W Częstochowie odbędzie się jutro Marsz Pamięci ofiar...

  W Częstochowie odbędzie się jutro Marsz Pamięci ofiar katastrofy lotniczej

  PS

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  W związku z katastrofą lotniczą pod Smoleńskiem, jutrzejsza uroczystość poświęcona 70 rocznicy zbrodni katyńskiej będzie miała inny charakter niż pierwotnie planowano. Uczczeni zostaną oficerowie Wojska Polskiego zamordowani w 1940 roku przez NKWD oraz ofiary tragedii w Smoleńsku.
  Urząd Miasta Częstochowy przygotuje miejsce pamięci na Placu Biegańskiego, na którym w czasie trwania Żałoby Narodowej będzie można składać kwiaty i palić znicze.

  Przypominamy, że w budynku Urzędu Miasta, przy ul. Śląskiej wystawiona jest Księga Kondolencyjna, do której można się wpisywać przez najbliższy tydzień, do końca trwania Żałoby Narodowej, przez całą dobę.

  Prezydent Częstochowy Piotr Kurpios i Przewodnicząca Rady Miasta Ewa Pachura proszą mieszkańców o udział w jutrzejszym Marszu Pamięci poświęconym ofiarom Zbrodni Katyńskiej oraz tragedii w Smoleńsku. Niech ten Marsz stanie się manifestacją naszej pamięci i żałoby.

  Przebieg uroczystości podczas odsłonięcia tablicy i sadzenia Dębów Pamięci
  godz. 9.30 - msza św. w Kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze
  godz. 10.30 - 11.15 - MARSZ PAMIĘCI poświęcony ofiarom Zbrodni Katyńskiej oraz tragedii w Smoleńsku
  - przejście z Jasnej Góry na miejsce uroczystości (plac przy trasie DK-1, wjazd od ul. Wesołej: pomiędzy DK-1 a Galerią Jurajską) z udziałem pododdziałów honorowych, orkiestr, pocztów sztandarowych i gości
  godz. 11.30 - rozpoczęcie uroczystości sadzenia Dębów Pamięci

  W programie m.in. wystąpienia zaproszonych gości (m.in. przedstawiciela Kancelarii Prezydenta RP, Wicewojewody Śląskiego, Prezydenta Częstochowy Piotra Kurpiosa, przedstawiciela inicjatorów Akcji Dęby Pamięci), odsłonięcie Tablic poświęconych ofiarom Zbrodni Katyńskiej i tragedii w Smoleńsku przez przedstawiciela Kancelarii Prezydenta RP, Wojewodę, p.f. Prezydenta Częstochowy, Dyrektora Zespołu Szkół Samochodowo-Budowlanych.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama