Śnieg szybko topnieje, rzeki wzbierają

  Śnieg szybko topnieje, rzeki wzbierają

  Łukasz Gardas

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Po ostatnim ociepleniu i opadach deszczu w Beskidach podniósł się poziom rzek i potoków.
  Po ostatnim ociepleniu i opadach deszczu w Beskidach znacząco podniósł się poziom rzek i potoków. Mimo dosyć szybko topniejącego w górach śniegu, zdaniem synoptyków i służb Zarządzania Kryzysowego powódź nam raczej nie grozi.

  Spokojnie jest w powiecie bielskim. - Nie mamy nigdzie przekroczonych stanów ostrze-gawczych - zapewnia Aleksander Radkowski, naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego bielskiego Starostwa Powiatowego.


  Nieco gorzej było na Żywiecczyźnie, ale sytuacja się już unormowała. - Jeszcze w poniedziałek w rzekach Soła i Koszarawa przekroczone były nieco poziomy ostrzegawcze, ale we wtorek wszystko wróciło do normy - informuje Danuta Pytlarz, zastępca dyrektora Wydziału Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Żywcu.

  Strażacy wyjeżdżali dwa razy. Pierwsze wezwanie dotyczyło uszkodzenia fragmentu drogi przez wezbrany potok w Bystrej, a drugie lokalnych podtopień w Cięcinie, gdzie woda zalała piwnice.
  Poważniejszych zagrożeń nie było na Śląsku Cieszyńskim. - Na Olzie w Cieszynie oraz Wiśle w Skoczowie w poniedziałek przekroczone zostały stany ostrzegawcze, ale wczoraj woda już opadła - mówi wicekomendant Krzysztof Zaczek z cieszyńskiej PSP. W Ustroniu strażacy udrożnić musieli przepust przy kuźni.

  Mirosław Wilga, szef żywieckiego WZK, zapewnia, że prognozy na najbliższe dni są optymistyczne. - Jeżeli jednak będzie ciepło, śnieg zacznie się szybciej topić i stan rzek znów może się podnieść - ostrzega.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama