Zabójstwo we Wrzosowej: Zabił żonę, bo się bał, a dziecko...

  Zabójstwo we Wrzosowej: Zabił żonę, bo się bał, a dziecko miało pecha [ZDJĘCIA]

  Adam Świerczyński

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Zabójstwo we Wrzosowej: Zabił żonę, bo się bał, a dziecko miało pecha [ZDJĘCIA]
  1/19
  przejdź do galerii
  Zabójstwo we Wrzosowej: Zabił żonę, bo się bał, że zadzwoni na policję, a 15-miesięczna córka, którą zranił nożem na rękach matki po prostu miała pecha- tak o tym co zrobił mówi 47-letni Jacek G. z Wrzosowej, którego proces o morderstwo rozpoczął się dzisiaj przed częstochowskim sądem.
  Do koszmarnej zbrodni doszło 23 stycznia b.r. We Wrzosowej. Tego dnia Jacek G. wstał ok. 10.30 . Od 1 stycznia nie chodził do pracy w MPK, gdzie był ślusarzem, bo jak mówi nie chciało mu się. Kiedy, wypił trzy piwa Wojak, trochę posprzątał, ugotował barszcz, po 16. wróciła żona razem z 15-miesięczną córka Jagodą, którą odebrała od teściów, a także pasierbica Jacka G., Paulina. Po obiedzie zaczęła się awantura.


  - Nie wiem nawet o co zaczęła się awantura – zeznawał w prokuraturze Jacek G. - W awanturze zapominam nawet o co się kłócę.

  PRZECZYTAJ O SZCZEGÓŁACH WSTRZĄSAJĄCEJ ZBRODNI WE WRZOSOWEJ POD CZĘSTOCHOWĄ

  W pewnym momencie żona Jacka G. Wioletta zagroziła, że zadzwoni na policję. Wówczas mężczyzna zagroził, że ją zabije.

  - To mnie zabij - odpowiedziała kobieta , trzymająca na rękach 15-miesięczną córeczkę. Chwilę później G. zadał jej kilkanaście ciosów nożem. Ranna została też dziewczynka. Starsza córka kobiety pobiegła po pomoc do dziadków.

  Ciężko ranna kobieta o 20.14. zdołała jeszcze zadzwonić na policję z informacją, że zaatakował ja mąż. Połączenie trwało 1.04 minuty, z każdą sekundą głos dogorywającej kobiety słabł, wreszcie w słuchawce słychać było tylko płacz dziecka.

  - Do tego, że zabiłem żonę doszło, bo chciała zadzwonić na policję, bałem się bo miałem już niebieską kartę za znęcanie się – mówił w postępowaniu przygotowawczym. - Dziecko miało po prostu pecha. Jagoda jest moim oczkiem w głowie.

  Po zaatakowaniu żony Jacek K. Poszedł do znajomych i ukradł im nóż. Jak twierdzi, żeby odciąć sznur, na którym chciał się powiesić. Przed samobójstwem poszedł jednak na pobliską stację paliwową , gdzie kupił dwa piwa. Wypił je koło garaży. Na odebranie sobie życie zabrakło mu jednak odwagi, żeby sobie jej dodać, dokupił jeszcze dwa. Podczas picia jednego z nich został zatrzymany przez policję.

  Podczas pierwszej rozprawy Jacek G. odmówił składania wyjaśnień. Stwierdził tylko, że zabił żonę jednym nożem, a nie dwoma, jak to opisano w akcie oskarżenia. Utrzymywał również, że nie wyganiał pasierbicy z domu – mężczyzna ma również zarzut znęcania się nad nastoletnią córką swojej żony.

  - To był pomysł zony, żeby zabierać córkę o czwartej rano z domu, żeby nie zostawała ze mną – mówił.

  Obrońca oskarżonego, złożył wniosek o wyłączenie jawności rozprawy, kuriozalnie uzasadniając go, tym że sprawa dotyczy morderstwa. Sąd uznał, ze ze względu na interes społeczny proces toczył się będzie przy otwartych drzwiach.
  Korzystając z podpowiedzi adwokata Jacek G. mówił. - Nie chciałem zabić, to znaczy to wyszło tak w chwili emocji.

  Przypomnijmy, że tragedii nie doszłoby, gdyby procedury administracyjne w polskim wymiarze sprawiedliwości działały szybciej.

  W 2012 roku Jacek G. Jacek G. został skazany na półtora roku więzienia w zawieszeniu i dozór kuratora za znęcanie się nad żoną oraz 14-letnią pasierbicą.

  Ponieważ mimo wyroku G. nie zmienił swojego zachowania i nadal stosował przemoc wobec bliskich, w sierpniu kurator złożył do prokuratury doniesienie na Jacka G. o psychiczne znęcanie się nad pasierbicą. 19 grudnia minionego roku, sąd zdecydował, że należy odwiesić wyrok wymierzony Jackowi G. Minął ponad miesiąc, a Jacek G. nadal nie trafił za kraty - sprawa nadal tkwiła w administracyjnej machinie. Gdyby tak się nie stało, gdyby zadziałano szybciej, 23 stycznia dla Wioletty G. i jej dzieci nie okazałby się najgorszym dniem w życiu.

  Mężczyźnie, który jest tymczasowo aresztowany, grozi dożywocie. Osierocone dzieci znajdują się pod opieką dziadków.  *DŁUGOTERMINOWA PROGNOZA POGODY NA PAŹDZIERNIK 2013
  *Kto najwybitniejszym absolwentem śląskich uczelni? [PLEBISCYT DZ]
  *Najpiękniejsze Polki w Kalendarzu Charytatywnym 2014 [ODWAŻNE ZDJĘCIA]
  *Najlepsze przepisy na pyszne dania GOTUJ Z DZIENNIKIEM ZACHODNIM
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama