dzieci zadba m.in. Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka. Dzieci nauczą się jak wezwać pomoc, jak myć zęby i ręce, a to wszystko pod opieką maskotki szpitala - misia „Zdrowusia”.
  Lekarze zachęcają także do przebadania swoich pociech, m.in. pod kątem chorób układu moczowego.

  - Choroby układu moczowego u dzieci są bardzo podstępne. Często długo nie dają żadnych objawów. Niestety, wciąż zdarza się, że ciężkie wady u dzieci rozpoznajemy dopiero w wieku 10-12 lat. Dlatego w trakcie Śląskiego Dnia Zdrowia będziemy wykonywać badania USG – to jedyna możliwość, żeby wykryć nieprawidłowości na wczesnym etapie – mówi dr n. med. Aurelia Morawiec- Knysak – nefrolog ze Szpitala Klinicznego nr 1 w Zabrzu SUM.

  Będzie można także porozmawiać z psychologiem, skorzystać z badania dermatoskopem, wykonać pomiar poziomu glukozy we krwi i cholesterolu, USG naczyń, badanie wzroku, a także poddać się ocenie ryzyka zawału, czy elastyczności tkanek oraz sprawdzić predyspozycje do wystąpienia choroby Alzheimera.

  Na stanowisku dietetyków dostępny będzie pomiar masy ciała oraz profesjonalne konsultacje prowadzone przez pracowników Wydziału Zdrowia Publicznego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Nie zabraknie także ciekawostek dietetycznych oraz informacji na temat ryzyka związanego ze spożywaniem żywności zanieczyszczonej pestycydami.

  Na przyszłe mamy będą czekać położne prowadzące poradnictwo w zakresie żywienia w ciąży i laktacji.

  Śląski Dzień Zdrowia TERMIN  Wstęp na Śląski Dzień Zdrowia jest bezpłatny. Z porad i badań będzie można skorzystać od 10.00 do 16.00.

  O godzinie 11. zapraszamy Państwa na 251 Spotkania Medyczne im. Krystyny Bochenek. Naszym gościem będzie światowej sławy okulista prof. Edward Wylęgała.

  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:


  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Ślązacy?

  tadek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  A czy planowany jest dzień zdrowia dla większosci mieszkańców województwa śląskiego, którzy nie są Ślązakami?

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  apartheid

  zenek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Jak rozumiem dotyczy tylko Ślązaków, czyli 1/4 ludności województwa "śląskiego"

  Zapytaj lekarza

  1 3 4 5 ... 7 »
  28 stycznia

  Światowy Dzień Trędowatych

  zobacz więcej »