Kabarety w pełnej gali

  Kabarety w pełnej gali

  Ola Szatan

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Podczas, gdy jedni prasowali swoje rzeczy inni ćwiczyli swoje skecze. Wszystko, żeby niedzielny finał Rybnickiej Jesieni Kabaretowej w rybnickim teatrze był galą pełną gębą. A raczej pełnym Ryjkie
  Galę od pozostałych wieczorów Ryjkowych wyróżniała przede wszystkim bardziej nerwowa atmosfera i większe zamieszanie. Bo całość realizowała telewizja Polsat. Więc wszystko musiało być na błysk. Dlatego nie dziwił widok m.in. członków kabaretu Paranienormalni, którzy przestrzeń pomiędzy garderobami wykorzystywali na ostatnie próby dialogów. Oczywiście w pełnym ucharakteryzowaniu czyli w gustownych perukach, przykrótkich spodniach, ekstra marynarach. I z reklamówkamiw dłoniach, które były ważnym rekwizytem w skeczu z kategorii "piłka nożna".
  Bo warto dodać, że podczas gali prezentowały się niemal wszystkie konkursowe kabarety (rzecz jasna, bez ulubieńca tegorocznej edycji czyli Grzegorza Halamy). Każdy z nich mial pokazać jeden z numerów przygotownych na Ryjkowy konkurs. Nie wiem jakim kluczem dobierany był ich zestaw (na ile maczały w tym palce osoby z realizacji telewizyjnej, by ładnie wyglądało na ekranie), ale w teatrze mogliśmy powtórnie zobaczyć m.in. doskonały skecz o imprezie kadry pedagogicznej, który zafundował kabaret Nowaki w kategorii "dom kultury" czy wspomniane "piłkarskie" wcielenie Paranienormalnych, a Łowcy.B znów sprowadzili orkiestrę dętą z KWK Knurów.
  Skecze przygotowane specjalnie na Ryjka bardzo często "lądują" potem w stałym repertuarze poszczególnych kabaretów. Patrząc na żywiołowe reakcje publiczności nie mam wątpliwości, że podobnie stanie się z numerami, które swoje premiery miały podczas piatkowo-sobotniego konkursu w Fundacji Elektrowni Rybnik.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama