Ważne
  500 zł na dziecko: Premier Szydło i samorządowcy o Rodzina...

  500 zł na dziecko: Premier Szydło i samorządowcy o Rodzina 500 plus [ZDJĘCIA]

  Zdjęcie autora materiału

  Magdalena Mikrut-Majeranek

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Spotkanie premier RP Beaty Szydlo z prezydentami miast i wojewodami w sprawie programu "Rodzina 500 plus"
  1/9
  przejdź do galerii

  Spotkanie premier RP Beaty Szydlo z prezydentami miast i wojewodami w sprawie programu "Rodzina 500 plus" ©Piotr Smoliński / Polska Press

  500 zł na dziecko. W poniedziałek w kancelarii Prezesa Rady Ministrów odbyło się spotkanie prezydentów polskich miast i wojewodów z premier Beatą Szydło, które dotyczyło m.in. startującego od kwietnia rządowego programu „Rodzina 500 plus”. - Chcemy porozmawiać o wdrażaniu programu „Rodzina 500 plus”. Jak państwo wiecie ten program już niebawem będzie praktycznie realizowany przy państwa współudziale – wyjaśniła premier Beata Szydło. [500 ZŁ NA DZIECKO, WSZYSTKO O PROGRAMIE RODZINA 500 PLUS WNIOSEK, DLA KOGO, OD KIEDY, USTAWA]
  500 zł na dziecko: Program ten ma wspierać finansowo polskie rodziny. Jak przyznaje premier Szydło: - My wspieramy i chcemy realizować politykę, która będzie wspierała polskie rodziny. Z jednej strony mówimy o tym wsparciu materialnym, a z drugiej strony przed nami poradzenie sobie z zapaścią demograficzną w której się znaleźliśmy.

  Co udało się wypracować podczas konsultacjami z włodarzami miast i województwa?


  Marianna Feith, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tychach, która pojechała w zastępstwie prezydenta Tychów relacjonuje: - Nic nowego nie zostało podczas spotkania powiedziane. Było to podsumowanie i umocnienie samorządów w tym, co robią. Rząd docenia pracę samorządów w kwestii realizacji programu „Rodzina 500plus” i pozytywnie tę pracę ocenia. Pani premier wyraziła zadowolenie z tego, że w spotkaniu wzięła udział tak liczna grupa prezydentów i wojewodów z całego kraju. Podkreślano, jak dużą wagę dla rodzin i kraju ma wprowadzony program. Poinformowano także, że między 20 a 23 kwietnia udostępniony zostanie program informatyczny nieumożliwiający wydawanie decyzji administracyjnych o przyznaniu świadczeń. Podkreślano, również, że pierwsza transza pieniędzy już jest przygotowana.

  Bogumił Sobula, pierwszy wiceprezydent Katowic ocenia spotkanie pozytywnie. Uważa on, że spotkanie wpisuje się w sposób i cykl pracy nad wprowadzeniem świadczeń (w ramach programu Rodzina 500 plus – przyp. Red.) do realizacji.

  Relacjonuje: - Przed wprowadzeniem programu prowadzone były szerokie konsultacje z samorządami. Cieszymy się, że nasz głos, co zmienić i co usprawnić był słuchany i uwzględniany. Możemy mówić o partnerskich relacjach na linii rząd – samorząd. Jako miasto od strony organizacyjnej jesteśmy gotowi do uruchomienia tego programu. Wiemy, że dużo zależy od tego, jak sprawdzimy się w dystrybuowaniu świadczeń, ale mamy obietnicę współpracy i wsparcia rządu, jeśli chodzi o oprogramowanie informatyczne (konieczne przy realizacji programu – przyp. red.), bo im większe miasto, tym ta informatyzacja nabiera większego znaczenia. Jestem dobrej myśli, że jako miasto jesteśmy przygotowani. Mamy też zapewnienie stałej i pełnej współpracy ze strony rządu, Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej i służb wojewody śląskiego, i myślę, że te działania przyniosą efekty.

  Michał Pierończyk, wiceprezydent Rudy Śląskiej przyznał, że podczas spotkania włodarze miast zostali poinformowani na jakim etapie wdrażania jest Program 500 plus.

  - Mogliśmy jednocześnie zadawać pytania w tej sprawie. Wszystko po to, aby było jak najmniej komplikacji w momencie uruchomienia świadczeń. Wspólnie wskazywaliśmy pewne problemy, które obecnie dostrzegamy. Na razie najistotniejszą bolączką jest system komputerowy „emp@tia”, który początkowo był wdrażany do innych celów niż wypłata świadczeń z Programu 500 plus. System musi zostać odpowiednio dostosowany, aby nie było komplikacji w momencie, gdy program wystartuje. Naszym celem jest uruchomienie programu w taki sposób, aby nie było żadnych utrudnień dla mieszkańców. Oczekiwania są duże, a my musimy im sprostać – wyjaśnia.

  - Podczas dzisiejszego spotkania z premier Szydło i ministrami została przeprowadzona ocena programu „500 plus”. Poruszono także takie kwestie, jak program „emp@tia”, który będzie pomocny w realizacji i uzyskiwaniu danych do realizacji programu. Minister Elżbieta Rafalska zapowiedziała, że 23/24 marca powinien dotrzeć do gmin poprawiony program, tak aby gminy mogły do przetestować i wdrożyć do pracy. Podczas spotkania rozwiane zostały także obawy, że gminy będą musiały same finansować zadania „500 plus” ze swojego budżetu – mówi Edward Lasok, prezydent Mysłowic.

  WSZYSTKO O PROGRAMIE RODZINA 500 PLUS
  Czytaj także

   Komentarze (4)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Idea szczytna, ale złe podejście

   Andrzej (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   Państwo nie daje pieniędzy. Państwo WYDAJE resztę z tego, co zabrało nam w podatkach i innych 'daninach'.

   Jak chcą pomóc, to [moje przemyślenia] mogli zrobić odpis od podatku - im więcej dzieci,...rozwiń całość

   Państwo nie daje pieniędzy. Państwo WYDAJE resztę z tego, co zabrało nam w podatkach i innych 'daninach'.

   Jak chcą pomóc, to [moje przemyślenia] mogli zrobić odpis od podatku - im więcej dzieci, tym większa kwota [tak jest na Węgrzech] lub dla rodzin z dziećmi podnieść kwotę wolną od podatku (tutaj Kukiz'15 proponował ujemny podatek dochodowy - ci najmniej zarabiający mieliby dopłatę od państwa).

   Przy ww. sposobie skorzystałaby KAŻDA rodzina z dzieckiem. Tylko tak można myśleć o tym, żeby była zastępowalność pokoleń tj. 2,11 dziecka na kobietę w wieku rozrodczym. *Obecnie w Polsce ten wskaźnik wynosi TYLKO 1,33.* Różnica w ilości dzieci w roku 1989 i 2013 to ~ 4 213 000 [dane UNICEF ze strony dzieciwpolsce.pl]

   Dodatkowy puls to nie trzeba by zatrudniać [jak słyszałem] 7 tys. urzędników. Przykładowo przy pensji urzędnika 2000 zł na rękę, w skali roku wyjdzie 168 mln zł netto! [że o brutto nie wspomnę]. Urzędnik nie wytwarza nic poza makulaturą i nie przyczynia się do rozwoju gospodarki.

   Tak w ogóle to trzeba znieść przymusowy NFZ i ZUS. Zmniejszyć VAT. Obecnie 23% VATu na 'dobra doczesne', gaz, energię, wodę i zazwyczaj 8% VATu na jedzenie.
   ZUS to piramida finansowa, która zawali się pewnie tak do ~15 lat [już nie wystarcza na pokrycie bieżących świadczeń emerytalnych], bo to OBECNI pracujący łożą na utrzymanie emerytów.

   Wystarczy sprawdzić piramidę ludności w Polsce tj. ilość ludzi w poszczególnych rocznikach. Wykres powinien przypominać trójkąt, szeroki u podstawy [tam są najmłodsi], a my mam zamiast tego jakiś 'grzyb'. Kto utrzyma emerytów skoro młodych jest coraz mniej?

   Jeszcze kończąc: pracodawca zatrudniając kogoś za 3000 zł brutto [~2156 zł na rękę pracownika] ponosi koszt ~3620 zł. Z samej tylko pensji brutto pracownika, państwo zabiera w składkach ~644 zł (~411 zł ZUS i ~233 zł ubezpieczenie zdrowotne) i ~200 zł w zaliczce na PIT. To jest PATOLOGIA.

   PS Polecam także zapoznać się na YT z:
   * Konrad Daniel [PodziemnaTV]
   * Witold Gadowski [GadowskiTV]
   * Jacek Bartosiak - geopolityka, szanse i zagrożenia dla Polski
   * Grzegorz Braun
   * Stanisław Michalkiewicz

   Jeszcze jedna rzecz: komu nie jest mu obojętne zdrowie dzieci swoich i cudzych niech przeczyta. Otóż rząd dokłada nowe przymusowe szczepionki - na tle Europy jesteśmy, jak myszy laboratoryjnie, bo nie ma u nas systemu odszkodowań w przypadku powikłań poszczepiennych.
   Więcej na stronie z petycją:
   http://zmienmy.to/petycja/wiecej-przymusowych-szczepien-skoro-jest-ryzyko-musi-byc-wybor/zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   niekompetencja

   analityk (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9 / 9

   Pani Premier; po pierwsze gospodarka, po drugie gospodarka i po trzecie gospodarka-głupcze.

   Wniosek na 500 zł na dziecko [WZÓR WNIOSKU]

   Rodzina 500 plus, wzory wniosków do pobrania

   Rodzina 500 plus, wzory wniosków do pobrania

   Jak wypełnić WNIOSEK 500 PLUS. Instrukcja krok po kroku

   Jak wypełnić WNIOSEK 500 PLUS. Opis dla każdej karty wniosku

   Jak wypełnić WNIOSEK 500 PLUS. Opis dla każdej karty wniosku

   Program RODZINA 500 PLUS. Najtrudniejsze pytania i odpowiedzi

   Pytania i odpowiedzi na temat programu RODZINA 500 PLUS

   Pytania i odpowiedzi na temat programu RODZINA 500 PLUS

   Gdzie złożysz wniosek 500 PLUS w woj. śląskim

   Lista punktów, które przyjmują wnioski w miastach woj. śląskiego

   Lista punktów, które przyjmują wnioski w miastach woj. śląskiego

   Rodzina 500 + Obligacje zamiast gotówki, to pomysł rządu

   Rodzina 500 + Obligacje zamiast gotówki, to pomysł rządu

   Rodzina 500 + Obligacje zamiast gotówki, to pomysł rządu

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama