Ważne
  Diamentowy marszałek Bogdan Borusewicz ZDJĘCIA

  Diamentowy marszałek Bogdan Borusewicz ZDJĘCIA

  Marlena Polok-Kin

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Diamentowy marszałek Bogdan Borusewicz ZDJĘCIA
  1/12
  przejdź do galerii

  ©Arkadiusz Gola

  Co roku, na zaproszenie Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach, spotykają się znakomitości, reprezentujące najróżniejsze dziedziny. Łączy je fakt, że wyrastają ponad przeciętność, sięgają tam, gdzie to wydaje się niemożliwe. To laureaci Laurów Umiejętności i Kompetencji.

  Zobacz zdjęcia z gali w załączonych do materiału plikach

  W tym roku nietuzinkowym osobowościom wręczono te wyróżnienia już po raz osiemnasty, sobotniego wieczoru w Zabrzu, przy wypełnionej po brzegi sali. Partnerem medialnym tego wydarzenia była Polska Dziennik Zachodni.

  Tegorocznej imprezie przyświecało motto Odwaga wyobraźni, zaczerpnięte z prof. Tadeusza Sławka. Najważniejszy, Diamentowy Laur otrzymał w Zabrzu Bogdan Borusewicz, marszałek Senatu RP.
  Wśród tych odznaczających się odwagą wyobraźni znaleźli się także wicepremier Waldemar Pawlak, prof. Marian Oslislo, rektor katowickiej Akademii Sztuk Pięknych, ks. Adam Boniecki, redaktor naczelny Tygodnika Powszechnego i inne znakomite postaci z wielu dziedzin.

  Laudację Bogdana Borusewicza wygłosiła prof. Dorota Simonides, także laureatka lauru. Przypomniała o jego wieloletniej, bogatej działalności opozycyjnej, ale także - o nieocenionym wręcz wkładzie w budowanie nowoczesnego państwa demokratycznego.

  - Bogdan jest człowiekiem diamentowym: twardym, uczciwym i niezłomnym. I bardzo skromnym - mówiła prof. Dorota Simonides o Bogdanie Borusewiczu. Wzruszony laureat nie miał wątpliwości:
  - To dla mnie nagroda szczególna, przede wszystkim z racji znakomitego grona laureatów, wśród których się znalazłem. Ta nagroda ma charakter regionalny, a w istocie jest ogólnopolska.
  Dokładnie odwrotnie, jak wiele wyróżnień przyznawanych w Warszawie - mówił Bogdan Borusewicz. - To wspaniałe wyróżnienie dla wszystkich, którzy wykraczają poza swoje obowiązki, poza swój zawód. Starają się zrobić więcej, niż tylko to, co powinni. Niech staną się przykładem dla innych.

  Jak podkreślił ks. Adam Boniecki, Kryształowy Laureat, w dzisiejszych czasach mało mamy chwil, by przystanąć w pędzie. I, jak podkreślił, te nagrody to także okazja, by wybrać i pokazać tych szczególnych ludzi, którzy pracują i angażują się ponad przeciętność.

  Sam potraktował swoją nagrodę nie tylko w kategoriach osobistych, ale i dla Tygodnika Powszechnego.
  1 3 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama