Relikwie papieża Jana Pawła II trafiły do hospicjum w Żorach...

  Relikwie papieża Jana Pawła II trafiły do hospicjum w Żorach [ZDJĘCIA]

  Katarzyna Śleziona

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Arcybiskup Damian Zimoń wprowadził relikwie Jana Pawła II
  1/47
  przejdź do galerii

  Arcybiskup Damian Zimoń wprowadził relikwie Jana Pawła II ©Katarzyna Śleziona

  W piątek w kaplicy żorskiego hospicjum odbyła się uroczysta msza święta z wprowadzeniem relikwii błogosławionego Jana Pawła II (są to włosy papieża-Polaka). Przewodniczył jej arcybiskup Damian Zimoń, który właśnie wczoraj obchodził swoje 79 urodziny. Uroczystość zbiegła się z jubileuszem 10-lecia Stowarzyszenia Przyjaciół Chorych "Hospicjum im. Jana Pawła II" w Żorach, które opiekuje się 15 chorymi w hospicjum przy ul. Promiennej i 30 osobami w tzw. hospicjum domowym.
  - Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych "Hospicjum im. Jana Pawła II" w Żorach ma już 10 lat. Gromadzimy się na Eucharystii w hospicjum, aby podziękować Panu Bogu i ludziom za ogrom łask, jakie spłynęły na to miejsce w ciągu ostatniej dekady - od tych słów zaczął mszę świętą ks. Krzysztof Lala, proboszcz Parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Żorach. Potem głos zabrała prezes Stowarzyszenia, Dorota Domańska. - Mam w pamięci ten czas, gdy arcybiskup 3 lata temu błogosławił budynek naszego domu hospicyjnego. Prosimy arcybiskupa, żeby znów zostawił u nas modlitwę - mówiła Dorota Domańska. Arcybiskup podziękował za dar żorskiego hospicjum.

  ZOBACZ TAKŻE:
  Relikwie Jana Pawła II są w parafiach naszego regionu [ZOBACZ]


  - Z wielką radością przybywam w to miejsce, święte miejsce, niezwykłe miejsce. Tutaj człowiek znajduje się w bardzo trudnym, ale jednocześnie wspaniałym momencie swojego życia - mówił arcybiskup Damian Zimoń. Przypomniał też o cierpieniu. - Hospicja to są te miejsca, gdzie ludzie zdrowi naprawdę starają się zrozumieć chorych. I jeśli do tej żorskiej kaplicy wprowadzamy część doczesności błogosławionego Jana Pawła II to po to, by sobie jego umieranie i życie przypomnieć.

  Tyle razy spotykaliśmy się z nim, rozmawiał z nami, ale przede wszystkim cierpiał. Jego cierpienie było nie o pojęcia, ale on je przyjmował - mówił arcybiskup. - Gdyby nie to jego cierpienie, nie zrealizowałby wielkiego orędzia nadziei. Najbardziej cenna jest właśnie nadzieja, która była przekazywana przez jego cierpienie i umieranie, a która dotyczy każdego z nas. Nadzieja, która zawieść nie może, bo miłość Boża rozlana jest w sercach naszych przez Ducha Świętego. Ta nadzieja, która pozwala nam wierzyć w życie wieczne - mówił arcybiskup.

  Po mszy świętej arcybiskup Damian Zimoń z proboszczem Krzysztofem Lalą odwiedzili z relikwiami chorych w salach. Zostali oni pobłogosławieni, mogli też je ucałować. Od tej pory każdy, kto będzie chciał pomodlić się przed relikwiami w żorskim hospicjum przy ul. Promiennej, będzie miał taką możliwość. Relikwiarz będzie przechowywany w kaplicy na tzw. ścianie od strony chorych.  *DŁUGOTERMINOWA PROGNOZA POGODY NA PAŹDZIERNIK 2013
  *Grzyby jadalne i grzyby trujące. Jak je odróżnić? [ZOBACZ NA ZDJĘCIACH]
  *Nowy towar w Lidlu, czyli szarża klientów w Sosnowcu [ZOBACZ WIDEO]
  *Kalendarz Lindner 2014, czyli modelki w trumnach [ZDJĘCIA 18+]
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze (18)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   horrrrrrrror

   chodowca drobiu (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Jak on wygladal w trumie jak wyszarpali mu wszystkie wlosy jak z zabitej gesi przed upieczeniem wyssali mu cala krew poobcinali paznokcie i obcieli inne czesci ciala by donna Stanislawa mogla tym...rozwiń całość

   Jak on wygladal w trumie jak wyszarpali mu wszystkie wlosy jak z zabitej gesi przed upieczeniem wyssali mu cala krew poobcinali paznokcie i obcieli inne czesci ciala by donna Stanislawa mogla tym handlowaczwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ciemnota w XXI w

   jasiu (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Z jakiej czesci ciala sa te wlosy ? gdzie Lolek byl mocno obrosniety ? bo na glowie to byla lysina chyba ze na p................

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   relikwie

   ateista (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

   to nie jest 21 wiek,tylko zacofane sredniowiecze.modlic sie do wlosa?to jest chore,czysta paranoja.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Copyrigth na relikwie mo Czynstochowa - a niy jakies tam Zory!

   Auch Oberschlesier (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Jak bydziecie tak dali robic te relikwie, to wom na te wyswjyncynie nic s Paulka niy zostanie.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Żadne relikwie!

   Silesius (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

   Zgodnie z Kodeksem Prawa Kanonicznego relikwie pochodzą od osoby KANONIZOWANEJ. Czy Jan Paweł II na dzień dzisiejszy jest KANONIZOWANY? NIE. To są PAMIĄTKI, nie relikwie. Naginanie KPK do własnych...rozwiń całość

   Zgodnie z Kodeksem Prawa Kanonicznego relikwie pochodzą od osoby KANONIZOWANEJ. Czy Jan Paweł II na dzień dzisiejszy jest KANONIZOWANY? NIE. To są PAMIĄTKI, nie relikwie. Naginanie KPK do własnych celów to w dzisiejszym Kościele standard. Niestety, lokomotywa z napisem "Kościół w Polsce" daleko już nie ujedzie na paliwie z histerycznego uwielbienia dla bł. JP II . Jeszcze mały zryw po przyszłorocznej kanonizacji, a potem para z kotła całkiem uleci. A innych pomysłów brak... I jeszcze media dowalają ostatnio... Nędza, panowie. zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   RELIKWIE TUSKA TRAFIA DO KOZLOWKI

   GRE (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   SZCZERZE MOWIAC Z A ZYCIA JUZ JEGO SZCZATKI POWINNY TAM BYC


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   AndrYEJ K0czyNski POLIćioTOMAMROT

   777 A ŻEBY SIE WSZYNDZIE ZASYMILOWAĆ NIYMAJOM OSOBOWOŚĆI I MORALNOŚĆI BO GOROLE (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Ks. Prusak: Celibat to nie patologia. To wykorzystanie libido do służenia Bogu i ludziom
   GOROL JEDNOSTKA PSEUDO LUDZKO BARDZI ZWIERZYNCO PŁYTKO TERYTORIALNO ZRUSYCYZOWAN0 A PODSTAWOM JEGO...rozwiń całość

   Ks. Prusak: Celibat to nie patologia. To wykorzystanie libido do służenia Bogu i ludziom
   GOROL JEDNOSTKA PSEUDO LUDZKO BARDZI ZWIERZYNCO PŁYTKO TERYTORIALNO ZRUSYCYZOWAN0 A PODSTAWOM JEGO FUNKCJONOWANIO KASA I KARIERA PO TRUPACH PLUS ROSRUT I RoSMNARZANIE I SEX0HUĆ BES oGRANICZEŃ=NOv0POLLack.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Dowód na prawdziwość szamanów - próba gorącej wody i próba ognia

   Andrzej Kołczyński (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 2

   */Fundamentem każdej religii, także tej głoszonej przez kuriewnych papistów, jest wiara („Uwierzyłeś Tomaszu, bo Mnie ujrzałeś; błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli.” - Ewangelia według...rozwiń całość

   */Fundamentem każdej religii, także tej głoszonej przez kuriewnych papistów, jest wiara („Uwierzyłeś Tomaszu, bo Mnie ujrzałeś; błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli.” - Ewangelia według Jana /J 20, 19-31/).

   Wiara to bardzo silne przekonanie o czymś albo/i przyjmowanie istnienia kogoś/czegoś bez przedstawienia żadnego racjonalnego dowodu potwierdzającego taki fakt.

   Tak samo definiujemy paranoję.

   Jeśli definicje dwóch różnych pojęć są identyczne, to między tymi pojęciami zachodzi tożsamość.

   Religię dziś należałoby określić, jako społecznie akceptowaną formę paranoi! Jest chroniona, bo to gigantyczny business i narzędzie władzy/kontroli/zniewolenia.

   **/Teza - zdanie, założenie, twierdzenie, którego ma się dowieść.

   Niech zdanie „A” (Bóg istnieje.) będzie tezą. Wtedy zdanie "nie A” (Bóg nie istnieje.) jest zaprzeczeniem tezy.

   Negowanie twierdzenia polega na podważeniu dowodów przedstawionych na jego poparcie.

   Na dziś, ponieważ żaden dowód, w rozumieniu nauki albo choćby zdroworozsądkowym będący dowodem, na istnienie boga/bogów nie został przedstawiony, dowodem na nieistnienie boga/bogów jest brak dowodu na istnienie boga/bogów. To proste i oczywiste!

   Żądanie przedstawienia dowodu na nieistnienie boga przed wskazaniem dowodu na jego istnienie jest pozbawione jakiegokolwiek sensu.

   ***/ Według kodeksu karnego, kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze od sześciu miesięcy do lat ośmiu więzienia.

   Pozdrawiam,
   Andrzej Kołczyński

   P.S.
   */ Różnica między szamanem i kapłanem polega na tym, że NASZ czarownik jest godnym szacunku kapłanem a ICH czarownik jest zwykłym łże-szamanem. Analogicznie NASZE Dobre Mzimu jest Bogiem Wszechmogącym, a przez Niego wszystko się stało, natomiast ICH Dobre Mzimu jest bożkiem-bałwanem.

   Oto wielka tajemnica wiary chroniona zgodnie z postanowieniami kodeksu etyki lekarskiej.

   **/ Szamani twierdzą, że są licencjonowanymi urzędnikami Dobrego Mzimu watykańskiego. Żądam, by dowiedli tego!

   Wzywam by pan Józef Michalik, jeden z głównych cudaków rzymskich w Polsce, i inne cudaki-krzyżaki poddali się "próbie gorącej wody" (całkowite zanurzenie się nago we wrzątku) i "próbie ognia" (przejście w sutannie uprzednio zamoczonej w benzynie przez ogień). Brak jakiegokolwiek śladu oparzenia będzie potwierdzeniem ich statusu "prawdziwego szamana watykańskiego".

   Wzywam mafię watykańską by dała dowód swojej wiary i zaufania do pana Bozi! zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   krótko !

   Jorg (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 2

   Masz prawo nie wierzyć tylko nie masz prawa obrażać innych !

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   P Y T A N I E

   "WIELBICIEL" EMINENCJI PROSTACZKA DZIWISZA (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 1

   Czy arcybiskup Zimoń "zdobył" te relikwie Błogosławionego J. P. II od współczesnego Sanderusa Dziwisza ???????????


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   "Dziwisz" sie???

   Brat_Hering-Grymas_Polski (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

   .

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Wlosy papieza

   Hubert (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 1

   kolejna porcja polskiej durnoty

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Co za bzdury?!

   Jurek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 1

   Rozumiem, ze to temat zastępczy dla pedofili w kościółku?

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama