Krople wiedzy, krople zdrowia

  Krople wiedzy, krople zdrowia

  Stanisław Bubin

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Na medycynie, podobnie jak na jeżdżeniu samochodem i wychowaniu dzieci (zwłaszcza cudzych), znają się wszyscy.
  W tej sytuacji należałoby - przewrotnie - zadać pytanie, po co są regularnie organizowane przez Krystynę Bochenek i "Dziennik Zachodni" edukacyjne Spotkania Medyczne, skoro o zdrowiu wiemy wszystko, a leczenie poszczególnych przypadłości to dla nas "oczywista oczywistość".

  Otóż 150. Spotkanie Medyczne dowiodło, że medycyna to niezwykle rozległa dziedzina wiedzy i że, mimo wszystko, leczenie należy pozostawić fachowcom.
  Pamiętam pierwsze, pionierskie spotkania zimą 2005 roku. Z ogromną uwagą słuchałem prelegentów, wybitnych specjalistów medycznych, wdzięcznie prezentowanych przez gospodynię poszczególnych wieczorów.

  Po kilku spotkaniach, przyznam, poczułem się jednak zniechęcony do udziału w dalszych prelekcjach. Wydawało mi się, że ja już mam wszystkie choróbska, bóle, strzykania, o jakich mówili eksperci. Takie to były wyraziste, plastyczne opowieści, tak trafiające w sedno rzeczy. Dopiero później zrozumiałem, że każde spotkanie było jak kolejny rozdział tej samej książki. Że poszczególni profesorowie mówili i nadal mówią o różnych fragmentach tej samej, niezwykle skomplikowanej maszynerii, jaką jest organizm ludzki.

  Zdrowie nie może być pojmowane płytko, powierzchownie, naskórkowo. To splot wielu skomplikowanych czynników, system psychosomatyczny, mechanizm kontaktowania się umysłu i ciała. Księgę zdrowia Krystyna Bochenek i jej goście czytają, z naszymi Czytelnikami, od przeszło 4 lat. W tym czasie wytworzyła się szczególna atmosfera, powstała rodzina Spotkań Medycznych, chłonna wiedzy, emanująca ciepłem i dobrocią, absorbująca zdobycze nauki z pożytkiem dla siebie i innych.

  Krople zdrowej wiedzy, jakie czerpiemy dzięki temu u źródeł, to najlepsze, co mogło nam się przytrafić.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Jeszcze jedna kropelkę polecam

   pazio (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 7

   "Krople zdrowej wiedzy, jakie czerpiemy dzięki temu u źródeł, to najlepsze, co mogło nam się przytrafić."
   A moze i kropelkę rozumku Stasieńku.... Polecamy my, czytelnicy

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama