25 lat dla zabójcy żony we Wrzosowej [WYROK SĄDU]

  25 lat dla zabójcy żony we Wrzosowej [WYROK SĄDU]

  Janusz Strzelczyk

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  25 lat dla zabójcy żony we Wrzosowej [WYROK SĄDU]
  1/2
  przejdź do galerii
  Dzisiaj Sąd Okręgowy w Częstochowie skazał na 25 lat więzienia Jacka G., który w styczniu ub.r. zabił żonę i ranił nożem 15-miesieczną córeczkę. O warunkowe zwolnienie będzie mógł się ubiegać najwcześniej po 20 latach.
  Jacek G. mówi podczas przesłuchań, żę zabił żonę, bo się bał, że zadzwoni na policję, a 15-miesięczna córka, którą zranił nożem na rękach matki po prostu miała pecha.

  
Do kzbrodni doszło 23 stycznia ub.r. We Wrzosowej. Tego dnia Jacek G. wstał ok. 10.30 . Od 1 stycznia nie chodził do pracy w MPK, gdzie był ślusarzem, bo jak mówił nie chciało mu się. 

Kiedy wypił trzy piwa trochę posprzątał, ugotował barszcz, po 16.
  wróciła żona razem z 15-miesięczną córka Jagodą, którą odebrała od teściów, a także pasierbica Jacka G., Paulina. Po obiedzie zaczęła się awantura. 

- Nie wiem nawet o co zaczęła się awantura – zeznawał w prokuraturze Jacek G. - W awanturze zapominam nawet o co się kłócę. 

W pewnym momencie żona Jacka G. Wioletta zagroziła, że zadzwoni na policję. Wówczas mężczyzna zagroził, że ją zabije. 

- To mnie zabij - odpowiedziała kobieta , trzymająca na rękach 15-miesięczną córeczkę.

  Chwilę później G. zadał jej kilkanaście ciosów nożem  Ranna została też dziewczynka. Starsza córka kobiety pobiegła po pomoc do dziadków. 

Ciężko ranna kobieta o 20.14. zdołała jeszcze zadzwonić na policję z informacją, że zaatakował ja mąż. Połączenie trwało 1.04 minuty, z każdą sekundą głos dogorywającej kobiety słabł, wreszcie w słuchawce słychać było tylko płacz dziecka. 

- Do tego, że zabiłem żonę doszło, bo chciała zadzwonić na policję, bałem się bo miałem już niebieską kartę za znęcanie się – mówił w postępowaniu przygotowawczym. - Dziecko miało po prostu pecha.
Jagoda jest moim oczkiem w głowie. 


  Po zaatakowaniu żony Jacek K. Poszedł do znajomych i ukradł im nóż. Jak twierdzi, żeby odciąć sznur, na którym chciał się powiesić. Przed samobójstwem poszedł jednak na pobliską stację paliwową , gdzie kupił dwa piwa. Wypił je koło garaży. Na odebranie sobie życie zabrakło mu jednak odwagi, żeby sobie jej dodać, dokupił jeszcze dwa. Podczas picia jednego z nich został zatrzymany przez policję. 

Podczas pierwszej rozprawy Jacek G. odmówił składania wyjaśnień. Stwierdził tylko, że zabił żonę jednym nożem, a nie dwoma, jak to opisano w akcie oskarżenia. Utrzymywał również, że nie wyganiał pasierbicy z domu – mężczyzna ma również zarzut znęcania się nad nastoletnią córką swojej żony.

  

- To był pomysł zony, żeby zabierać córkę o czwartej rano z domu, żeby nie zostawała ze mną – mówił. 
 - Nie chciałem zabić, to znaczy to wyszło tak w chwili emocji.   Do tragedii nie doszłoby, gdyby procedury administracyjne w polskim wymiarze sprawiedliwości działały szybciej.  Zabójstwu we Wrzosowej można było zapobiec

W 2012 roku Jacek G. Jacek G. został skazany na półtora roku więzienia w zawieszeniu i dozór kuratora za znęcanie się nad żoną oraz 14-letnią pasierbicą. 

Ponieważ mimo wyroku G. nie zmienił swojego zachowania i nadal stosował przemoc wobec bliskich, w sierpniu kurator złożył do prokuratury doniesienie na Jacka G. o psychiczne znęcanie się nad pasierbicą. 19 grudnia minionego roku, sąd zdecydował, że należy odwiesić wyrok wymierzony Jackowi G. Minął ponad miesiąc, a Jacek G. nadal nie trafił za kraty - sprawa nadal tkwiła w administracyjnej machinie. Gdyby tak się nie stało, gdyby zadziałano szybciej, 23 stycznia 2013 r. dla Wioletty G. i jej dzieci nie okazałby się najgorszym dniem w życiu. 

 Osierocone dzieci znajdują się pod opieką dziadków.


  *Zimy w styczniu nie będzie [PROGNOZA POGODY NA STYCZEŃ 2014]
  *Abonament RTV 2014 [OPŁATY, TERMINY, ULGI]
  *Urlop macierzyński i urlop rodzicielski 2014 [ZASADY I TERMINY]
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   :/

   Anna (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   Jak dla mnie, to kolejna porażka polskiego sądownictwa... :( Powinien zgnić w więzieniu! A po drugie: tylko jedno z trójki córek znajduje się pod opieką babci, średnia i młodsza córka są pod...rozwiń całość

   Jak dla mnie, to kolejna porażka polskiego sądownictwa... :( Powinien zgnić w więzieniu! A po drugie: tylko jedno z trójki córek znajduje się pod opieką babci, średnia i młodsza córka są pod opieką całkowicie obcych ludzi, z daleka od dziadków, co też jest żenujące... zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama