Katowice: Śląscy policjanci włączają się w akcję "STOP 18!"

  Katowice: Śląscy policjanci włączają się w akcję "STOP 18!"

  RP

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  10 września to Dzień Odpowiedzialnej Sprzedaż wyrobów tytoniowych, obchodzony w ramach ogólnopolskiego Programu Odpowiedzialnej Sprzedaży STOP 18! Głównym celem Programu jest zapobieganie sprzedaży wyrobów tytoniowych młodym ludziom i podniesienie świadomości prawnej sprzedawców. Po raz drugi Program został objęty honorowym patronatem przez Pierwszego Zastępcę Komendanta Głównego Policji.
  Śląscy policjanci, włączając się w to przedsięwzięcie, będą edukować sprzedawców, przypominając im o zakazie sprzedaży wyrobów tytoniowych osobom, które nie ukończyły 18 roku życia, konsekwencjach łamania tego zakazu oraz prawie do żądania dokumentu potwierdzającego pełnoletność nabywcy.

  Koalicję Partnerów Programu tworzą przedstawiciele różnych środowisk, w tym: sieci handlowe, Straż Miejska, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, władze gmin, rodzice, nauczyciele oraz producenci wyrobów tytoniowych. Program STOP 18! wspierają: MSWiA, Krajowa Rada Komendantów Straży Miejskich i Gminnych oraz Związek Harcerstwa Polskiego.

  Akcja ta została wpisana na listę inicjatyw wspierających rządowy program "Razem Bezpieczniej".
  Policjanci będą docierać w szczególności do sprzedawców wyrobów tytoniowych w kioskach i małych sklepach osiedlowych, wręczając im pakiety, składające się z naklejki i ulotki.

  Naklejka "STOP 18, nie sprzedajemy wyrobów tytoniowych małoletnim" - przenaczona jest do przyklejenia np. na szybę drzwi wejściowych punktu sprzedaży lub szybę w kiosku.

  Ulotka dla sprzedawcy - zawiera wyciąg z przepisów ustawy m.in. o ich uprawnieniach do żądania dokumentu potwierdzającego wiek klienta.

  Informacje na temat Programu Odpowiedzialnej Sprzedaży STOP 18! wraz z materiałami edukacyjnymi do wykorzystania w działaniach profilaktycznych można znaleźć na stronie internetowej www.stop18.pl.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama