Absolwent Akademii Ekonomicznej w Katowicach dostał 100 tys....

  Absolwent Akademii Ekonomicznej w Katowicach dostał 100 tys. zł

  PS

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  W Warszawie miało miejsce oficjalne rozstrzygnięcie konkursu pt. Studiuję, pracuję, zarządzam, który odbył się w ramach programu Przedsiębiorczość - inicjatywa Leszka Czarneckiego. Laureatem konkursu jest Mateusz Pycia 24-latek z Mysłowic.
  Zwycięzcą konkursu Studiuję, pracuję, zarządzam został Mateusz Pycia, 24-letni świeżo upieczony absolwent Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Uzyskał wsparcie Leszka Czarneckiego, jednego z najbardziej znanych polskich przedsiębiorców, który zainwestował w rozwój zwycięskiego pomysłu 100 tys. zł. Firma Mateusza Pyci zNatury.pl zajmuje się dostarczaniem wysokiej jakości ekologicznych produktów, pochodzących od sprawdzonych i wiarygodnych dostawców.


  - Jestem szczęśliwy, że to właśnie mi udało się przekonać Kapitułę i wygrać ten niezwykły konkurs. Wierzę, że zarówno wsparcie finansowe, jak również merytoryczne, jakie dzięki temu uzyskałem, pozwolą mi jeszcze szybciej rozwijać działalność gospodarczą - mówi Mateusz Pycia.

  Zwycięzca konkursu pochodzi z Mysłowic. Swoją firmę prowadzi od dwóch i pół roku. Postawił na branżę ekologicznej żywności, ponieważ przewidywał, że Polacy, śladem społeczeństw zachodniej Europy, coraz większą wagę będą przykładać do zdrowego żywienia.

  - Zdecydowałem się na wspieranie przedsiębiorczości wśród studentów, ponieważ jestem przekonany, że posiadają oni ogromny potencjał i motywację do realizacji nowych przedsięwzięć. Realizacja tego programu pokazała także, że młodzi ludzie znacznie lepiej radzą sobie na etapie tworzenia samego pomysłu na biznes, trudniej jest im jednak przejść do jego praktycznego wdrożenia - powiedział Leszek Czarnecki.

  Konkurs Studiuję, pracuję, zarządzam skierowany był do młodych ludzi, którzy chcą realizować swoje pasje w biznesie. Do finału w stolicy zostało wybranych 10 studentów z całej Polski, którzy zaproponowali najlepsze i najciekawsze pomysły na rozwój własnej firmy. Podczas obrad 7-osobowej Kapituły złożonej z przedstawicieli patronów medialnych programu oraz Leszka Czarneckiego wybrano zwycięzcę konkursu.

  - Efekty i reakcje studentów na pierwszą edycję inicjatywy Przedsiębiorczość upewniły mnie w przekonaniu, że młodzi ludzie oczekują bezpośredniego kontaktu i rozmów z praktykami biznesu. Wierzę, że doświadczenia zdobyte podczas pierwszej edycji programu pozwolą nam lepiej pomagać przyszłym przedsiębiorcom - dodaje Leszek Czarnecki.

  Konkurs Studiuję, pracuję, zarządzam jest jednym z dwóch filarów programu Przedsiębiorczość - inicjatywa Leszka Czarneckiego. Drugą bardzo istotną częścią programu są spotkania biznesmenów ze studentami na uczelniach ekonomicznych w całej Polsce. W zeszłym roku takie panele dyskusyjne odbyły się w Poznaniu, Gdańsku, Krakowie i Katowicach. Uczestniczyli w nich wybitni menedżerowie i przedsiębiorcy, między innymi Wojciech Kruk, Andrzej Blikle, Adam Góral, Henryk Orfinger, Tomasz Sielicki i Michał Lisiecki, którzy dzielili się ze studentami swoimi doświadczeniami.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama