Przeszczep twarzy w Gliwicach: 26-letnia pacjentka pełna...

  Przeszczep twarzy w Gliwicach: 26-letnia pacjentka pełna optymizmu [ZDJĘCIA MEDYCZNE]

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Przeszczep twarzy w Centrum Onokologii w Gliwicach. Pacjentka ma 26 lat
  1/12
  przejdź do galerii

  Przeszczep twarzy w Centrum Onokologii w Gliwicach. Pacjentka ma 26 lat ©Centrum Onkologii w Gliwicach

  Udany przeszczep twarzy w Centrum Onkologii w Gliwicach. 26-letnia pacjentka Joanna jest w ciężkim ale stabilnym stanie. Zobacz zdjęcia z operacji przeszczpu twarzy. UWAGA! ZDJĘCIA MEDYCZNE
  AKTUALIZACJA:
  Przeszczep twarzy w Gliwicach: 26-letnia pacjentka pełna optymizmu [ZDJĘCIA MEDYCZNE]


  Przeszczep twarzy w Centrum Onkologii w Gliwicach:

  Stan 26-letniej pacjentki, która 4 grudnia przeszła całkowity przeszczep twarzy w Centrum Onkologii w Gliwicach jest ciężki, ale stabilny – podali w czwartek lekarze. Psychicznie czuje się dobrze, jest pełna optymizmu.

  Pani Joanna jest drugą osobą w Polsce, której przeszczepiono twarz, 27. na świecie.

  Jak poinformowano podczas czwartkowej konferencji prasowej w Gliwicach, kobieta od ponad 20 lat cierpi na nerwiakowłókniakowatość – łagodny nowotwór o podłożu genetycznym, który rozrastając się może jednak zagrażać życiu i jest uznawany za jedno z głównych wskazań do przeprowadzenia przeszczepu twarzy. „Nikt z nas nie spotkał się wcześniej z tak rozległym i niszczącym schorzeniem” – powiedział szef zespołu rekonstrukcyjnego prof. Adam Maciejewski.

  Pani Joanna wcześniej przeszła 35 operacji plastycznych w innych ośrodkach. W ostatnim czasie choroba jednak szybko postępowała. „Było coraz gorzej, miała problemy z jedzeniem, mowa była coraz bardziej niewyraźna. Gdyby nie ta operacja, te funkcje mogłyby być zupełnie wyłączone - nie mogłaby mówić, nie mogłaby samodzielnie nawet oddychać, bo ta narośl w środku by to uniemożliwiła” – powiedziała matka pani Joanny.

  Pacjentka przebywa wciąż na oddziale intensywnej opieki medycznej. „Czuje się dobrze, jej stan jak w tego typu przypadkach jest ciężki, ale stabilny. Poprawia się w takim zakresie, w jakim oczekiwaliśmy. Jej funkcjonalność przed kwalifikacją do zabiegu była tragiczna – naszym celem jest nie tylko poprawa wizerunku, ale przede wszystkim funkcjonalności. Mamy nadzieję, że to będzie można zaobserwować w najbliższej przyszłości” – powiedział prof. Maciejewski.

  „Kontaktujemy się z nią, pisze literki na ręce. Czuje się dobrze, jest pełna optymizmu i mam nadzieję, że będzie szybko wracała do zdrowia, chociaż wiemy, że to jest bardzo długi proces” – powiedziała mama pacjentki.

  Podkreśliła, że decyzja o poddaniu się zabiegowi była świadomą decyzją córki, która wiedziała o wszystkich potencjalnych zagrożeniach z nim związanych. Dodała, że córka mimo choroby prowadziła normalne życie, skończyła studia. „Jest bardzo mocną dziewczyną i bardzo wierzy w lekarzy” – dodał ojciec.
  1 »

  Komunikat

  Ostrzegamy, że kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich lub dla nich nieprzeznaczone.

  Oświadczam, że jestem osobą pełnoletnią i nie mam ograniczonej zdolności do czynności prawnych.

  Nie mam 18 lat! Przejdź do artykułu »

  Czytaj także

   Komentarze (6)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Gratulacje dla Pacjentki i Zespołu, wyrazy szacunku dla rodziny Zmarłej

   Patrycja (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   To co robią lekarz w Gliwicach zasługuje na najwyższy szacunek, to samo tyczy sie lekarzy z Trzebnicy. Jednak największy szacunek nalezy okazac rodzinom osób zmarlych, które bez względu na opinie...rozwiń całość

   To co robią lekarz w Gliwicach zasługuje na najwyższy szacunek, to samo tyczy sie lekarzy z Trzebnicy. Jednak największy szacunek nalezy okazac rodzinom osób zmarlych, które bez względu na opinie otoczenia oraz własny ból umozliwiają czarodziejom skalpela czynic takie rzeczy! Proud to be Polish...zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   transplantacíón

   Darío de GC (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   Wyrazy najwyzszego uznania dla Lekarzy Bioracych Udzial w Przeszczepie oraz dla Pacjentki ! W mojej lokalnej prasie ukazala sie dzisiaj fotografia Pacjentki przed przeszczepem wraz z krotka...rozwiń całość

   Wyrazy najwyzszego uznania dla Lekarzy Bioracych Udzial w Przeszczepie oraz dla Pacjentki ! W mojej lokalnej prasie ukazala sie dzisiaj fotografia Pacjentki przed przeszczepem wraz z krotka wzmianka o operacji, ktora przytaczam tu w oryginale. Wszyscy u mnie w pracy o tym mowili i bylem dumny ze pochodze z Polski ! (´La paciente antes de someterse a un transplante total de cara en el Centro Oncológico de Gliwice (Polonia). El equipo de cirujanos llevaron a cabo la intervención el pasado 4 de diciembre a una mujer de 26 años que tenía la cara deformada por una neurofibromatosis que progresaba con gran rapidez y que le causaba un deterioro de las conciciones funcionales y estéticas.). ¡ Viva Polonia !
   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Dużo sił i zdowia dla pacjentki

   Czytelnik (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6

   a dla tragicznie Zmarłej "Wieczny Odpoczynek...". Otocz Panie, Bliskich Zmarłej Swą Opieką.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Ci lekarze marnują się w tym kraju!

   Pappagallo (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

   Oni powinni rozwijać swój kunszt w szpitalach krajów Pierwszego Świata, tj. USA, Niemczech, Norwegii, Danii, UK, Szwecji. Natomiast Polacy powinni wreszcie móc leczyć się w krajach unijnych,...rozwiń całość

   Oni powinni rozwijać swój kunszt w szpitalach krajów Pierwszego Świata, tj. USA, Niemczech, Norwegii, Danii, UK, Szwecji. Natomiast Polacy powinni wreszcie móc leczyć się w krajach unijnych, niestety WŁADZE KOLONIALNE tego kraju ociągają się z ratyfikacją koniecznych dokumentów - na co zresztą naciska coraz intensywniej Komisja Europejska.
   No ale wtedy nie można byłoby lecieć w pręta i wykręcać się limitami etc. bo o ile pacjent z Polski nie jest w stanie wyegzekwować swoich praw od NFZ-tu, o tyle placówki medyczne które leczyłyby Polaków dysponowałyby możliwościami wyegzekwowania pieniążków od - wiecznie miającego problemu finansowe - NFZ-tu i Min. Zdrowia.
   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Polska służba zdrowia

   me (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 12 / 1

   Polska służba zdrowia byłaby naprawdę na bardzo wysokim poziomie gdyby nie ograniczenia budżetowe. Nie wiem czy na świecie któreś państwo posiada tak świetnie wykształconych lekarzy co my.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Polska służba zdrowia ZAWSZE będzie cierpiała na brak pieniążków

   tu lejt (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 3

   po prostu tak jest skonstruowana, że zawsze będzie za dużo pacjentów i za mało pieniędzy.
   Jestem święcie przekonany, że gdyby nawet składka zdrowotna stanowiła 40% pensji to i tak, peiniedzy...rozwiń całość

   po prostu tak jest skonstruowana, że zawsze będzie za dużo pacjentów i za mało pieniędzy.
   Jestem święcie przekonany, że gdyby nawet składka zdrowotna stanowiła 40% pensji to i tak, peiniedzy brakowałoby.
   NFZ to drugi ZUS - nawet "drukarze" z FED-u nie nadążyliby z drukiem pieniądza, dla tych dwóch studni bez dna.
   NFZ i ZUS przypominają mi, takie dwie Czarne Dziury, które byłyby w stanie wciągnąć PKB całego świata. zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama