Częstochowa: Oddział pediatryczny w Miejskim Szpitalu...

  Częstochowa: Oddział pediatryczny w Miejskim Szpitalu Zespolonym po remoncie [ZDJĘCIA]

  Zdjęcie autora materiału

  Adrian Heluszka

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Częstochowa: Oddział pediatryczny w Miejskim Szpitalu Zespolonym po remoncie [ZDJĘCIA]
  1/43
  przejdź do galerii
  W środę uroczyście oddano do użytku wyremontowany oddział pediatryczny Miejskiego Szpitala Zespolonego przy ulicy Bony w Częstochowie. Oddział po ponad trzydziestu latach wreszcie doczekał się gruntownej renowacji i teraz będzie służył wszystkim pacjentom.
  Zaniedbany oddział kompletnie zmienił swoje oblicze. Pediatria na Bony zyskała nowoczesne wyposażenie. Jego ogromnym atutem będą sale z łóżkami zarówno dla chorych dzieci, jak i ich matek, w których znalazły się także toalety. - Została wykonana na oddziale ogromna praca. Wymienione zostały praktycznie wszystkie media. Diametralnie zmienią się warunki pobytu dla matek z dziećmi, gdyż będzie to jedyny oddział w regionie, który posiada sale wyposażone w dwa, bądź jedno łóżko.
  Dla oddziału pediatrii, który jest oddziałem infekcyjnym ma to zasadnicze znaczenie. Od dawna posiadaliśmy już niezbędne wyposażenie na oddziale. Na pewno potrzebne będzie jeszcze doposażenie i zakupienie sprzętu nie bezpośrednio związanego z leczeniem, ale z warunkami socjalnymi – podkreśla Wojciech Wieczorek, ordynator oddziału.

  Oddział nie mógł dotąd narzekać na brak wysokiej klasy sprzętu, ale po remoncie został wzbogacony o dodatkowe innowacyjne rozwiązania. - Zrobiliśmy taki system, który pozwala szybciej wezwać pielęgniarkę. Zamontowaliśmy monitoring, są przyłóżkowe panele, przy których znajdują się gazy medyczne. Zakupiliśmy osprzęt służący do poprawy leczenia i w tym kierunku poszliśmy. Na pierwszy rzut oka może nie jest to tak widoczne, ale naprawdę bardzo poprawia pracę – dodaje dyrektor Miejskiego Szpitala Zespolonego w Częstochowie, Wojciech Konieczny.

  Pediatria została podzielona na izbę przyjęć ogólną i izolowaną, dzięki czemu dzieci w różnym wieku i z różnym stopniem infekcji nie będą miały ze sobą styczności. - Zawsze staraliśmy się je izolować w miarę możliwości. Wcześniej dysponowaliśmy salami trzyłóżkowymi, które nie miały swoich węzłów sanitarnych, więc pacjenci mieli ze sobą kontakt choćby w toalecie – mówi Wieczorek.

  Nowo otwarty oddział pediatryczny będzie składał się z 31 łóżek. Ze względu na swoją specyfikę pracy, w niektórych miesiącach w roku pediatria pęka w szwach, a dotąd młodzi pacjenci musieli przebywać w bardzo złych warunkach sanitarnych. Teraz zmieni się to diametralnie. - Remont był robiony przede wszystkim dla pacjentów i ich matek, w trosce o ich bezpieczeństwo, aby uniknęły wszelkich zagrożeń. Wcześniej oddział nie spełniał niektórych sanitarnych wymogów. Teraz dzieci nie będą się już mieszać i będą podzielone. Są dwie oddzielne izby przyjęć. Personel wreszcie będzie mógł także pracować w godnych warunkach. Oddział trzydzieści lat nie był remontowany. Wtedy medycyna była inna. Wszystko się rozwija i chcieliśmy do tych standardów dołączyć. Była to dotąd najbardziej zaniedbana część tego szpitala, a teraz będzie najnowocześniejsza. Niewiele jest oddziałów pediatrycznych w Częstochowie, a jego specyfika sprawia, że w niektórych okresach jest bardzo obłożony i zajęte są praktycznie wszystkie łóżka. Teraz dzięki remontowi będziemy mogli obsłużyć dzieci i matki w należyty i godny sposób – cieszy się dyrektor Konieczny.

  Koszt remontu wyniósł 1 780 tyś zł, z czego 1 700 tyś zł, to środki budżetu miasta, a pozostałą część sfinansował Miejski Szpital Zespolony w Częstochowie.


  *Prawybory z DZ: Kto prezydentem? Kto burmistrzem? ZOBACZ WYNIKI
  *Śmieszne, dziwne, nietypowe plakaty wyborcze, czyli dużo śmiechu [ZDJĘCIA]
  *Gala Miss Polski 2014 LIVE: Piękne dziewczyny[ZDJĘCIA KANDYDATEK]

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   do d.

   Janusz I (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Bardzo niska rozdzielczość zdjęć. Zmieńcie fotografa!

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo