Dąbrowskie pogotowie ratunkowe przeniosło się bliżej centrum...

  Dąbrowskie pogotowie ratunkowe przeniosło się bliżej centrum

  Piotr Sobierajski

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Stacja Pogotowia Ratunkowego po ośmiu latach oczekiwania przeniosła się wreszcie z budynku NZOZ-u przy ul. Ludowej 7 do nowej siedziby przy ul. Łączącej 24.
  Jest teraz bliżej centrum miasta i dzielnicy Gołonóg. Odbiór techniczny nowego obiektu zaplanowany został na 29 grudnia, ale już teraz wyruszają stąd w teren trzy zespoły wyjazdowe, działa nowoczesna dyspozytornia i system informatyczny.

  To moment długo oczekiwany nie tylko przez ratowników, ale także przez mieszkańców, bo teraz karetki mogą znacznie szybciej dojechać do odległych dzielnic, Okradzionowa, Ząbkowic czy sąsiedniego Sławkowa. A to jest szczególnie ważne zimą, kiedy trzeba wyrobić się w regulaminowych 20 minutach, przewidzianych na dojazd w czasie interwencji.

  - Ta siedziba jest lepiej skomunikowana z całym rejonem, który obsługujemy. To rzeczywiście duży plus. Poza tym jest miejsce na całe zaplecze, czego dotychczas nam brakowało. Stacja spełnia teraz wszystkie wymogi i standardy, krajowe i europejskie - mówi Mariusz Pacałowski, kierownik dąbrowskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego.

  Adaptacja pomieszczeń byłej Kolumny Transportu Sanitarnego trwała dziewięć miesięcy. pozostały z niej jednak tylko ściany. Praktycznie wszystko trzeba było przebudować od nowa. Budynek został ocieplony, wewnątrz, oprócz dyspozytorni z dwoma stanowiskami, są szatnie, zaplecze sanitarne, pokój socjalny z aneksem kuchennym. Każdy z zespołów wyjazdowych ma swój osobny pokój, w którym może wypocząć, pomiędzy kolejnymi wyjazdami. Pojawiły się też wiaty, gdzie parkują dwie karetki podstawowe i jedna specjalistyczna. Stopniowo wprowadzany będzie nowoczesny system informatyczny, pozwalający dzięki systemowi GPS na lokalizację ambulansów i szybszą koordynację wyjazdów. W przypadku zgłoszeń na miejsce wysyłany będzie ten pojazd, który będzie najbliżej.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze (5)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Marcello- debilu

   Bartek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 6

   Marcello nikt nie robi dyskoteki. Jak jest pilny wyjazd do kogoś w stanie zagrożenia życia karetka jedzie z włączonymi sygnałami dźwiękowymi i świetlnymi... Ale mam nadzieje, że ludzie z pogotowia...rozwiń całość

   Marcello nikt nie robi dyskoteki. Jak jest pilny wyjazd do kogoś w stanie zagrożenia życia karetka jedzie z włączonymi sygnałami dźwiękowymi i świetlnymi... Ale mam nadzieje, że ludzie z pogotowia wezmą sobie do serca Twoje słowa i gdy ktoś z Twojej rodziny będzie potrzebował pilnej pomocy i liczyć będzie się każda sekunda oni będą jechać jak każdy inny pojazd --- stojąc na wszystkich światłach i we wszystkich korkach...
   Zdrowia życzę Tobie i Twoim bliskim.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   To nie wszystko

   Anka (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 5

   Prócz nowych budynków przydałaby się jeszcze jakaś karetka.... Na tyle mieszkańców tylko trzy karetki... Trudno czuć się bezpiecznie.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   małe sprostowanie

   Łukasz (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 5

   Rzeczywiście pracy nie brakuje Dąbrowskim ratownikom - ale wyjazdów koło tysiąca to jest w każdym miesiącu. Pozdrawiam

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Z Cichej

   Marcello (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 3

   Z cichej ,zielonej dzielnicy zrobili dyskotekę !!!!!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Pogotowie

   Zenek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 6

   To bardzo dobra wiadomość zarówno dla mieszkańców, że pogotowie jest bliżej centrum oraz dla
   samych ratowników, że mają lepsze warunki pracy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama