Osiedle Gagarina w Jaworznie bez ogrzewania i wody

  Osiedle Gagarina w Jaworznie bez ogrzewania i wody

  Anna Zielonka

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Mieszkańcy nowych bloków komunalnych są załamani

  Mieszkańcy nowych bloków komunalnych są załamani ©fot. anna zielonka

  Na nowym osiedlu Gagarina w Jaworznie Szczakowej nie ma wody i ogrzewania. - To prawdziwy dramat - mówią mieszkańcy.
  Mieszkańcy nowych bloków komunalnych są załamani

  Mieszkańcy nowych bloków komunalnych są załamani ©fot. anna zielonka

  Choć przed wyborami władze Jaworzna głośno chwaliły się nowymi mieszkaniami komunalnymi, budowlana inwestycja na osiedlu Gagarina w Szczakowej okazała się niewypałem. Lokatorzy już się tam wprowadzają, tymczasem w budynkach nie działa ogrzewanie, w rurach zamarzła woda, nie domykają się drzwi wejściowe do mieszkań.

  Lokatorzy są załamani. Niektórzy wymówili swoje lokum w poprzednich miejscach zamieszkania. Chcieli się przenieść na swoje.

  - To prawdziwy dramat. Pokój ogrzewamy małymi piecykami, a w kuchni przez cały czas mamy odkręcony palnik gazowy. Mój mąż jest po dwóch zawałach i nie może przebywać w takim zimnie - załamuje ręce Irena Warnat.

  Z mężem przeniosła się z Pszczelnika. Tam przez cztery lata wynajmowali dom jednorodzinny. Nie było łazienki, ciepłej wody. - Myśleliśmy, że przynajmniej w te święta będziemy żyć jak normalni ludzie - dodaje. Inni lokatorzy mają podobnie. Pozamarzane są okna, w mieszkaniach, w których jest już woda, przeciekają zlewozmywaki, nie domykają się drzwi. Do zaniedbań nikt jednak nie chce się przyznać. Budynkami opiekuje się Miejski Zarząd Nieruchomości Komunalnych.

  - Budowę bloków zlecił prywatnej firmie Wydział Inwestycji Miejskich. My tylko opiekujemy się mieszkaniami już po odbiorze. Dlatego wady nie powstały z naszej winy - mówi Agnieszka Zymonik, rzeczniczka MZNK.

  W Wydziale Inwestycji Miejskich też nikt nie bije się w piersi. Urzędnicy już dwa miesiące temu dokonali przeglądu i oddali budynek w ręce Miejskiego Zarządu Nieruchomości Komunalnych. Ale przez ten czas nikt nie zgłosił się do lokatorów o podpisanie umowy z gazownią i innymi instytucjami.

  - A to błąd, bo teraz widzimy tego efekty - mówi Andrzej Buchacz z Wydziału Inwestycji Miejskich Urzędu Miejskiego w Jaworznie. - Podczas odbioru technicznego wszystko było w porządku - mówi.

  Tymczasem urzędy starają się zażegnać problem. Wczoraj przyjechali pracownicy firmy, która zbudowała bloki.

  - Myślę, że przed Bożym Narodzeniem te kłopoty zostaną zażegnane - zapewnił Andrzej Buchacz.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama