Urzędnicy obarczają winą zrządzenie losu

  Urzędnicy obarczają winą zrządzenie losu

  W. Then, Ł. Klimaniec

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Weekendowe ulewy zniszczyły ściany, dobytek i podłogi mieszkańcom zabytkowej kamienicy przy bielskim Rynku.
  Woda płynęła prosto z nieba, bo od kilku tygodni trwa wymiana dachu. Pierwsza na rewitalizowanej przez miasto starówce prowadzona w zamieszkałym budynku. Dziś rozebrana ma zostać kolejna jego część, nadal bez wyprowadzki mieszkańców. Bielscy urzędnicy uważają, że sprawy nie ma, bo lokatorzy dostaną odszkodowanie, a całe zdarzenie miało wymiar "losowy". Z prognoz wynika, że ma szansę na powtórkę.

  Kamienica po raz pierwszy, choć znacznie słabiej, zalana została już w połowie czerwca. Lokatorzy pisali wówczas do podległego Urzędowi Miejskiemu Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej, sugerując przeprowadzkę na czas remontu. Nie dostali nawet odpowiedzi. Choć opisywane przez nich w piśmie warunki w jakich zmuszeni są żyć, robią wrażenie. Sobotnio-niedzielne ulewy doprowadziły do sytuacji jeszcze gorszej.

  - Kto to widział, by robić taki remont z lokatorami w środku?! - Henryk i Zofia Maszewscy nie potrafią ukryć oburzenia. Miniony weekend spędzili poza Bielskiem, bawiąc się z rodziną na weselu. Gdy wrócili, ich mieszkanie było kompletnie zalane.

  - Tak mocno się lało, że nie wiedziałem, co ratować - opowiada Kazimierz Malinka. - Szafy sam nie mołem przesunąć. Odsunąłem jedynie telewizor, a wszystkie ubrania, jakie były w szafie, przemokły. Podłoga, którą niedawno położyliśmy jest do zerwania. Wszędzie się lało! - mówi Malinka. W dodatku woda spowodowała zwarcie instalacji elektrycznej i nie było prądu.

  - Najgorsze jest to, że kamienica jest centrum miasta, a dzieją się takie rzeczy. Pisaliśmy o pomoc, ale bez odzewu - mówi Małgorzata Maszewska.

  Mieszkańcy zwracają uwagę, że stan techniczny budynku jest zły. - Może się zawalić, jak stało się to z inną kamienicą przy Rynku. Musi dojść do tragedii, żeby ktoś się w końcu tym zajął? - pytają.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama