Beskidy: na stokach ruch, aż miło patrzeć [WARUNKI...

  Beskidy: na stokach ruch, aż miło patrzeć [WARUNKI NARCIARSKIE, ZDJĘCIA Z KAMEREK]

  KLM

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Nowa Osada w Wiśle
  1/5
  przejdź do galerii

  Nowa Osada w Wiśle

  Na otwartych trasach panują dobre i bardzo dobre warunki narciarskie – informują przedstawiciele Informacji Turystycznych w Beskidach.
  W Centralnym Ośrodku Sportu w Szczyrku korzystać można z dwóch odcinków kolei linowej - 2-osobowej kolei z dolnej stacji w Szczyrku na Jaworzynę, - 4-osobowej, nowoczesnej kanapy z Jaworzyny na Skrzyczne. Od soboty dostępny będzie ponadto orczyk „Doliny III”.
  Ale uwaga - z powodu silnych podmuchów wiatru - odcinek kolei linowej Jaworzyna-Skrzyczne - chwilowo nieczynny. Istnieje możliwość korzystania z orczyka.

  Uruchomiona jest trasa FIS ze szczytu Skrzycznego do Dolin, przez „grzebień”, aż do dolnej stacji orczyka „Doliny III”. Możliwy przejazd trasą czerwoną od „grzebienia” do stacji Jaworzyna oraz z Jaworzyny do dolnej stacji orczyka Doliny III (orczyk czynny w godz. 9:00 – 16:30). Kolej czynna od godz. 8:00, ostatni zjazd kolei ze Skrzycznego o godz. 16:15.

  W Szczyrkowskim Ośrodku Narciarskim czynne są wyciągi w Solisku oraz na Hali Pośredniej. Wyciągi czynne od 8:00 do 16:00, natomiast wyciągi w Solisku nr VIII (Solisko-Suche) i VII (Golgota) czynne do 20:00. Na weekend planowane jest otwarcie również trasy nr 7 z Hali Skrzyczeńskiej do Suchego.

  Na chwilę obecną otwarte są trasy: czerwona nr 7 Hala Skrzyczeńska - Suche (warunki bardzo dobre), czerwona nr 7 Suche-Solisko (warunki dobre, oświetlona), niebieska nr 8 Wierch Pośredniego - Hala Pośrednia (warunki bardzo dobre), czerwona nr 10 Wierch Pośredniego - Hala Pośrednia (warunki bardzo dobre), czerwona nr 11 Golgota (warunki trudne/dostateczne, oświetlona).
  W bardzo dobrych warunkach można szusować na Białym Krzyżu, gdzie czynne są wyciągi Bartuś i Biały Krzyż na Przełęczy Salmopolskiej. Obiekty czynne są od godz. 8:00 do godzin wieczornych (w zależności od ilości chętnych). Działają także wyciągi Krasnal-Skrzat oraz wyciąg Bananowy w Czyrnej.

  Spory ruch narciarski panuje Istebnej w ośrodku Złoty Groń oraz w istebniańskim Zagroniu, gdzie warunki do szusowania są bardzo dobre.

  Śmiało można wybrać się do Wisły, gdzie dodatnie temperatury wcale nie przeszkadzają w szusowaniu. Dobrze jeździ się w Soszowie, na Stożku, Cieńkowie, Klepkach, Kiczerze oraz Nowej Osadzie.


  *Najlepsze prezenty na Walentynki DLA NIEGO I DLA NIEJ
  *SOCZI 2014 - IGRZYSKA OLIMPIJSKIE - RELACJE, ZDJĘCIA, CIEKAWOSTKI
  *Poseł Pawłowicz: Europa jest domem publicznym, w którym wszystko wolno
  *Urlop macierzyński i urlop rodzicielski 2014 [ZASADY I TERMINY]
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama