A4 Katowice-Kraków:

Promocyjny pakiet startowy elektronicznego poboru opłat A4Go dla nowych użytkowników

free responsive web templates

    Średni czas transakcji na bramkach wynoszący około 4 sekundy, brak kolejek na pasach dedykowanych, rabat dla samochodów osobowych – z elektronicznym poborem opłat A4Go koncesyjnym odcinkiem A4 można podróżować szybciej i taniej. Kierowcy, którzy do tej pory nie korzystali z tej metody płatności, do 21 grudnia br. mogą dołączyć do systemu na bardzo preferencyjnych warunkach.

    


10 impulsów do zmiany na lepsze

– Elektroniczny pobór opłat A4Go wyraźnie skraca czas obsługi na bramkach i zwiększa tym samym płynność ruchu na placach poboru opłat, dlatego zależy nam, żeby z tej metody płatności korzystała jak największa liczba kierowców – mówi Rafał Czechowski, rzecznik prasowy Stalexportu Autostrady Małopolskiej. – Wychodząc naprzeciw tym, którzy z różnych względów jeszcze A4Go nie używają, wprowadzamy do sprzedaży promocyjne pakiety startowe dla samochodów osobowych, tańsze o 40 proc. w stosunku do dotychczasowych. To dobra okazja, żeby wypróbować działanie elektronicznego poboru opłat i przekonać się o zaletach tego rozwiązania – dodaje.

Do tej pory, rozpoczynając korzystanie z A4Go, należało, wraz z urządzeniem, nabyć minimalny pakiet 20 impulsów na start. Od 22 października br. urządzenie A4Go, za które pobierana jest kaucja zwrotna w wysokości 50 zł, kierowcy samochodów osobowych mogą nabywać z początkowym pakietem 10 impulsów, pozwalających na 10 przejazdów autostradą. Korzystając dodatkowo z przysługującego im 10 proc. rabatu na przejazdy, za pakiet startowy zapłacą w sumie 140 zł. Promocja jest ograniczona czasowo – potrwa do 21 grudnia br.

Promocyjne pakiety startowe można nabywać TYLKO poprzez dedykowaną promocji stronę: www.a4go.pl oraz w Punktach Obsługi Klienta (POK) czynnych w dni robocze od godz. 7.00 do 21.00. Punkty te zlokalizowane są w Mysłowicach tuż za bramkami w kierunku Krakowa (ul. Piaskowa 20) oraz Balicach tuż za bramkami w kierunku Katowic (ul. Krakowska 104).

Mobirise

Najkorzystniejsza metoda płatności za autostradę

– Elektroniczny pobór opłat, w przeciwieństwie do transakcji gotówką czy kartą, jest właściwie bezobsługową metodą płatności. A4Go zwalnia kierowcę z wykonywania jakichkolwiek czynności poza doładowaniem konta po wyczerpaniu impulsów, czyli przejazdów. Dla użytkowników A4Go wydzieliliśmy specjalne pasy, przeznaczone tylko dla tej metody płatności, dzięki czemu przejazd przez place poboru opłat jest najsprawniejszy. Są to specjalnie oznakowane na pomarańczowo, skrajne, lewe bramki. Z urządzenia pokładowego A4Go można korzystać dodatkowo na wszystkich pozostałych bramkach placów poboru opłat w Mysłowicach i w Balicach – tłumaczy Rafał Czechowski.

A4Go pozwala oszczędzać nie tylko czas, ale także pieniądze. Kierowcy samochodów osobowych, decydując się na korzystanie z elektronicznego poboru opłat, podróżują taniej, bo z 10 proc. rabatem. Za przejazd całym płatnym odcinkiem autostrady A4 Katowice-Kraków zapłacimy 18 zł zamiast 20 zł. Dla osób, które codziennie dojeżdżają do pracy oznacza to oszczędność ponad 80 zł miesięcznie, czyli około tysiąca złotych rocznie.

– Żadna inna metoda płatności za przejazd koncesyjnym odcinkiem autostrady A4 nie jest w tej chwili premiowana rabatem tej wysokości. Do jednego urządzenia A4Go można przypisać dwie kategorie pojazdów i aż trzy numery rejestracyjne, jedno urządzenie pozwala zatem na przejeżdżanie przez place poboru opłat różnymi pojazdami. Wszystkie transakcje i przejazdy zapisywane są na koncie klienta, w każdej chwili można je wygodnie sprawdzić w serwisie www.karta4go.pl – mówi Rafał Czechowski.


A4Go dla kogo? Ile zaoszczędzimy czasu?

- Przyjęliśmy, że z elektronicznego poboru opłat będą korzystali przede wszystkim kierowcy, którzy często podróżują koncesyjnym odcinkiem autostrady A4. Nie oznacza to, że nie warto zainteresować się tym rozwiązaniem, jeżdżąc A4 Katowice-Kraków rzadziej, zwłaszcza teraz, kiedy można to zrobić na tak preferencyjnych warunkach – mówi Rafał Czechowski.

Czy z urządzeniem A4Go kierowcy faktycznie zaoszczędzają czas? Jak się okazuje – czas transakcji dokonywanej za pomocą urządzenia pokładowego jest zdecydowanie krótszy od innych metod płatności i wynosi przeciętnie 4 sekundy. Dla porównania, płatność kartą bankową trwa około 14 sekund, do których trzeba doliczyć jeszcze czas na zatrzymanie pojazdu, otwarcie okna, podanie i odbiór karty…

- Od momentu wprowadzenia elektronicznego poboru opłat w lipcu 2016 r. do dziś wydaliśmy ok. 26 tys. urządzeń pokładowych. Liczymy na to, że dzięki promocji „10 impulsów do zmiany na lepsze” na wybór tej metody płatności zdecydują się kolejni kierowcy samochodów osobowych - podsumowuje rzecznik Stalexportu Autostrady Małopolskiej.


Zakup i wykorzystanie urządzenia pokładowego A4Go

Do każdego urządzenia pokładowego można przypisać dwie kategorie pojazdu, oznacza to, że kierowca może jeździć z tym urządzeniem np. samochodem osobowym (kategoria 1) i np. małą furgonetką (kategoria 2). Do wyboru mamy jeszcze dwie inne kategorie: dla średniego samochodu ciężarowego (kategoria 3) oraz TIR-a (kategoria 4). Urządzenie można wyjąć z uchwytu w jednym samochodzie i zainstalować je przy pomocy dodatkowego uchwytu w drugim. Do każdego urządzenia można przypisać maksymalnie trzy numery rejestracyjne. Dlatego z tym samym urządzeniem mogą jeździć np. trzej członkowie rodziny, różnymi autami. Pamiętajmy, że nie można korzystać z przejazdu z A4Go jeżeli numer rejestracyjny pojazdu nie został do tego urządzenia przypisany, albo pojazd kierowcy ma inną kategorię niż ta przypisana do danego urządzenia.

Urządzenie A4Go, za które pobierana jest kaucja zwrotna w wysokości 50 zł, nabywa się wraz z początkowym, określonym pakietem impulsów. Z przejazdów zakupionych w takim pakiecie można korzystać aż dwa lata od chwili zakupu. Warto zaznaczyć, że nie są pobierane żadne inne opłaty za korzystanie z elektronicznego poboru opłat (w tym np. opłaty okresowe). Za urządzenia i pakiety impulsów nie można zapłacić kartą flotową bądź paliwową.

Wszystkie przejazdy rejestrowane są na przypisanych do kierowców kontach w serwisie internetowym www.karta4go.pl. Kierowcy mają wgląd do wszystkich transakcji np. zakupu impulsów, przejazdów przez konkretne bramki w danym dniu i o danej godzinie. Otrzymują także powiadomienia mailowe, gdy stan konta jest niski.