Aluron CMC Warta Zawiercie - Jastrzębski Węgiel. Zobacz ZDJĘCIA KIBICÓW i WYNIK Pierwszy mecz finału PlusLigi dla mistrza Polski

24.04.2024 r. Kibice na meczu finału PlusLigi Aluron CMC Warta Zawiercie - Jastrzębski Węgiel. Bartosz Żołnierczyk
24 kwietnia 2024 roku w pierwszym meczu finału PlusLigi Aluron CMC Warta Zawiercie przegrała z broniącym tytułu Jastrzębskim Węglem 0:3. Gra się do dwóch zwycięstw. Następny mecz w sobotę w Jastrzębiu-Zdroju. Zobacz ZDJĘCIA z hali w Zawierciu, która pękała w szwach.

Aluron CMC Warta - Jastrzębski Węgiel: Rachunki do wyrównania

Jastrzębski Węgiel czwarty raz z rzędu awansował do wielkiego finału, a „Jurajscy Rycerze” znaleźli się w nim po raz pierwszy. Jednak to Aluron wygrał z jastrzębianami trzy poprzednie mecze - dwa w PlusLidze i jeden w finale Pucharu Polski.

- Mamy rachunki do wyrównania z zespołem z Zawiercia. To jedyny zespół, który nas pokonał we wszystkich trzech meczach w tym sezonie - podkreśla środkowy jastrzębian Jurij Gładyr. - Oni grają teraz najmocniejszą siatkówkę w PlusLidze. To nie jest tak, że zrzucam z nas jakąś presję - obiektywnie patrząc jak oni grają, to naprawdę jest to bardzo solidny zespół, gra bardzo dobrze. Miejmy nadzieję, że wystarczy nam naszego doświadczenia, aby ten finał był dla nas. Na pewno nie będzie łatwo... oj, nie będzie łatwo.

Zobacz ZDJĘCIA KIBICÓW oraz z pierwszego meczu finału PlusLigi: Aluron CMC Warta Zawiercie - Jastrzębski Węgiel, 24.04.2024 r.

Aluron CMC Warta - Jastrzębski Węgiel: Na początku mistrz pokazał moc

Kibice Aluronu wykupili wszystkie dostępne bilety na środowy mecz w 32 sekundy (stało się to 23 kwietnia) i z wielką wiarą w zwycięstwo przybyli w środę wieczorem do swojej kameralnej hali w Zawierciu.

Po pierwszym secie w dobrych humorach była jednak grupa kibiców Jastrzębskiego Węgla. Gospodarze byli wyraźnie spięci, grali nerwowo, psuli zagrywki. Początek był jeszcze wyrównany, a potem jastrzębianie odskoczyli na 12:8, w czym duży udział miały atomowe zagrywki Norberta Hubera. Trener zawiercian Michał Winiarski poprosił o czas. Niewiele to dało i kiedy Rafał Szymura zaatakował po bloku (13:8) „Winiar” znów przerwał grę na rozmowę z zawodnikami. Mistrz Polski pokazywał moc i setbola miał przy stanie 24:16. Partia skończyła się blokiem na Karolu Butrynie - 25:18.

Aluron CMC Warta - Jastrzębski Węgiel: Zawiercianie prowadzili 24:22, ale...

Drugi set był tylko dla widzów o mocnych nerwach. Aluron prowadził 7:5, potem przegrywać 13:15 i znów wyjść na prowadzenie 17:15. Trener gości Marcelo Mendez skorzystał z czasu, ale nakręceni „Jurajscy Rycerze” grali pewnie i mieli 24:22. Kibice już skandowali „ostatni, ostatni”, ale innego zdania byli siatkarze z Jastrzębia-Zdroju. Wyrównali na 24:24 i wygrali seta 27:25!

Trzeci set był przeciąganiem liny, bo Aluron chciał zostać w meczu, a Jastrzębski Węgiel zamierzał skończyć spotkanie. Było 10:13 i 13:13. Następnie 13:15 i 16:15 po asach Karola Butryna. Zawiercianie prowadzili jeszcze 20:19, ale to goście mieli dwa meczbole - 22:24. Mecz zakończył atakiem po bloku Tomasz Fornal.

MVP spotkania został Jurij Gładyr, który powiedział: - Zapraszam w sobotę do hali w Jastrzębiu, bo są to ostatnie moje mecze w barwach Jastrzębskiego Węgla.

"Nie pokazaliśmy dziś siatkówki, na jaką nas stać. Jedziemy do Jastrzębia, żeby w weekend odwrócić losy rywalizacji, broni nie złożymy do samego końca!" - zapowiedzieli zawiercianie poprzez media społecznościowe.

PlusLiga, finał

Aluron CMC Warta Zawiercie - Jastrzębski Węgiel 0:3 (18:25, 25:27, 23:25)

Aluron: Mateusz Bieniek, Karol Butryn, Trevor Clevenot, Bartosz Kwolek, Miguel Tavares, Miłosz Zniszczoł, Luke Perry (libero) oraz Daniel Gąsior, Michał Kozłowski, Patryk Łaba.

Jastrzębski Węgiel: Tomasz Fornal, Jurij Gladyr, Norbert Huber, Jean Patry, Rafał Szymura, Benjamin Toniutti, Jakub Popiwczak (libero) oraz Jarosław Macionczyk, Ryan Sclater.

Stan w play off (do dwóch wygranych): 1:0 dla Jastrzębskiego Węgla.

Drugi mecz w sobotę 27.04 w Jastrzębiu-Zdroju (godz. 18). Ewentualny trzeci mecz w niedzielę 28.04 też w Jastrzębiu-Zdroju (godz. 14.45).