Odchodzenie to jest część życia

  Odchodzenie to jest część życia

  Biskup Tadeusz Pieronek

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Możliwe, że to dość niesmaczne i niestosowne zestawienie. Ale to tylko stwierdzenie, że każdy jubileusz przybliża nas do cmentarza. Kto się starzeje, musi się, niestety, z tym liczyć.
  Do jubileuszu potrzebny jest bowiem upływ czasu. Zawsze i nieodzownie. Zazwyczaj zatem chodzi o wiek, ale przecież często to nie wiek jest na pierwszym miejscu, co innego bowiem oznacza obchodzić piękny jubileusz związany z datą urodzenia, a co innego z datą objęcia wysokiego stanowiska, urzędu, zyskania prestiżowej nagrody, zdobycia złotego medalu olimpijskiego czy jubileusz upamiętniający jakieś inne, ważne wydarzenie w życiu osoby lub instytucji.


  Świętujemy te nasze jubileusze, cieszymy się w przekonaniu, że są one jakimś świadectwem dokonań, osiągnięć, sukcesów. Czasem jest to po prostu dostosowanie się do panujących zwyczajów, bywa jednak, że to autentyczny hołd dla osoby, która zasłużyła swoją postawą, pracą, zyskaną sympatią na taki jeden dzień, w którym wszelkie otoczenie chce jej to powiedzieć, potwierdzić swoją obecnością życzliwość i sympatię.

  Przy jubileuszu myśli się o uciekającym czasie, a więc także o odchodzeniu. Odchodzenie jest wpisane w ludzkie życie. Człowiek wchodzi w nie jak na scenę, by odegrać przepisaną mu rolę, ale często sam sobie wymyśla scenariusz.

  Dla aktora wejść na deski teatru to sprawa talentu, dość często także układów. Jeden czuje się lepiej w komedii, inny w dramacie, a jeszcze inny w programie rozrywkowym. Wszechstronność zdarza się rzadko.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama