MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Żory. Straciła dorobek życia. Oszuści obiecali jej grę na giełdzie i pewny zysk. Żorzanka nieświadomie udostępniła im konto bankowe

Piotr Chrobok
Piotr Chrobok
Gra na giełdzie miała być dla żorzanki okazją do szybkiego i łatwego zarobku.
Gra na giełdzie miała być dla żorzanki okazją do szybkiego i łatwego zarobku. arc.
Pieniądze gromadzone przez całe życie straciła 61-latka z Żor. Do kobiety pod pretekstem szybkiego i bezpiecznego zarobku odezwali się oszuści. Zaproponowali kobiecie grę na giełdzie. Żorzanka przystała na ich propozycję i słono za to zapłaciła. Nie wiedząc, że pada ofiarą przestępców zainstalowała na komputerze aplikację, przez którą złodzieje włamali się na jej konto.

61-latka straciła dorobek życia. Oszuści obiecali jej grę na giełdzie i pewny zysk. Żorzanka nieświadomie udostępniła im konto bankowe

Według zapewnień to miał być łatwy sposób na zarobek, na którym nie da się stracić. Tak było, ale z góry pieniędzy, które miała zyskać żorzanka nie cieszy się ona, a oszuści, którzy wszystko dokładnie przemyśleli i okradli 61-latkę.

Do 61-letniej mieszkanki Żor pod pretekstem zaoferowania szybkiego zysku pieniędzy odezwali się przestępcy. Złodzieje zaproponowali kobiecie grę na giełdzie. Już podczas pierwszej z kilku rozmów z żorzanką, oszust zapewnił, że jego propozycja jest w pełni legalna, nie niesie za sobą żadnego ryzyka, a wręcz przeciwnie zapewni szybki zysk.

Oszust porozumiał się z kobietą co do jej kolejnej rozmowy z analitykiem giełdowym. 61-latka miała podać hasło "czekolada", które miało być przepustką do giełdowej sesji. Po kilku godzinach rzekomy analityk zadzwonił do mieszkanki Żor, a ta podała hasło.

Kobieta wówczas nie wiedziała jeszcze, że wyraża zgodę na oskubanie się ze wszystkich życiowych oszczędności. Żorzanka zaczęła wykonywać polecenia oszustów.

Nie przeocz

- Mężczyzna po drugiej stronie telefonu polecił 61-latce zainstalowanie specjalnej aplikacji, która miała umożliwić mu zdalne operacje na koncie - tłumaczy asp. szt. Kamila Siedlarz, rzecznik prasowy policji w Żorach.

Złodziej faktycznie zaczął wykonywać transakcje, jednak te nie miały nic wspólnego z grą na giełdzie. Specjalna aplikacja posłużyła mu do zawłaszczenia pieniędzy z konta żorzanki.

Wprawdzie już w trakcie rzekomej sesji giełdowej 61-latka zaczęła podejrzewać, że może padać ofiarą oszustwa, lecz kobieta nie była w stanie zaalarmować policjantów.

- 61-latka próbowała skontaktować się z policjantami podejrzewając, że właśnie padła ofiarą oszustów jednak za nic w świecie nie mogła uruchomić telefonu, gdyż trwała rzekoma sesja giełdowa - wyjaśnia asp. szt. Kamila Siedlarz.

Żorzanka dopiero po zakończeniu sfingowanej przez złodziejów sesji skontaktowała się z bliskimi, którzy upewnili ją w przeczuciu, że została okradziona przez oszustów. Z konta 61-letniej kobiety przestępcy wyprowadzili dokładnie 140 tysięcy złotych!

Policjanci apelują o ostrożność w sieci. Uczulają również i przypominają, żeby nigdy, pod żadnym pozorem nie podawać danych dostępu do kont bankowych.

Musisz to wiedzieć

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Mateusz Morawiecki przed komisją śledczą

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera