Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

20 etatów czeka w śląskiej Służbie Celno-Skarbowej. Jakie warunki muszą spełnić kandydaci?

PC
20 etatów czeka w śląskiej Służbie Celno-Skarbowej. Jakie warunki muszą spełnić kandydaci?
20 etatów czeka w śląskiej Służbie Celno-Skarbowej. Jakie warunki muszą spełnić kandydaci? arc Śląska Izba Celno-Skarbowa
Krajowa Administracja Skarbowa szuka chętnych do Służby Celno-Skarbowej. Tylko do 15 stycznia 2019 roku kandydaci mogą składać dokumenty i ubiegać się o przyjęcie do służby.

Na osoby, które z wynikiem pozytywnym przejdą kolejne etapy postępowania kwalifikacyjnego czeka 20 etatów w jednostkach organizacyjnych Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego, w tym również w oddziałach celnych w Zabrzu, Gliwicach, Tychach oraz na katowickim lotnisku.

Podstawowe wymagane kryteria do pełnienia służby w Służbie Celno-Skarbowej to: obywatelstwo polskie, odpowiedni do zajmowanego stanowiska stan zdrowia, co najmniej średnie wykształcenie, niekaralność za umyślne przestępstwo lub przestępstwo skarbowe, korzystanie z pełni praw publicznych oraz nieposzlakowana opinia. Zgodnie z ustawą o Krajowej Administracji Skarbowej (KAS), w jednostkach organizacyjnych KAS nie może pełnić służby osoba, która była zatrudniona w organach bezpieczeństwa państwa wymienionych w art. 2 ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944–1990 oraz treści tych dokumentów, ani nie była ich współpracownikiem. Od kandydatów urodzonych przed 1 sierpnia 1972 r. wymagane jest złożenie oświadczenia dot. pracy lub służby w organach bezpieczeństwa państwa lub współpracy z tymi organami.

Postępowanie kwalifikacyjne do Służby Celno-Skarbowej składa się z kilku etapów. Pierwszym z nich jest weryfikacja formalna złożonych dokumentów, potem kandydat rozwiązuje test wiedzy z zakresu organizacji i funkcjonowania administracji publicznej, w tym Służby Celno-Skarbowej, członkostwa RP w UE, aktualnych zagadnień społeczno-gospodarczych, następnie czekają na niego test sprawności fizycznej, a potem test psychologiczny, sprawdzający predyspozycje intelektualne i osobowościowe kandydata do pełnienia służby.

Kolejnym etapem postępowania jest rozmowa kwalifikacyjna, podczas której dokonywana jest ocena kompetencji kandydata do pełnienia służby, sprawdzenie w ewidencjach i innych rejestrach prawdziwości danych zawartych w składanym kwestionariuszu osobowym oraz postępowanie sprawdzające określone w przepisach o ochronie informacji niejawnych. Nad całością postępowania kwalifikacyjnego czuwa zespół powołany przez dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Katowicach.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

Dlaczego miasta zabraniają pokazów fajerwerków w Sylwestra?

Sylwester: noc zabawy i tragedii

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo