TVP Katowice dla lewicy, za to PiS bierze Wrocław

  TVP Katowice dla lewicy, za to PiS bierze Wrocław

  Agata Pustułka

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  PiS odpuścił sobie Telewizję Katowice i decyzję o obsadzeniu dyrektorskiego stołka zostawił SLD. W zamian za to w ramach podziału telewizyjnych łupów otrzymał ośrodek we Wrocławiu.
  - Dla PiS-u jest on ważniejszy, bo na Śląsku i tak przeważa elektorat PO, zaś ze stolicy Dolnego Śląska wywodzą się najbardziej wpływowi politycy Platformy. Poza tym po aferze hazardowej można tam szukać kolejnych haków, np. na Grzegorza Schetynę - mówi nam jeden z lokalnych polityków. - Przed wyborami to cenny prezent dla partii braci Kaczyńskich. Szefem Teletrójki ma być Jerzy Nachel, a jego zastępcą Adam Turula


  Oficjalnie jednak szefowie regionalnych partyjnych struktur SLD i PiS w regionie nie przyznają się do medialnej koalicji.

  - Muszę najpierw zobaczyć, żeby uwierzyć. Mój szef Grzegorz Napieralski twierdzi, że koalicja z PiS nie istnieje, i ja mu ufam - deklaruje przewodniczący śląskiego Sojuszu Zbyszek Zaborowski.
  - Nie interesuję się obsadą stanowisk w telewizji. Chcę jedynie, by zarządzali nią ludzie, którzy wyprowadzą stację z kryzysu - mówi z kolei przewodniczący PiS na Śląsku Wojciech Szarama.

  Zaborowski i Szarama rzeczywiście mogą nic nie wiedzieć o tym medialnym handlu, do którego doszło między ich partiami, bo decyzje w tej sprawie nie zapadły na szczeblu lokalnym, a w Warszawie. Tam zaś, jeśli chodzi o media publiczne, pierwsze skrzypce gra kadrowy PiS, były minister z kancelarii premiera Kaczyńskiego Adam Lipiński. Lipińskiemu ponoć bardzo nie podobały się targi w PiS, związane z obsadą stanowiska dyrektora katowickiej telewizji, na które poszczególni partyjni liderzy promowali swoich ludzi. Np. wpływowa posłanka Maria Nowak nie ukrywała, że funkcję tę powinien pełnić jej były uczeń, dziś pracownik TVP, Marek Chrupała.

  Kogo teraz politycy szykują na miejsce obecnego dyrektora katowickiej Teletrójki Miłosza Staweckiego (wybranego jeszcze za rządów PiS-u, choć bezpośrednio nieutożsamianego z żadną siłą polityczną)? Z naszych informacji wynika, że na placu boju pozostał kojarzony z lewicą wieloletni dziennikarz Telewizji Katowice, dziś jeden z wydawców Panoramy Jerzy Nachel, zwolniony niegdyś przez Staweckiego. Prawicowym "dodatkiem" do Nachela ma być natomiast na stanowisku wicedyrektora Adam Turula, też wieloletni dziennikarz katowickiej telewizji, specjalizujący się w tematyce kościelnej. Obu widziano ostatnio na spotkaniu mediów z arcybiskupem Damianem Zimoniem. Robili wrażenie ludzi będących ze sobą w świetnej komitywie.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   tvp

   tvp (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 2

   Adaś i Jurek idźcie tą drogą. Czas na nowe rozdanie.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama