GKS Tychy - JKH GKS Jastrzębie: Tyszanie o krok od medalu ZDJĘCIA KIBICÓW I MECZU

Kibice GKS Tychy dopingowali swoją drużynę w pierwszym meczu o brązowy medal z JKH GKS Jastrzębie  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Kibice GKS Tychy dopingowali swoją drużynę w pierwszym meczu o brązowy medal z JKH GKS Jastrzębie Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Lucyna Nenow / Polska Press
W rozegranym 2 kwietnia pierwszym meczu o brązowy medal Tauron Hokej Ligi GKS Tychy pokonał JKH GKS Jastrzębie 5:2. Tyszanie sprawili tą wygraną wielką radość swoim kibicom i są o krok od zdobycia brązowego medalu, bowiem do zajęcia trzeciego miejsca wystarczą dwa zwycięstwa. Zobaczcie zdjęcia kibiców i meczu GKS Tychy - JKH GKS Jastrzębie.

GKS Tychy - JKH GKS Jastrzębie: Tyszanie o krok od medalu

W rywalizacji o brązowy medal zmierzyły się dwie śląskie drużyny. Pierwsze starcie wygrali tyszanie, którzy bardzo chcą znówskończyć ligowy sezon na podium, a po dwa gole strzelili dla nich Szwed August Nilsson i Białorusin Wiktor Turkin.

Po bezbramkowej pierwszej tercji w drugiej odsłonie prowadzenie objęli hokeiści z Jastrzębia. Sposób na bramkarza Tomasa Fucika znalazł Filip Starzyński. Jak się jednak okazało dla JKH były to miłe złego początki

Goście z prowadzenia cieszyli się tylko nieco ponad dwie minuty. Do remisu potężnym strzałem z niebieskiej linii doprowadził Nilsson. Chwilę później podwójną przewagę wykorzystał Turkin pakując krążek pod poprzeczkę.

ZDJĘCIA KIBICÓW I MECZU GKS TYCHY - JKH GKS JASTRZĘBIE

W ostatniej tercji gospodarze dopingowani przez ponad tysiąc widzów poszli za ciosem i przypieczętowali swoją wygraną. Najpierw prowadzenie drużyny trenera Pekki Tirkkonena, który przedłużył kontrakt z GKS na kolejny sezon, podwyższył Nilsson.

Później drugi raz do siatki trafił Turkin, a piąty gol strzelony w przewadze był dziełem Marka Viitanena. Trafienie w końcówce doświadczonego Macieja Urbanowicza dla JKH nie zmieniło losów tego pojedynku.

GKS Tychy - JKH GKS Jastrzębie 5:2 (0:0, 2:1, 3:1)

Bramki 0:1 Filip Starzyński - Patryk Wajda, Tuukka Rajamäki (32), 1:1 August Nilsson - Christian Mroczkowski (34), 2:1 Wiktor Turkin - Szymon Marzec, Christian Mroczkowski (37), 3:1 August Nilsson - Bartłomiej Jeziorski (47), 4:1 Wiktor Turkin - Mark Viitanen (50), 5:1 Mark Viitanen - Bartłomiej Jeziorski, August Nilsson (52), 5:2 Maciej Urbanowicz - Tuukka Rajamäki, Dominik Paś (53)

Kary Tychy - 6 minut, Jastrzębie - 10 minut

Widzów 1,4 tys.

W play off 1:0 dla tyszan (gra się do dwóch zwycięstw). Kolejny mecz 4 kwietnia o godz. 18 w Jastrzębiu-Zdroju.