Ważne
  Folklor już opanował Beskidy: Dziś rusza Tydzień Kultury...

  Folklor już opanował Beskidy: Dziś rusza Tydzień Kultury Beskidzkiej!

  Łukasz Klimaniec

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Folklor już opanował Beskidy: Dziś rusza Tydzień Kultury Beskidzkiej!
  1/2
  przejdź do galerii

  ©Marzena Bugała-Azarko

  Choć straganiarze dopiero się rozkładają, a oddzielające artystów od publiki barierki będą ustawiane dziś, w Wiśle czuć już atmosferę święta.
  Wprawdzie jeszcze wczoraj Wisła nie była tak zatłoczona, jakby można było się tego spodziewać po mieście, które jest gospodarzem dwóch wielkich wydarzeń, jednak znalezienie miejsca parkingowego było już nie lada wyzwaniem. A przecież dziś inauguracja Tygodnia Kultury Beskidzkiej. Barwny korowód z artystami z różnych stron świata przemaszeruje około 13.30 z ulicy Olimpijskiej na plac Hoffa.

  - Turyści w sobotę mogą zostawić samochód na płatnych parkingach w centrum miasta, ale także na ul. Konopnickiej. Trzeba pamiętać, że na czas korowodu ulica Olimpijska będzie zamknięta - przypomina Łukasz Bielski z Urzędu Miejskiego w Wiśle.
  Wczoraj w rejonie placu Hoffa, w pobliżu amfiteatru rozkładali się pierwsi straganiarze, którzy wyroby rękodzieła i pamiątki regionalne będą sprzedawać przy okazji Tygodnia Kultury Beskidzkiej. Przed Muzeum Beskidzkim w Wiśle można było natrafić na efektowne stoisko Zofii Góreckiej.

  WIĘCEJ ZDJĘĆ:
  W Wiśle trwają przygotowania do TKB 2014 [ZDJĘCIA]


  - Te skrzyneczki drewniane, ręcznie malowane, to nasze własne wyroby. Mąż z synem je wykonują, a ja z córką malujemy - zachwalała pani Zofia.

  Co ciekawe, handlujących będzie... mniej, niż w poprzednich latach, bowiem ze względu na rewitalizację parku została ograniczona dla nich ilość miejsc w rejonie Parku Kopczyńskiego, w którym wczoraj zamontowano rzeźby w Alei Podań i Legend. a

  Co na TKB w weekend?  Roztańczone estrady czekają nie tylko w Wiśle, ale i w Żywcu, Szczyrku, Oświęcimiu i Makowie.

  W wiślańskim amfiteatrze zabawa rozpocznie się o 15.00, natomiast na estradach w Szczyrku, Żywcu , Makowie Podhalańskim o 1700, a w Oświęcimiu o 18.00. Identycznie będzie w niedzielę. W sobotę w Wiśle zobaczymy hiszpański zespół Kresala z San Sebastian, w Oświęcimiu meksykańską grupę Quahuitl z Saltill, w Żywcu Turków z Aegeanfolk, a w Szczyrku bośniacki zespół Mladost .

  Imprezy weekendowe  Tydzień Kultury Beskidzkiej to tylko jedna z wielu dużych imprez, które będą odbywały się w naszym regionie podczas weekendu. Gdzie jeszcze warto się wybrać? Proponujemy:

  Przez dwa dni na Polach Marsowych w Parku Śląskim w Chorzowie odbywać się będzie 16. edycja Festiwalu Muzycznego im. Ryśka Riedla.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama