Zamek w Bielsku-Białej z baldachimem ze szkła [ZOBACZ...

  Zamek w Bielsku-Białej z baldachimem ze szkła [ZOBACZ ZDJĘCIA]

  Łukasz Klimaniec

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Wojciech Glądys, wicedyrektor Muzeum Historycznego w Bielsku-Białej, na dziedzińcu. Nad nim efektowny szklany dach, którego konstrukcja sama w sobie
  1/7
  przejdź do galerii

  Wojciech Glądys, wicedyrektor Muzeum Historycznego w Bielsku-Białej, na dziedzińcu. Nad nim efektowny szklany dach, którego konstrukcja sama w sobie jest atrakcją dla zwiedzających ©Łukasz Klimaniec

  Zamek Sułkowskich w Bielsku-Białej w pełnej krasie. Efektowny szklany dach znalazł się nad dziedzińcem zamku książąt Sułkowskich. Dzięki temu muzeum zyskało wielką salę. Goście zobaczą ją w maju.
  Zamek Sułkowskich w Bielsku-Białej w pełnej krasie:

  Niezwykła inwestycja bielskiego Muzeum Historycznego właśnie dobiega końca. Dziedziniec Zamku Sułkowskich został już przykryty efektownym szklanym dachem, a płyta dziedzińca wyłożona trójkątnymi płytami kamiennymi. Miejsce zmieniło się do poznania.

  ZOBACZ KONIECZNIE:
  NAJNOWSZE INFORMACJE Z BIELSKA-BIAŁEJ I BESKIDÓW


  - Na przełomie marca i kwietnia planujemy dokonać odbiorów technicznych - przyznaje Wojciech Glądys, wicedyrektor Muzeum. - Dozór techniczny już sprawdził windę, jaka została zamontowana na dziedzińcu, a wszystkie instalacje są właśnie testowane.

  Zamek Sułkowskich to najbardziej charakterystyczne miejsce Bielska-Białej. Znajdujące się w nim muzeum konsekwentnie od lat realizuje jego renowację. Teraz przyszedł czas na remont dziedzińca, który wykorzystywany był na skład materiałów, a nawet parking.

  - Stan techniczny elewacji dziedzińca był fatalny, gorszy niż ściany zewnętrzne. Gołębie niemal wchodziły na ekspozycje przez zrujnowane gzymsy. Remont był potrzebą chwili - przyznaje Glądys.

  Wtedy właśnie powstał pomysł, by zadaszyć dziedziniec i wykorzystać go później jako salę.

  Na ogłoszony przez placówkę konkurs architektoniczny wpłynęło 50 propozycji zadaszenia. Zwycięskim okazał się projekt wymyślony przez architektów warszawskiej firmy Projekt Praga, którzy zaproponowali wstawienie do wnętrza dziedzińca stalowej struktury nośnej, niezależnej od konstrukcji zamku. Dzięki niej nad dziedzińcem powstał szklany "baldachim" nawiązujący do stropów kasetonowych. Znajdujące się na szklanym dachu dyfuzory z jednej strony mają naśladować sklepienie renesansowe, z drugiej rozpraszać światło. Nade wszystko konstrukcja sama w sobie jest atrakcją przyciągającą uwagę.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (4)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   katastrofa

   Lady2B (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   no a marmur na podłodze ... ktoś się chyba nie zna na swojej pracy ale puszyć i szczycić się nie ma czym !!!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   katastrofa

   Lady2B (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   no a marmur na podłodze ... ktoś się chyba nie zna na swojej pracy ale puszyć i szczycić się nie ma czym !!!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Takie sobie

   Pipi (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

   Bo ja wiem czy jest to coś super? Dodatkowa sala - fakt, będzie można robić bale dla urzędników. Ale wizualnie nie urywa. Lepszy byłby wyremontowany dziedziniec z jakąś efektowną rzeźbą pośrodku,...rozwiń całość

   Bo ja wiem czy jest to coś super? Dodatkowa sala - fakt, będzie można robić bale dla urzędników. Ale wizualnie nie urywa. Lepszy byłby wyremontowany dziedziniec z jakąś efektowną rzeźbą pośrodku, otwarty, na który by można było wejść z ulicy ot tak, jak to często jest w Czechach.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Przeciez

   Tomala (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

   Przeciez to jest zabytek najwyższej klasy ! Kto na to zezwolił ?

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama