Olimpijczyk pomoże choremu nastolatkowi z Wodzisławia

  Olimpijczyk pomoże choremu nastolatkowi z Wodzisławia

  Barbara Kubica

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Tomasz Sikora, najlepszy polski biathlonista, chce pomóc 13-letniemu Arkowi Potyce z Wodzisławia Śląskiego, który od wielu lat choruje na naczyniaka.
  To niezłośliwy, ale straszliwy rodzaj nowotworu, który atakuje żyły jego lewej nogi. Chłopiec, by nie stracić nogi, potrzebuje około 32 tysięcy złotych na operację, którą w Hamburgu przeprowadzi wybitny amerykański profesor. Niestety, rodzina chłopca nie ma takich pieniędzy.

  - Siebie i dwójkę moich dzieci utrzymuję z renty i zasiłku pielęgnacyjnego. To niecałe 1300 złotych na miesiąc - mówi Teresa Placek, mama chłopca.

  Arek wraz z siostrą i matką od dawna na własną rękę szukają sponsorów, którzy pomogą sfinansować operację.

  - Przez internet rozsyłam mejle, gdzie tylko się da, z prośbą o pomoc i numerem mojego konta. Taką wiadomość wysłałem też do pana Tomasza Sikory już dawno temu. Nie sądziłem, że się odezwie, a tu taka niespodzianka, bo nie dość, że odpisał, to jeszcze zapewnił mnie, że pomoże - nie kryje radości chłopiec. - Zawsze kibicowałem panu Tomkowi, ale teraz będę za niego ściskał kciuki jeszcze bardziej - dodaje.

  Słynny sportowiec, który mieszka w tym samym mieście, zaledwie kilka kilometrów od domu Arka, zadeklarował, że przekaże Arkowi jeden ze swoich cennych medali.

  - Zazwyczaj przekazuję swój numer startowy albo inną pamiątkę sportową. W tym przypadku mogę podarować złoty medal mistrzostw Europy, który sprzedasz na aukcji - zapewnia w jednym z listów do chłopca Tomasz Sikora. Sportowiec obecnie przebywa w Kanadzie, gdzie szlifuje formę przed zbliżającymi się Igrzyskami Olimpijskimi.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Brawo

   Adam (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 33 / 30

   Brawa dla pana Tomasza, Arku trzymaj się!

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama