Operacja "kładka" w centrum miasta

  Operacja "kładka" w centrum miasta

  Piotr Sobierajski

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  W sobotę od godziny 22 nie będzie można przejechać główną arterią miasta - ul. Sobieskiego.
  Ruch będzie zatrzymany w kierunku Będzina oraz w przeciwną stronę - do dzielnic Reden i Gołonóg. Nie będą też kursowały tramwaje, a autobusy pojadą trasami okrężnymi. Wszystko przez montaż potężnej kładki dla pieszych, która połączy ul. 3 Maja z powstającym w śródmieściu Centrum Handlowym Pogoria.

  Konstrukcja będzie przedłużeniem ul. 3 Maja i poprowadzi nad ul. Sobieskiego wprost na pierwszą kondygnację Centrum Handlowego Pogoria. Stąd będzie można wejść do galerii handlowych lub zjechać windą na plac z fontanną.

  Ulica Sobieskiego do ronda będzie zablokowana co najmniej do godziny 5 w niedzielę. Objazd w kierunku Będzina zostanie oznakowany i poprowadzony ulicami: Kościuszki, Górniczą i Legionów Polskich.

  - Podstawowa trasa objazdu, od strony Będzina do centrum, wyznaczona została ulicami Legionów Polskich do alei Róż. Oprócz tego do śródmieścia będzie można dostać się jadąc ulicami Sienkiewicza i Dąbrowskiego.

  Prace montażowe spowodują również, że nie będzie można dojechać do ulicy Paryskiej - informuje Przemysław Kędzior z dąbrowskiego UM.

  Autobusy do Będzina oraz pętli autobusowej na osiedlu Mydlice (m.in. 28,49, 140, 175, 637, 803, 806) pojadą ulicami Kościuszki, Górniczą i Legionów Polskich, aż do Kołłątaja, gdzie objazd się zakończy.

  Podobnie będzie wyglądała trasa dla tych, którzy pojadą w przeciwnym kierunku.
  - Nie będą obsługiwane przystanki Dąbrowa Górnicza - Huta Bankowa oraz Urząd Pracy. Autobusy będą się za to zatrzymywały na trzech innych - Szkoła Górnicza oraz Mydlice Szpital i Mydlice Mireckiego - wyjaśnia Alodia Ostroch, rzecznik KZK GOP w Katowicach.

  Powrót z pracy lub sobotniej wizyty u znajomych może się okazać także kłopotliwy dla pasażerów tramwajów. Linie 21 oraz 22 i 32 kursować będą bowiem tylko do pętli pod Urzędem Pracy. W tym miejscu od godz. 21 będzie się trzeba przesiadać do autobusowej komunikacji zastępczej.

  - Uciążliwości nie dało się uniknąć, bo nie można przeprowadzić tych prac inaczej, jak z wyłączeniem komunikacji od skrzyżowania ulic Sobieskiego i Sienkiewicza, aż do ronda w centrum miasta. By zminimalizować problemy, instalacja kładki odbędzie się nocą - wyjaśnia Przemysław Kędzior.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama