Chorzów: Skarbnik miasta odwołany za fałszerstwo

  Chorzów: Skarbnik miasta odwołany za fałszerstwo

  Ł. Respondek, G. Lisiecki

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Andrzej Kwiatkowski nie jest już skarbnikiem w chorzowskim urzędzie miejskim. Urzędnik, wobec którego postępowanie prowadzi prokuratura rejonowa, złożył rezygnację.
  Radni jednogłośnie, podjęli uchwałę o odwołaniu Andrzeja Kwiatkowskiego ze stanowiska. Przypomnijmy, że Kwiatkowski w czerwcu zatrzymany został przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Postawiono mu zarzut fałszowania oświadczenia majątkowego. Zdaniem CBA dwa lata temu Kwiatkowski prowadził działalność gospodarczą, zarządzając jednym z budynków w centrum miasta i nie zgłosił tego w oświadczeniu.


  Sprawą zajęła się chorzowska prokuratura rejonowa, a postępowanie jeszcze się nie zakończyło. Zatrzymany skarbnik został zwolniony do domu za poręczeniem majątkowym w wysokości 5 tys. zł i następnego dnia stawił się w pracy.

  Prezydent miasta Marek Kopel podkreślał wówczas, że ma zaufanie do swojego pracownika. W lipcu CBA wnioskowało o odwołanie skarbnika, lecz wówczas radni zadecydowali, że Kwiatkowski powinien pozostać na swoim stanowisku. Teraz jednak sytuacja się zmieniła. Andrzej Kwiatkowski sam złożył rezygnację, choć przyznał, że decyzję ułatwiła mu rozmowa z szefem - jak nazywany jest w urzędzie prezydent Marek Kopel.

  Podobnego zdania jest opozycyjny radny Jacek Nowak. - Z moich informacji wynika, że prezydent zasugerował skarbnikowi rezygnację - zaznacza.

  Do spotkania Kwiatkowskiego z prezydentem miało dojść 23 września. - Uważam, że niezależnie od tego, czy złożyłbym pismo z rezygnacją, czy też nie, to i tak zostałbym odwołany - powiedział nam Andrzej Kwiatkowski. - Po dodatkowej konsultacji z żoną doszedłem do wniosku, że będzie lepiej, jeśli sam odejdę.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (5)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Byly skarbnik Chorzowa

   gosc (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 10 / 6

   Byly skarbnik Chorzowa skazany na 1 rok i 6 miesiecy wiezienia w zawieszeniu na 3 lata.
   Wyrok nie jest prawomocny.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Byly skarbnik Chorzowa

   Gosc II (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 2

   Wyrok zostal ogloszony 5.09.2013 w Sadzie Okregowym w Katowicach.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Lincz

   Dorcia (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 70 / 51

   Dlaczego najpierw jest napisane,że został jednogłośnie odwołany, a potem, że sam zrezygnował? Jak znam życie za 2 miesiące sprawa zostanie umorzona, ale wzmianka o tym będzie wydrukowana na...rozwiń całość

   Dlaczego najpierw jest napisane,że został jednogłośnie odwołany, a potem, że sam zrezygnował? Jak znam życie za 2 miesiące sprawa zostanie umorzona, ale wzmianka o tym będzie wydrukowana na ostatniej stronie, małą czcionką. Dlaczego dziennikarze piszą co chcą, osądzają bez wyroku sądu? Założe się, że komuś spodobał się fotel skarbnika i z tego cała ta afera, a ktoś podłożył facetowi świniezwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Artur

   Artur (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 36 / 45

   Widac Tomku ze jednak nie znasz Pana Andrzeja, swiadczy o tym Twoj komentarz wlasnie, to jest wlasnie przyklad tego ze jednak cos sie dzieje w tym Panstwie w strone prawa - sprawiedliwosci stalo...rozwiń całość

   Widac Tomku ze jednak nie znasz Pana Andrzeja, swiadczy o tym Twoj komentarz wlasnie, to jest wlasnie przyklad tego ze jednak cos sie dzieje w tym Panstwie w strone prawa - sprawiedliwosci stalo sie zadosc. Pozdrawiam.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Jak to jest .....

   Tomek z Chorzowa (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 52 / 42

   Jak to jest że w Polsce kraju "prawa" osądza się kogoś przed udowodnieniem mu winny ???
   Znam Pana Andrzeja , ale go nie osadzam nie wiem czy jest winny czy to tylko zwykła nagonka Pisowskiej...rozwiń całość

   Jak to jest że w Polsce kraju "prawa" osądza się kogoś przed udowodnieniem mu winny ???
   Znam Pana Andrzeja , ale go nie osadzam nie wiem czy jest winny czy to tylko zwykła nagonka Pisowskiej części Chorzowskiej rady miasta i CBA które się czuje jak państwo w państwie . Ludzie nie dajmy się zwariować jest mi coraz częściej wstyd za to w jakim kraju przyszło mi żyć.
   Po co się pytam niezawisłe "ponoć" sądy. Ale dziś człowieka można bardzo szybko zniszczyć zgnoić oczerniając go zamykając na 24 godziny potem go wypuścić ,.Pytam gdzie w takim bądź razie te niezbite dowody winny . Skoro by były to chyba prokuratura nie zgodziła by się na wypuszczenie Pana Kwiatkowskiego za kaucją zresztą śmiesznie niską co stanowi chyba o tym jakie "to wielkie przestępstwo musiał popełnić".
   A do Pana Kopla Prezydenta Miasta Chorzowa też mam pytanie . Tak było wygodniej poprosić starego współpracownika żeby złożył dymisję ??? Po co mają dalej węszyć a nuż gdzie indziej jeszcze coś
   wyniuchają i będzie kiepsko. Sam odszedł niech sobie teraz sam radzi . A jak byśmy go odwołali to co może być problem jak się okaże że jest niewinny.Trzeba by go było przyjąć z powrotem do pracy zapłacić odszkodowanie no i ........... a tak mamy go z głowy.

   Miałem kiedyś nadzieję, że będę żył w normalnym kraju , ale niestety metody walki z ludźmi choć inne niż kiedyś to tak samo skutecznie potrafią zniszczyć człowieka.

   zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama