Prezes KHW Roman Łój odwołany. Czy zastąpi go Zygmunt...

  Prezes KHW Roman Łój odwołany. Czy zastąpi go Zygmunt Łukaszczyk? TAK!

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Zygmunt Łukaszczyk, były wojewoda śląski. Czy zastąpi Romana Łoja na stanowisku prezesa KHW?
  1/5
  przejdź do galerii

  Zygmunt Łukaszczyk, były wojewoda śląski. Czy zastąpi Romana Łoja na stanowisku prezesa KHW?

  Roman Łój, prezes Katowickiego Holdingu Węglowego został odwołany ze stanowiska - podał wieczorem SIERPIEŃ 80 na Twitterze. Szybko potwierdził to rzecznik prasowy KHW Wojciech Jaros. Odwołany został również Mariusz Korzeniowski, wiceprezes zarządu ds. handlowo-rynkowych. Nocą otrzymaliśmy nieoficjalną informację, że Łoja zastąpić może były wojewoda śląski Zygmunt Łukaszczyk. Taki sygnał pojawił się już wcześniej na Twitterze. Jako pierwsza napisała o tym @BacaPogorzelska o godz. 0.37.
  ZOBACZ KONIECZNIE:

  INFORMACJA OFICJALNA ZARZĄDU KHW CZYTAJ TUTAJ:
  ZMIANA PREZESA KHW. TERAZ ZYGMUNT ŁUKASZCZYK


  ZMIANA PREZESA KHW: ŁUKASZCZYK ZA ŁOJA

  Protest w KWK Kazimierz-Juliusz: Górnicy wybudowali miasteczko na dole w kopalni
  O PROTEŚCIE GÓRNIKÓW KOPALNI KAZIMIERZ-JULIUSZ CZYTAJ TUTAJ [ZDJĘCIA, WIDEO]


  Prezes Katowickiego Holdingu Węglowego (KHW) Roman Łój został odwołany. Stanowisko stracił też Mariusz Korzeniowski, wiceprezes zarządu ds. handlowo-rynkowych. Takie informacje uzyskała po wieczornym spotkaniu rady nadzorczej KHW w Warszawie, poświęconym kopalni Kazimierz-Juliusz.

  Informację o odwołaniu prezesa przekazali związkowcy. Potwierdził ją przedstawiciel spółki, według którego stanowisko stracił także wiceprezes ds. handlowo-rynkowych Mariusz Korzeniowski. Sam Łój nie chciał się na ten temat wypowiadać. Odesłał do służb prasowych resortu gospodarki.

  Rada nadzorcza KHW została zwołana w trybie pilnym, w związku z sytuacją w przeznaczonej do likwidacji kopalni Kazimierz-Juliusz. Od środy trwa tam podziemny protest z udziałem ok. 150 górników.

  Górnicy rozpoczęli protest domagając się wypłaty zaległych wynagrodzeń, przedłużenia żywotności kopalni, wykupu mieszkań zakładowych oraz - po całkowitym wyczerpaniu węgla i zakończeniu działania kopalni - przejścia do innych zakładów KHW na dotychczasowych warunkach. W piątek do protestujących pojechał wojewoda śląski Piotr Litwa. Rozmawiał z górnikami przebywającymi 380 m pod ziemią.

  W sobotę w Katowicach ma dojść do kolejnego spotkania na temat przyszłości kopalni. W rozmowach ze związkowcami wezmą udział przedstawiciele resortu gospodarki oraz Kancelarii Premiera.

  Zarząd KHW deklarował wielokrotnie, że wszyscy pracownicy kopalni - ok. tysiąca osób - znajdą zatrudnienie w innych zakładach holdingu. Kazimierz-Juliusz to spółka zależna KHW i ostatnia czynna kopalnia węgla kamiennego w Zagłębiu Dąbrowskim. Ma zakończyć wydobycie na przełomie września i października. Pierwotnie kopalnia miała działać dłużej, przyspieszenie jej likwidacji zarząd holdingu tłumaczył wyczerpaniem dostępnych złóż oraz narastaniem problemów związanych z opłacalnością i bezpieczeństwem resztkowego wydobycia.

  Roman Łój był prezesem KHW od grudnia 2010 r., wcześniej był wiceprezesem ds. handlowo-rynkowych w tej spółce. Jest absolwentem Politechniki Śląskiej w Gliwicach, od lat jest znany w środowisku górniczym.
  (PAP)

  ***

  Roman Łój za portalem Gornictwo.wnp.pl

  Magister inżynier, mechanik. Absolwent gliwickiej Politechniki Śląskiej, studia ukończył w 1982 roku.Ponadto w 1987 roku ukończył studia podyplomowe w krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej - w zakresie konstrukcji i eksploatacji maszyn przeróbczych, a także z zakresu zarządzania w górnictwie w 1996 roku. Z kolei w 2002 roku ukończył studia podyplomowe w Uniwersytecie Śląskim w Katowicach w zakresie prawa gospodarczego i handlowego.

  Z górnictwem związany od wielu lat, od 1982 roku. Pracował w kopalniach Niwka-Modrzejów, Kleofas i Śląsk. Później trafił do centrali Katowickiego Holdingu Węglowego, gdzie piastował kolejno stanowiska: zastępcy dyrektora Biura Handlowo-Rynkowego, dyrektora zespołu, wiceprezesa zarządu do spraw handlowo-rynkowych, dyrektora zespołu-głównego inżyniera do spraw produkcji, przeróbki i jakości.

  Następnie był prezesem zarządu Katowickiego Węgla należącego do Katowickiego Holdingu Węglowego. 28 czerwca 2010 roku objął stanowisko wiceprezesa zarządu KHW SA ds. handlowo-rynkowych.

  17 grudnia 2010 decyzją Rady Nadzorczej został prezesem zarządu Katowickiego Holdingu Węglowego. Oprócz Romana Łoja o stanowisko prezesa KHW ubiegali się wówczas także: były prezes Południowego Koncernu Węglowego i Kompanii Węglowej Grzegorz Pawłaszek, były dyrektor nieistniejącej kopalni Czeczott Krzysztof Tytko oraz były prezes Górnośląskiego Funduszu Restrukturyzacyjnego oraz Silesia Capital Fund Andrzej Kociubiński.  *Oceniamy prezydentów miast. Wielki plebiscyt DZ [GŁOSUJ NA TAK LUB NIE]
  *QUIZ DZ: Czy znasz polskie komedie. Cytaty z kultowych filmów. Sprawdź się
  *Miss siatkówki. Jak cheerleaderki zagrzewają siatkarzy do walki w mistrzostwach świata [ZDJĘCIA]
  *Kto ma zagrać na meczu otwarcia stadionu Górnika Zabrze? ZAGŁOSUJ

  Czytaj także

   Komentarze (25)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   PO na Śląsku płynie w kanał złodziejowi i sramacki bufoafie ino kras sie po płaco aledo rodinu.

   Czesi mają już u nas swoją kopalnie i od kilku lat wydobywają z powodzeniem wydobywają (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 1


   jak żłób pusty to konie gryzą

   Zgadzasz się z opinią. +5 / -3
   Autor komentarza nie dodał zdjęcia

   Na Śląsku od 3 pokoleń (gość) • 27.09.14, 10:10:57

   Polskie zasoby węgla kamiennego szacowane...rozwiń całość


   jak żłób pusty to konie gryzą

   Zgadzasz się z opinią. +5 / -3
   Autor komentarza nie dodał zdjęcia

   Na Śląsku od 3 pokoleń (gość) • 27.09.14, 10:10:57

   Polskie zasoby węgla kamiennego szacowane są jako jedne z największych na świecie - jeszcze w 1979 roku wydobywaliśmy blisko 180 mln ton tego surowca i znajdowaliśmy się w pierwszej piątce krajów z największym wydobyciem. Ile dokładnie jest opłacalnych zasobów w naszym kraju, nikt dokładnie nie wie.

   Niemcy na potęgę importują węgiel zza granicy, w tym między innymi i z Polski. Niemiecka firma chcę wybudować swoją kopalnie na Orzeszu i zacząć wydobywać pierwszy węgiel w Polsce już w 2017 roku. Czesi mają już u nas swoją kopalnie i od kilku lat wydobywają z powodzeniem wydobywają u nas węgiel. Nasz, polski węgiel.
   Dlaczego zniszczono polskie górnictwo? Czy naprawdę nie potrafimy eksploatować kopalni? Czy na pewno musimy być importerem a nie eksporterem węgla? Czy na pewno powinniśmy budować elektrownie atomowe a nie węglowe? zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   niedouczonych mądrali mamy dostatek Luap= Więcej dymu !po liwody piyniacze i szu mo winy afie

   777czy Czechom sie to oplaca KRAŚ I KORUM PO WAĆ Po POLACKU AFY HAMOBUFONY polackie (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   nadgórnik (gość) • 28.09.14, 00:17:28

   dawne szczeble kariery zawodowej były w górnictwie jednoznaczne : doświadczenie czyli staż pracy, wykształcenie , osiągnięcia w pracy, egzaminy w urzędzie...rozwiń całość

   nadgórnik (gość) • 28.09.14, 00:17:28

   dawne szczeble kariery zawodowej były w górnictwie jednoznaczne : doświadczenie czyli staż pracy, wykształcenie , osiągnięcia w pracy, egzaminy w urzędzie górniczy. Szczeble kariery w uproszczeniu : staż do 2 lat, nadgórnik, sztygar: zmianowy, oddziałowy, objazdowy , nadsztygar, kierownik robót górniczych, naczelny inżynier , dyrektor kopalni, naczelny dyrektor zjednoczenia. Oporni do wstępowania do PZPR mieli jeden lub dwa szczeble kariery niżej niż na to zasługiwali.
   OBECNIE MAMY CAŁKOWITĄ UZNANIOWOŚĆ RZĄDZĄCYCH KOLESIÓW W DOBORZE WŁADZ GÓRNICZYCH.
   Górnictwo płaci ponad 20 rodzajów podatków , a łączną ich procentową wysokość w kosztach wydobycia skrzętnie się ukrywa i nie podaje do wiadomości szerokiej opinii publicznej, bo prysnąłby mit o dopłacaniu do górnictwa po przeprowadzeniu pełnego rachunku kosztów społecznych uwzględniającego haracz na rzecz państwa.
   Ciemny lud lubi bajki , które ze znawstwem powtarza, zwłaszcza na forach internetowych, patrz wpis poniżej nieudacznika w zdobywaniu rzetelnej wiedzy, zarzucającego górnikom nieudolność.

   odpowiedzi (0)
   skomentuj
   jeszcze niech żądają żeby im rząd robił laske

   Już oceniłeś tę opinię. 0 / -7
   Autor komentarza nie dodał zdjęcia

   nieudaczniki górniki (gość) • 27.09.14, 22:01:46

   przed szychtą a społeczeństwo na te laski bedzie się składać z podatków,za mało długu 13 mld nie wystarcza żeby zlikwidować połowe górnictwa
   odpowiedzi (1)
   skomentuj
   udacznik kuf jelita

   +3 / -1
   Autor komentarza nie dodał zdjęcia

   777 karzdy sobie rzepe po spo litom s ko robie (gość) • 27.09.14, 22:11:42

   20@udaczni kuf reszta niyudaczniki i emigranty rufny po dział majontku PRL zyskało ino pzpr i po.bo jak niy mosz firmy po tatusiu i układu po partryji ko teryji to emigruj wolno hamerykanka złodzieja rynku po trzebuje in o piyrszego szczura jak tyn na gurze prowokator i po placony ham niyrzondu polactwo bydzie gaz prond ropa i wyngiel z rusuf kupować a polacko jelektrownia budut w kalinowym gratku.

   odpowiedzi (0)
   skomentuj
   bomba

   +6 / 0
   Autor komentarza nie dodał zdjęcia

   trzeźwo oceniający! (gość) • 27.09.14, 21:51:14

   wstydźcie się POlitycy! dzięki wam rośnie kolejne pokolenie z alergią na rządzenie!

   odpowiedzi (0)
   skomentuj
   Kolesie sie zamienili na stolkach!

   +8 / 0
   Autor komentarza nie dodał zdjęcia

   otto (gość) • 27.09.14, 20:49:47

   ten Lój pewnie zostanie prezsem kolejnej Spolki Skarbu Panstwa. A te styropianowe solidarnosciuchy za komuny wolali NIEZATAPIALNI hehe Nie ma gorszej gangreny jak PO,PIS i SLD.
   odpowiedzi (1)
   skomentuj
   Kolesie sie zamienili na stolkach

   +4 / -1
   Autor komentarza nie dodał zdjęcia

   777 jedyn gro dobrego drugi złego a trzeci bestronny ale do koryta obiecajom cuda (gość) • 27.09.14, 21:51:07

   rzondzom ci co majom kasa bandyty bankiery i prywatne złodzieje kor po racyjne po lityk jes ino marionetkom bo prawo bandyty stanowiom bogate domniemanie dziewictwa niy za po bieganie unia wydaje po lecynie prawo i za to kasa w celu us po ko jynio potina tusek robi kariera kosztym roboli jak tacherka i bussek .bogate hamy z biydy sie ino śmiejom bo ona uwidocznio ino ich podłe bog actwo.

   odpowiedzi (0)
   skomentuj
   PO prostu ..

   +16 / 0
   Autor komentarza nie dodał zdjęcia

   Ben (gość) • 27.09.14, 17:58:41

   szkoda czasu na uzasadnienie kolejny fachowiec z rodziny PO prostu " Ch..a dupa i kamienie kupa"

   odpowiedzi (0)
   skomentuj
   W ch..a to nie nas wojewodo !

   +11 / 0
   Autor komentarza nie dodał zdjęcia

   Erwin (gość) • 27.09.14, 17:45:13

   jaką kasę tytułem odprawy dostał były prezes? ! a ile dostanie następny ! W CH*** A TO NIE NAS !!!!!!!!

   odpowiedzi (0)
   skomentuj
   Koniec swiata

   +14 / -1
   Autor komentarza nie dodał zdjęcia

   Mmm (gość) • 27.09.14, 16:09:43

   Wiekszego lebra nie bylo? Przeciez to powinien byc ktos kto zna sie na gornictwie i przeszedl wszystkie szczeble tego sektora!!! Darmozjady wybrali nastepnego darmozjada!!! Koniec swiata, zamknijcie od razu kopalnie a nie robcie wstydu w europie.

   odpowiedzizwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Luap (gość)

   pszczyniok (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   Liste deutscher Kraftwerke.tu kliknij
   Chopie pszestoń sam gupoty pisać.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Odp.Na Sl.od 3 pok.Ja od 20!

   Luap (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 2

   Odp:
   .dokladnie jak PRL zaczela budowe kopaln,Niemcy rozpoczeli likwidacje i zaczeli importowac.Wbij sobie do glowy:wegiel wyd.z odkrywek jest 10-30x tanszy!
   -nikt,ty tez niewiesz czy Czechom sie...rozwiń całość

   Odp:
   .dokladnie jak PRL zaczela budowe kopaln,Niemcy rozpoczeli likwidacje i zaczeli importowac.Wbij sobie do glowy:wegiel wyd.z odkrywek jest 10-30x tanszy!
   -nikt,ty tez niewiesz czy Czechom sie to oplaca
   -Zainteresuj sie czy ,znowu kretynizm "Niemcy",chca budowac ,dokladnie w Orzeszu kop.??
   -Wbij sobie jeszcze do glowy:w Europie Zach.przestano wydobywac wegiel kam:Niemcy w 2018,Anglicy Maja w 2015 1;inni zlikwidowali te przynoszaca biede dzielalnosc.
   _Bogdanka,po zglebieniu poziomu bedzie tez nieoplacalna!
   Moja zlosliwa uwaga:duren=niefachowiec,jest gorszy jak wrog!zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Kopalnie węgla i górników wymyślili - raz -

   Więcej dymu ! (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 4

   - ideolodzy władzy ludowej w latach 1946 -88 - byli im potrzebni jako przodująca grupa klasy robotniczej
   -dwa - ideolodzy pomylonej solidarności w latach 1980 -1989 - byli im potrzebni jako...rozwiń całość

   - ideolodzy władzy ludowej w latach 1946 -88 - byli im potrzebni jako przodująca grupa klasy robotniczej
   -dwa - ideolodzy pomylonej solidarności w latach 1980 -1989 - byli im potrzebni jako przodująca pobożna katolicka grupa klasy robotniczej
   Większość kopalń węgla jest nierentowna -wiedziały o tym wszystkie rządy od 1989 roku ale się bały zrobić cokolwiek.Najgorzej że wielu rodowitym ślązakom nie przetłumaczysz tegozwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   no i po co to pytanie ?

   jaga (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 11

   skoro ten stołek był już pewnie obiecany Łukaszczykowi wraz z jego odejściem ze stanowiska wojewody ! przecież władcy PO nie zostawiają swoich byłych na lodzie, ale dają im co bardziej lukratywne...rozwiń całość

   skoro ten stołek był już pewnie obiecany Łukaszczykowi wraz z jego odejściem ze stanowiska wojewody ! przecież władcy PO nie zostawiają swoich byłych na lodzie, ale dają im co bardziej lukratywne stanowiska !!! po co ta obłuda ?zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   jak żłób pusty to konie gryzą

   Na Śląsku od 3 pokoleń (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 3

   Polskie zasoby węgla kamiennego szacowane są jako jedne z największych na świecie - jeszcze w 1979 roku wydobywaliśmy blisko 180 mln ton tego surowca i znajdowaliśmy się w pierwszej piątce krajów z...rozwiń całość

   Polskie zasoby węgla kamiennego szacowane są jako jedne z największych na świecie - jeszcze w 1979 roku wydobywaliśmy blisko 180 mln ton tego surowca i znajdowaliśmy się w pierwszej piątce krajów z największym wydobyciem. Ile dokładnie jest opłacalnych zasobów w naszym kraju, nikt dokładnie nie wie.

   Niemcy na potęgę importują węgiel zza granicy, w tym między innymi i z Polski. Niemiecka firma chcę wybudować swoją kopalnie na Orzeszu i zacząć wydobywać pierwszy węgiel w Polsce już w 2017 roku. Czesi mają już u nas swoją kopalnie i od kilku lat wydobywają z powodzeniem wydobywają u nas węgiel. Nasz, polski węgiel.
   Dlaczego zniszczono polskie górnictwo? Czy naprawdę nie potrafimy eksploatować kopalni? Czy na pewno musimy być importerem a nie eksporterem węgla? Czy na pewno powinniśmy budować elektrownie atomowe a nie węglowe?zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   to mieszkaj se nieuku

   Więcej dymu ! (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 5

   niedaleko takiej elektrowni węglowej to zobaczysz jaka to przyjemność i zdrowie

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ze stanowiska WOJEWODY na Prezesa KHW to jakby spuszczono

   PO na Śląsku płynie w kanał (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9

   jednego z PO w kanalizację razem z rzadką kupą.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   LUDZIE !!! w TVN24 pewien oszołom/sierpuch80 powiedział do kamer;

   co za osły chcą naprawiać górnictwo (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 12

   że wyliczono iż kopalnia Kazimierz-juliusz może wychodzić na zero!! czyli nie przynosić strat !!!
   ale ten oszołom nie wie,że na zero oznacza też nie przynosić ZYSKU !!!!!!!!!!!!!
   a górnictwo ma...rozwiń całość

   że wyliczono iż kopalnia Kazimierz-juliusz może wychodzić na zero!! czyli nie przynosić strat !!!
   ale ten oszołom nie wie,że na zero oznacza też nie przynosić ZYSKU !!!!!!!!!!!!!
   a górnictwo ma nie przynosić strat i przynosić zysk.
   Caban nie rozumie,że MY WSZYSCY DOPŁACAMY DO DARMOZJADÓW !!!zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Tylko na pokaz

   Córka Górnika (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 2

   Głowy pospadały ale czy to gwarantuje ze zaległe wynagrodzenia trafią na konta pracowników KWK Kazimierz-Juliusz? Teraz będą potrzebne odprawy co potwierdzi w rachunkach Katowickiego Holdingu...rozwiń całość

   Głowy pospadały ale czy to gwarantuje ze zaległe wynagrodzenia trafią na konta pracowników KWK Kazimierz-Juliusz? Teraz będą potrzebne odprawy co potwierdzi w rachunkach Katowickiego Holdingu Węglowego , że pieniędzy nie było i nie ma.Szybka likwidacja to chyba uwidocznienie , że ktoś bardzo chce szybko dorobić się milionów na następnej zamkniętej kopalni. Drobne "przekupstwa" walczących o swoje górników mówiące : "reagujemy na wasze protesty. Niestety wydaje mi się, ze tylko na pokaz. zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Co za obciach !!!!

   Ślązaczka (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 12 / 1

   Ten facet prezesem spółki węglowej???!!!! Z czym do ludzi..... "pany z warszawy" !!!!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Dokonczyc rospoczetą reforme w KW,

   Górnik (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Dokonczyc rospoczetą reforme w KW rozpoczentą przez prezesa KLANKA sprzedaży wegla. Powołac go na stanowisko prezesa KHW.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama